کاهش ارزش استیبل کوین ها در بازار گاوی اخیر

۰۴ دی ۱۴۰۲
کاهش ارزش استیبل کوین ها در بازار گاوی اخیر

در سال ۲۰۲۳، ارزش استیبل کوین های اتریوم ۳۴ درصد کاهش یافت در حالی که stablecoin های ترون ۵۷.۷ درصد افزایش یافت. با وجود این، استیبل کوین‌ ها، با ارزش کل فعلی ۱۲۹.۵ میلیارد دلار که کمی کمتر از ۱۳۹ میلیارد دلار ثبت‌شده در دسامبر ۲۰۲۲ است، به‌ طور کلی در طول بازار صعودی اخیر افزایش قابل‌توجهی در ارزش مشاهده نکردند.

stablecoin اتریوم عمدتاً در کیف پول‌ های شخصی (۵۰%) و صرافی‌های متمرکز (۳۰%) نگهداری می ‌شوند و تنها ۵.۵٪ در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) نگهداری می‌ شوند، که تغییری نسبت به ۲۵٪ در اختیار پروتکل‌های DeFi در ژانویه ۲۰۲۲ است. در میان استیبل‌کوین‌ های پیشرو اتریوم USDT با افزایش ۲۳ درصدی ثابت ماند، در حالی که USDC و DAI به ترتیب ۴۷ درصد و ۳۰ درصد کاهش یافتند.

افزایش قیمت استیبل کوین ترون

از سوی دیگر، به نقل از cryptopotato، بازار stablecoin ترون به دلیل عواملی مانند گسترش پایگاه کاربر، به ویژه در بازارهای نوظهور مانند آمریکای لاتین، افزایش قیمت را تجربه کرد. تقریباً ۴۰ درصد از ۵ میلیون کاربر استیبل کوین هفتگی از TRON استفاده می کنند که منجر به حجم تراکنش های قابل توجه ۷۰ میلیارد دلاری در هر هفته می شود. TRON همچنین با بیش از ۸ میلیارد دلار در اکوسیستم دیفای خود و افزایش قابل توجهی در انتشار استیبل کوین، به یک بازیگر مهم در بخش‌های دی‌فای و استیبل‌کوین تبدیل شده است. مزایای هزینه و کارایی استفاده از ترون، مانند کارمزد تراکنش های کمتر، آن را به بلاک چین پیشرو برای انتقال استیبل کوین تبدیل کرده است.

منبع:cryptopotato
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *