کیف پول مرموزی که باعث سقوط لونا شد لو رفت!

۰۹ اسفند ۱۴۰۱
کیف پول مرموزی که باعث سقوط لونا شد لو رفت!

گزارش‌ های متعدد پس از فروپاشی لونا، نشان می دهد که که  «کیف پول A» پشت سقوط این ارز دیجیتال است.

نه ماه از سقوط فاجعه بار Terra می‌ گذرد. تنها در یک هفته، استیبل کوین الگوریتمی Terra، نتوانست نرخ ارز خود را با ارزش دلار آمریکا ثابت نگه دارد. در نتیجه، قیمت هر دو UST و LUNA کاهش شدیدی را تجربه کردند و UST حدود ۹۹٪ از ارزش خود را از دست داد. اینطور که گمان می رود عوامل متعددی در سقوط گسترده این کریپتوها نقش داشتند. زیرا ۶۰ میلیارد دلار از فضای ارزهای دیجیتال حذف شده است.

اسرار پشت کیف پول A در فروپاشی لونا

پس از فروپاشی ترا، بررسی های گوناگونی انجام شد و معلوم شد که یک کیف پول مظنون اصلی بود. کیف پول A نقش مهمی در رویداد de-pegging UST داشت.

رئیس تحقیقات Wintermute اذعان داشت که کیف پول A  ۸۵میلیون دلار آمریکا را با USDC تعویض کرد. این کار باعث عدم تعادل در استخر UST/3CRV Curve شد که در نهایت منجر به فروپاشی اکوسیستم لونا شد. با ادامه تحقیقات او، احتمال دارد که کیف پول مرتبط با depeg UST در سال گذشته متعلق به شرکت تجاری Jane Street Group باشد.

در ۳ می سال قبل، کلیرپول اعلام کرد که Jane Street 25 میلیون USDC از BlockTower خود وام گرفته است. بر اساس این اطلاعات، ایگور توانست سه آدرس متعلق به شرکت تجاری را شناسایی کند. یکی از این آدرس‌ها تحت عنوان کیف پول A، بسیار مهم بود.

کیف پول متعلق به یک نهاد است

دو هفته بعد، همان کیف پول وام ۲۵ میلیون دلاری بعدی را قبل از انتقال وجوه به کیف پول داغ Coinbase گرفت. با این حال، ایگامبردیف اشاره کرد که کیف پول صرافی Coinbase قبل از دریافت مبلغ وام، توسط UST de-pegger، ۸۴.۵ میلیون USDC اعتبار داشت. همچنین چیزی که مایه تعجب است، ایگور دریافت که کیف پول هیچ تعامل دیگری به جز این سپرده ها ندارد. بنابراین به وضوح نشان می دهد که کیف پول می توانست متعلق به یک نهاد باشد.

علاوه بر این، ایگور اشاره کرد که کیف پول UST را به مدت یک ماه در Dapp “Anchor” LUNA بازده نگه داشته است. این لزوماً نشان نمی دهد که نهاد دارای نیات پلید بوده است. در زمان نگارش این مطلب از میهن سیگنال، جین استریت هنوز پاسخی به هیچ یک از این اتهامات ارائه نکرده است. با این حال، سقوط بازار ارز دیجیتال که بعد از افتضاح لونا رخ داد، یک سال فجایع مالی را رقم زد که هنوز کاهش نیافته است.

منبع:کوین گیپ
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • شما میتوانستید به راحتی به سوالی که در عنوان مقاله هست جواب دهیدیعنی در معامله فارکس چقدر میتوان سود کرد.شما میتوانستید مشخصکنید که در هر نوسان کوچک چند پیپ میتوان به طور متوسط سود کرد

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *