تتر اعلام کرد که ۳.۳ میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد

۱۰ مرداد ۱۴۰۲
تتر اعلام کرد که 3.3 میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد

تتر، بزرگ‌ترین ناشر استیبل کوین جهان، روز دوشنبه گزارشی از ضمانت مالی خود را از ۳۰ ژوئن منتشر کرد.

گواهی سه ماهه دوم نشان داد که ناشر استیبل کوین اکنون بیش از ۳.۳ میلیارد دلار ذخایر مازاد برای پشتیبانی از توکن های USDT خود دارد.

مازاد عظیم تتر

طبق گزارشات شرکت، ذخایر اضافی از سود حاصل از ذخایر موجود آن ناشی می شود. این سود بین سهامداران توزیع نمی شود و در عوض صرفاً به عنوان بیمه برای پشتوانه توکن های آن استفاده می شود.

تتر برای حفظ برابری با دلار آمریکا طراحی شده است و همیشه به صورت ۱:۱ با دلار در ذخایر شرکت قابل تبدیل است.

تتر در سه ماهه اول ۱.۵ میلیارد دلار سود خالص داشت و پس از آن بین آوریل و ژوئن بیش از ۱ میلیارد دلار سود خالص داشت. از سود سه ماهه دوم، ۱۱۵ میلیون دلار صرف خرید سهام شد، در حالی که مابقی به سمت ذخایر مازاد شرکت رفت.

مجموع دارایی ‌های تلفیقی تتر تا ۳۰ ژوئن به ۸۶.۵ میلیارد دلار رسید. این دارایی در مقابل ۸۳.۲ میلیارد دلار بدهی بود که ۸۳.۱۷ میلیارد دلار آن مربوط به توکن‌ های دیجیتال منتشر شده است. این امر باعث می شود تتر با مازاد تقریباً ۴ درصدی مواجه شود. همچنین این امر در مقابل انتقادات قبلی مبنی بر اینکه ذخایر این شرکت زمانی به طور خطرناکی به ورشکستگی آن نزدیک شده بود قرار می گیرد.

ذخایر بیت کوین تتر

به نقل از cryptopotato، در سه ماهه اول، تتر فاش کرد که ۲ درصد از ذخایر آن در بیت کوین (BTC) نگهداری می شود. این موضوع روند قبلی صادرکنندگان استیبل کوین را که فقط از طریق بدهی دولت ایالات متحده سود می بردند را درهم تنید.

در کنار تتر، شرکت رقیب سیرکل که ناشر USDC است، فقط با استفاده از بدهی های دولتی سود ایجاد می کند و بقیه ذخایر آن به صورت نقدی است.

آخرین گزارش تتر بیان کرد که ۸۵ درصد از دارایی ‌های آن به صورت «نقد و معادل نقدی» است و ذخایر آن «بسیار نقد» باقی می ‌ماند.

هیچ به ‌روزرسانی‌ در مورد تخصیص بیت‌کوین این شرکت ارائه نشده است. با این حال پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، توضیح داد که بخش نسبتاً کمی از سود تتر در صنعت استخراج بیت ‌کوین سرمایه‌گذاری می‌ شود.

منبع:cryptopotato
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *