معاملات شورت همزمان با رالی ۳۰ هزار دلاری بیت کوین از بین رفتند

۲۳ فروردین ۱۴۰۲
معاملات شورت همزمان با رالی 30 هزار دلاری بیت کوین از بین رفتند

آخرین افزایش قیمت بیت کوین که بزرگترین رالی را بین ارزهای دیجیتال جهان داشت تا اواسط ۳۰۰۰۰ دلار در هر توکن بود. این افزایش میلیون ها پوزیشن فروش را از بین برد.

طبق گزارش CoinGlass  در دو روز گذشته، ۱۰۷ میلیون دلار از معاملات فیوچرز  BTC در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال نقد شد.

طبق اخبار ارزهای دیجیتال، تنها در روز سه شنبه حدود ۶۰ میلیون دلار نقد شد که بالاترین آمار روزانه از ۱۶ مارس است.

نمودار جداگانه ارائه شده توسط CoinGlass نشان می دهد که گاو ها اهرم فیوچرز بیت کوین را به دست می آورند.

نرخ تامین مالی اهرم فیوچرز BTC اخیراً در صرافی غیرمتمرکز dYdX به ۰.۰۳ درصد افزایش یافت. این میزان بالاترین سطح قیمت از پایان ماه مارس است.

نرخ تامین مالی مثبت به این معنی است که معامله‌ گرانی که موقعیت‌ های خرید اهرمی را باز می‌ کنند، به کسانی که موقعیت ‌های فروش اهرمی باز می‌کنند، بودجه پرداخت می‌کنند. این  نشان می دهد که اکثر تقاضاها برای به دست آوردن موقعیت دوم به جای اولی است.

طبق گزارشات The Block، شیب دلتای ۲۵ درصدی گزینه‌ های بیت‌ کوین که در روزهای ۷، ۳۰، ۶۰، ۹۰ و ۱۸۰ منقضی می‌شوند، همگی بالای صفر هستند. آنها چندان پایین ‌تر از بالاترین سطح خود در سال نیستند.

انحراف بالای صفر نشان می‌ دهد که سرمایه‌گذاران برای گزینه‌ های خرید صعودی حق بیمه پرداخت می‌کنند.

افزایش قیمت بیت کوین و سیاست های فدرال رزرو

شروع قدرتمند هفته بی تی سی در آستانه انتشار مجموعه ای از گزارشات مهم ایالات متحده در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه است.

این موارد شامل آخرین گزارش‌ های شاخص قیمت مصرف‌ کننده و تولیدکننده، آخرین گزارش خرده‌فروشی و نسخه اولیه نظرسنجی دانشگاه میشیگان درباره احساسات مصرف‌ کننده است.

این اطلاعات در کنار انتشار صورتجلسات آخرین جلسه FOMC سیاستگذاران فدرال رزرو در روز چهارشنبه قرار می گیرند. این اطلاعات می تواند انتظارات مربوط به رشد ایالات متحده و چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

قیمت ارزهای دیجیتال تحت تاثیر قرار می گیرند

اگر آمارنشان دهد که تورم بیشتر از حد انتظار باشد و سایر داده‌ها نشان دهند که مصرف ‌کننده آمریکایی همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد، قیمت ها می‌توانند افزایش یابند. دلار آمریکا بازدهی دارد و بر بیت کوین تاثیر می گذارند و به طور بالقوه آن را به شدت به زیر ۳۰۰۰۰ دلار باز می گرداند.

از سوی دیگر، ممکن است گزارشات این هفته نشان دهد که ۱) تورم به سرعت به کاهش خود ادامه می‌دهد و ۲) احتمال رکود در ایالات متحده در اواخر امسال به طور فزاینده‌ای وجود دارد. این امر می‌ تواند از بیت کوین حمایت کند، در صورتی که موجب ضعف جدید دلار آمریکا و بازدهی آن شود.

منبع:کریپتونیوز
1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *