اقدامات مجرمانه تتر و Bitfinex برای دسترسی به بانک

۱۳ اسفند ۱۴۰۱
اقدامات مجرمانه تتر و Bitfinex برای دسترسی به بانک

طبق آخرین گزارشات،  تتر، از اسناد جعلی و شرکت‌ های shell برای دسترسی به بانک در طول روزهای پرچالش استفاده کرده است.

تتر، صادرکننده بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر سهم بازار، با جنجال ‌ها و اتهامات متعددی روبرو بود. آخرین جنجال و اتهام، گزارش WSJ بود. طبق این گزارش این شرکت از اسناد جعلی و شرکت های shell  برای دستیابی به دسترسی بانکی استفاده کرد. این اتفاق زمانی افتاد که آنها برای دسترسی به سیستم بانکی جهانی با مشکل مواجه بودند.

فعالیت های غیرقانونی تتر

تتر در سال ۲۰۱۸ زمانی که دسترسی به سیستم بانکداری سنتی را از دست داد، در موقعیت آسیب پذیری قرار گرفت. همینطور برای Bitfinex نیز که یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان است، مشابه این اتفاق افتاد. این می تواند به عنوان یک تهدید بزرگ برای شرکت آنها توصیف شود.

WSJ با بررسی ایمیل ها و فایل ها متوجه شد که تلاش ‌های مداومی برای حفظ ارتباط با سیستم بانکی انجام شده است. شرکت‌ های پشتیبان تتر اغلب هویت واقعی خود را با فعالیت تحت پوشش سایر شرکت‌ ها یا افراد دیگر پنهان می‌ کردند. با این حال، استفاده از اشخاص ثالث منجر به ایجاد چند بحران شد. از جمله توقیف دارایی ‌های میلیون‌ها دلاری و ارتباط با گروهی که رسماً به عنوان تروریسم شناخته می شوند.

ایمیل‌ ها خطای عمده را نشان دادند

در میان ایمیل ها، یک ایمیل که توسط استفان مور، یکی از مالکین سهام تتر با مسئولیت محدود، ایجاد شده بود، پیدا شد. در این ایمیل آمده بود که یک معامله‌گر بزرگ USDT در چین تلاش می ‌کند «با ارائه فاکتورهای فروش جعلی و قراردادهای ساختگی، سیستم بانکی را دور بزند.» مور در ادامه افزود که آنها باید از تلاش برای باز کردن حساب خودداری کنند؛ زیرا ادامه استفاده از فاکتورها و قرارداد های فروش ساختگی که او امضا کرده بود بسیار خطرناک است.

هر دو Tether و Bitfinex چندین بار تحت بررسی جدی قرار گرفتند. در سال ۲۰۲۱، آنها حتی پرونده‌ ای را با دادستان کل نیویورک حل و فصل کردند. آنها در آن زمان در معرض ارائه گزارش‌ های منظم از وجوه و معاملات مالی بودند.

طبق اخبار میهن سیگنال، قیمت تتر همچنان به ارزش یک دلاری آن در ۷۱ میلیارد دلار ثابت است.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کوین گیپ
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • برای استارت فوق العاده با من تماس بگیریو ۰۹۳۸۹۴۶***

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *