تحلیل قیمت تن کوین: داغ شدن بازار | ۵ تیر

۰۵ تیر ۱۴۰۳
تحلیل قیمت تون کوین: آماده بریک اوت | 16 خرداد

قیمت تن کوین (TON) در ۲۴ ساعت گذشته دچار افت شده اما  سرمایه زیادی وارد بازار این رمزارز شده است. افزایش حجم معاملات تن کوین در ۲۴ ساعت گذشته نکته مهمی است که نباید از آن غافل شد.

تحلیل داده های جدید کوین مارکت کپ نشان می دهد حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته افزایش اساسی داشته و بیش از ۸۰ درصد رشد کرده است.

اکنون این رقم به حدود ۳۹۸ میلیون دلار رسیده که پس از یک دوره کاهش فعالیت و رسیدن معاملات به ۲۰۰ میلیون دلار رخ داده است. این افزایش عظیم در دوره زمانی کوتاه قابل توجه است چرا که افزایش فعالیت های معاملاتی را منعکس می کند که می تواند به افزایش نوسان قیمت منجر شود.

طبق تحلیل میهن سیگنال در نمودار تایم فریم روزانه روند مثبت قابل مشاهده است. امروز قیمت تا ۷.۲ دلار افت کرده که کاهش ۳ درصدی نسبت به روز قبل را نشان می دهد.

نمودار روزانه قیمت تن کوین / تتر

نمودار روزانه قیمت تن کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

تحلیل ما نشان می دهد قیمت بالاتر از میانگین متحرک کوتاه مدت (خط زرد) در حال معامله است و خط زرد به عنوان حمایت در ۶.۸ دلار عمل خواهد کرد.

این یعنی با وجود افت اخیر، قیمت هنوز در سطوح بالا حمایت می شود. با این حال، افت از سطوح بالاتر به معنی وجود فشار فروش است. این فشار فروش ممکن است قیمت را تا تست کردن حمایت پایین ببرد و به بازگشت از این سطح منجر شود.

در بازار مشتقات روندهای متناقضی وجود دارد. افزایش قراردادهای بهره باز در ۲۴ ساعت گذشته نشان دهنده افزایش فعالیت در این بازار است. اما با وجود این رشد، احساسات بازار منفی باقی مانده که از نرخ سرمایه گذاری وزن دار مشخص است. این رقم زیر صفر قرار دارد و معمولا به معنی وجود فروشندگان بیشتر نسبت به خریداران در بازار است.

این وضعیت نشان می دهد اگرچه علاقه به معامله کردن تن کوین بیشتر شده، احساسات کلی بازار نزولی است و احتمال افت بیشتر قیمت وجود دارد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت تن کوین: داغ شدن بازار | ۵ تیر» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ambcrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *