معرفی ۵تا از بهترین نرم افزارهای پرتفولیوساز (سبد سرمایه گذاری) ارزهای دیجیتال

۲۲ بهمن ۱۴۰۱
معرفی بهترین نرم افزارهای پرتفولیوساز (مدیریت سرمایه) ارزهای دیجیتال

بهترین نرم افزارهای پرتفولیوساز ارزهای دیجیتال، موضوع بحث ما است. سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و هر بازار دیگر نیازمند مدیریت سرمایه است. همه کارشناس‌ها اتفاق‌نظر دارند که مدیریت سرمایه بهترین و مؤثرترین رویکرد در بازارهای مالی است. در این شرایط نرم افزارهای پرتفولیوساز ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کنند به این هدف برسید. تا انتها این مطلب را دنبال کنید تا متوجه شوید این نرم افزارها چه قابلیت‌هایی دارند و چرا باید از آن‌ها استفاده کرد.

چرا به پورتفولیو نیاز است؟

هر سرمایه گذاری نیاز به متنوع‌سازی و کم‌کردن ریسک دارد. هر نوع بازاری که در آن فعالیت می‌کنید ریسک‌های خاص خودش را دارد و بهترین راه برای کاهش ریسک، متنوع‌سازی است. در بازار ارزهای دیجیتال نیز همین شرایط برقرار است و نباید فقط بیت کوین یا اتریوم داشته باشید. هیچ تضمینی نیست که یک ارز همیشه در سود باشد و یا اصلاً در رقابت بین ارزها باقی بماند. حتی بیت کوین نیز که اولین و بزرگ‌ترین ارز از نظر حجم بازار است همین شرایط را دارد.

زمانی که سرمایه خودتان را تقسیم کنید، در واقع یک پورتفولیو می‌سازید که بخش‌های مختلفی دارد. برای مثال سرمایه شما شامل ۲۵ درصد بیت کوین، ۲۵ درصد اتریوم و ۵۰ درصد ارزهای دیگر است. اگر یک خبر منفی پیرامون اتریوم وجود داشته باشد احتمالاً قیمت آن افت می‌کند اما بااین‌حال تنها ارزش ۲۵ درصد از سرمایه شما کم می‌شود. متنوع سازی از نظر علم مهندسی مالی روشی مناسب برای کاهش ریسک سیستماتیک بازار است.

از طرف دیگر، اگر بخشی از بازار رشد کند سبد شما نیز شانس بیشتری برای رشد خواهد داشت. همیشه ارزهایی وجود دارند که از بازار سبقت می‌گیرند و رشد خیره‌کننده دارند. در چنین شرایطی با شناسایی ارزهای مناسب و واردکردن آن‌ها در سبد خودتان می‌توانید سهمی از این سوددهی داشته باشید.

اکنون سؤالی که مطرح می‌شود این است که چرا باید از یک نرم افزار برای این کار استفاده کنیم؟ آیا خودمان نمی‌توانیم این کار را در ذهن یا روی کاغذ انجام دهیم؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا متوجه اهمیت و مزایای نرم افزارهای مدیریت پورتفولیو شوید.

نرم افزارهای پورتفولیوساز بهترین راه حل مدیریت ارزهای دیجیتال

اگر تعداد ارزها و معامله‌های شما زیاد باشد حفظ کردن تمام این اعداد و ارقام ممکن نیست. در این شرایط شاید تصور کنید استفاده از روش‌های سنتی مثل نوشتن روی کاغذ مفید باشد اما راه مناسبی نیست. هدف این است که سرمایه خودتان را مدیریت کنید پس بهترین راه نرم افزارهای مناسب است.

این برنامه‌ها قیمت را به‌صورت آنی دریافت می‌کنند و بر اساس مقدار دارایی که مشخص کردید برای شما محاسبه می‌کنند چه میزان سرمایه دارید. همچنین سود و زیان شما بر اساس درصد و رقم آن نیز محاسبه می‌شود و همه این اطلاعات هر لحظه که نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار می‌گیرد. هر لحظه که معامله جدیدی انجام می‌دهید (چه خرید و چه فروش) اطلاعات ثبت شده و مقدار دارایی باقی‌مانده شما محاسبه می‌شود.

یکی از مزیت‌های این کار آن است که دیگر نگران ازبین‌رفتن اطلاعات نیستید. حتی اگر برنامه پاک شود یا حتی گوشی شما بسوزد بازهم جای نگرانی نیست. می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های دیگر و واردکردن مشخصات مجدد به حساب خود دسترسی داشته باشید. این نرم افزارها در گوگل پلی امتیاز می‌گیرند و می‌توانید از نظرات افراد دیگر هم استفاده کنید که یکی دیگر از مزیت‌های آنان است.

معرفی نرم افزارهای پورتفولیوساز ارزهای دیجیتال

۱.نرم افزار کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

نرم افزار کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

اولین و بهترین گزینه در حال حاضر نرم افزار Coinmarketcap است که هم در اندروید و هم در iOS در دسترس است. همچنین می‌توانید از نسخه وب‌سایت آن به آدرس coinmarketcap.com نیز استفاده کنید. علاوه بر امکانات منحصربه‌فرد برای ساخت پورتفولیو، امکان مشاهده و بررسی بازار با Coinmarketcap وجود دارد. می‌توانید ارزهای مختلف را در کنار هم گذاشته و با هم مقایسه کنید.

مزایا

 • رابط کاربری ساده و فوق‌العاده روان
 • منبع قیمت مطمئن
 • تنوع در گزارش‌دهی
 • امکان ایجاد چند پورتفولیو

معایب

 • سابقه هک شدن

 

دانلود نسخه اندروید نرم افزار Coinmarketcap

دانلود نسخه ios نرم افزار Coinmarketcap

۲. نرم افزار کوین استاتس (Coinstats)

نرم افزار کوین استاتس (Coinstats)

این نرم افزار یکی دیگر از گزینه‌های موجود است. با استفاده از Coinstats می‌توانید دارایی‌های خودتان را به‌صورت آنی ردیابی کنید و در هر لحظه از وضعیت دارایی‌های خودتان باخبر شوید. با استفاده از آن می‌توانید به صرافی یا کیف پولتان دسترسی داشته باشید تا تراکنش‌ها به‌صورت خودکار در نرم افزار ثبت شوند. این برنامه یک کیف پول هم هست و می‌توانید از آن برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید.

مزایا

 • امکان همگام کردن نرم‌افزار با صرافی یا کیف پول
 • امکان فیلترگذاری و جست‌وجوی پیشرفته
 • داشتن کیف پول

معایب

 • برخی از امکانات آن به‌صورت رایگان در دسترس نیست

دانلود نسخه اندروید نرم افزار Coinstats

دانلود نسخه ios نرم افزار Coinstats

۳. نرم‌افزار بیت یونیورس (bituniverse)

نرم‌افزار بیت یونیورس (bituniverse)

گزینه بعدی نرم افزار bituniverse است که امکانات منحصر به فردی دارد. علاوه بر اینکه می‌توانید با استفاده از آن پورتفولیوی خود را بسازید، از ربات معاملاتی نیز استفاده کنید. بیش از ۲۶ صرافی توسط این نرم افزار پشتیبانی می‌شود و امکان همگام کردن با صرافی وجود دارد. داشتن برنامه‌ای مانند bituniverse باعث می‌شود که مدیریت بهتری روی دارایی‌های خودتان داشته باشید.

مزایا

 • استفاده آسان
 • رابط کاربری جذاب
 • در دسترس برای اندروید و iOS

معایب

 • بیشتر یک ربات معاملاتی است تا برنامه پورتفولیوساز

دانلود نسخه اندروید نرم افزار bituniverse

دانلود نسخه ios نرم افزار bituniverse

۴. نرم‌افزار بلاکفولیو (Blockfolio)

نرم‌افزار بلاکفولیو (Blockfolio)

Blockfolio یکی از شناخته‌شده‌ترین نرم افزارهای پورتفولیوساز ارزدیجیتال است که هم در سیستم‌عامل اندروید و هم iOS در دسترس است. این نرم‌افزار با کسب امتیاز ۴.۱ نشان داده یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده و مدیریت پورتفولیو است. با استفاده از آن می‌توانید تریدها و معاملات خود را ثبت کنید و Blockfolio به‌صورت خودکار سود و ضرر شما را محاسبه می‌کند.

مزایا

 • امکان شخصی‌سازی محیط نرم‌افزار
 • بیش از ۸۰۰۰ ارزدیجیتال
 • امکان دریافت اخبار

 

معایب

 • باید همه تراکنش‌ها را به‌صورت دستی وارد کنید.
 • دقیق نبودن برخی قیمت‌ها در نرم‌افزار

دانلود نسخه اندروید نرم افزار Blockfolio 

دانلود نسخه ios نرم افزار Blockfolio

۵. نرم‌افزار دلتا (Delta)

نرم‌افزار دلتا (Delta)

یکی دیگر از گزینه‌ها برای مدیریت سرمایه گذاری Delta است که نوعی نرم‌افزار ردیاب یا Tracker محسوب می‌شود. با استفاده از دلتا می‌توانید تمام تراکنش‌های خود را در نرم‌افزار ثبت کنید و سود و زیان شما به‌صورت خودکار محاسبه می‌شود. دلتا می‌تواند علاوه بر ارزهای دیجیتال، سهام و دارایی‌های دیگر را هم ردیابی کند که نشان می‌دهد این نرم‌افزار قدرتمند و کاربردی است.

مزایا

 • محیط کاربری مناسب
 • ردیابی و محاسبه دقیق سود و زیان

 

معایب

 • برخی امکانات آن رایگان نیست و باید هزینه کنید.

دانلود نسخه اندروید نرم افزار Delta

دانلود نسخه ios نرم افزار Delta

سایر اپلیکیشن های پورتفولیو ساز رایگان

 1. CoinTracking
 2. CryptoCompare
 3. CoinTracking.info
 4. CoinTracking Portfolio Management and Cryptocurrency Tax Report
 5. CoinMarketCap Portfolio
 6. TokenTax
 7. Crypto Tax Calculator by TokenTax
 8. Koinly

جمع بندی

نرم افزارهای پورتفولیوساز ارزدیجیتال به شما کمک می‌کنند تا دارایی‌های خودتان را در لحظه ردیابی کنید. اطلاعات شما به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شود و هر لحظه و هرکجا به آن‌ها دسترسی دارید. تعدادی از بهترین گزینه‌های موجود در این مقاله معرفی شده و مزایا و معایب آن‌ها را بررسی کردیم.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «معرفی ۵تا از بهترین نرم افزارهای پرتفولیوساز (سبد سرمایه گذاری) ارزهای دیجیتال» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *