یازده هزار سال زندان برای کلاهبرداری مدیر عامل صرافی تادکس ترکیه!

۱۸ شهریور ۱۴۰۲
یازده هزار سال زندان برای کلاهبرداری مدیر عامل صرافی تادکس ترکیه!

فاروق فاتح اوزر، بنیانگذار صرافی کریپتو ترکیه تادکس، توسط دادگاه ترکیه به ۱۱۱۹۶ سال زندان محکوم شده است. اوزر به تاسیس، مدیریت و عضویت در یک سازمان، کلاهبرداری و پولشویی متهم شد. دادگاه دو خواهر و برادر او را نیز به همین حبس محکوم کرد و ۵ میلیون دلار جریمه نقدی برای او تعیین کرد.

تادکس یکی از بزرگ‌ ترین پلت‌فرم ‌های تجارت ارز دیجیتال در ترکیه بود، قبل از اینکه خدماتش را به طور ناگهانی متوقف کرد و اوزر با دارایی‌ های کاربران در مجموع ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال از کشور فرار کرد. اوزر در آگوست ۲۰۲۲ در آلبانی بازداشت و در آوریل ۲۰۲۳ به ترکیه تحویل داده شد. او قبلاً به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی در زندان بود و اکنون با اتهامات دیگری به دلیل کلاهبرداری از مشتریان روبرو است.

به نقل از کوین تلگراف، اوزر در دادگاه ادعا کرد که او و خانواده‌اش با بی عدالتی روبرو هستند و تادکس صرفاً یک شرکت ارز دیجیتال ورشکسته و بدون اهداف مجرمانه است. طبق اخبار کلاهبرداری ارز دیجیتال، پرونده علیه Thodex شامل ۲۱ متهم بود که ۱۶ نفر از اتهام کلاهبرداری تبرئه شدند و چهار نفر نیز دستور آزادی داشتند. بقیه متهمان بر اساس دست داشتن در کلاهبرداری درجات مختلفی از مجازات را دریافت کردند.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کوین تلگراف
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *