چه رابطه ای بین بیت کوین و تسلا وجود دارد؟

۳۱ فروردین ۱۴۰۲
چه رابطه ای بین بیت کوین و تسلا وجود دارد؟

کیت مک کالو، مدیرعامل Hedgeye، در توییت اخیرش توجه ها را به حرکت نزولی تسلا و بیت کوین جلب کرد که به صورت موازی کاهش یافتند. هر دو دارایی از زمان اوج خود در نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۵۰ درصد سقوط کردند. قیمت سهام تسلا در حال حاضر ۱۸۱.۱۵ دلار است، در حالی که بیت کوین با قیمت ۲۳۰۲۹۳ دلار معامله می شود.

این دو دارایی در عرض سه روز پس از یکدیگر به اوج ارزش خود رسیدند. روند حرکت آنها از آن زمان به بعد با کاهش ۵۵ درصدی سهام Tesla و کاهش ۵۷ درصدی بیت کوین همراه بود.

براساس گزارشات U.Today، تسلا اخیراً از سهام ۹۷۲۰ بیت کوین رونمایی کرد. این شرکت به دلیل کاهش ارزش این ارز دیجیتال در ژانویه، دچار ضرر ۳۴ میلیون دلاری شد.

سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین و ایجاد شوک در بازار

تصمیم جسورانه Tesla برای سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۱ باعث ایجاد شوک در بازار شد. برخی از تحلیلگران این حرکت را به عنوان یک ترفند حیله گرانه و تنوع طلبی تعبیر می کنند. دیگران آن را به عنوان یک قمار پرمخاطب و هیجان انگیز تلقی کردند. با وجود انتظارات زیاد مخاطبان، شرط بندی در بیت کوین تا حد زیادی ناموفق بود.

طبق اخبار ارز دیجیتال، در ژوئیه گذشته، این سازنده خودروهای الکتریکی بیشتر دارایی های بیت کوین خود را فروخت. همینطور این موضوع به بحث در مورد منطق شرکت برای ورود به بازار بی ثبات ارزهای دیجیتال دامن زد.

علی ‌رغم زیان ‌های وحشتناکی که تسلا و بیت‌ کوین متحمل شدند، این دو دارایی بارقه ‌ای از امید را در سال ۲۰۲۳ به نمایش گذاشتند. عملکرد سالانه تسلا افزایش ۶۷.۵۶ درصدی را نشان می‌ دهد. در حالی که طبق اخبار میهن سیگنال، بیت‌ کوین در مدت مشابه ۷۶.۴۱ درصد افزایش را ثبت کرد.

منبع:u.today
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *