امارات متحده عربی با راه اندازی درهم دیجیتال، دلار آمریکا را پس می‌ زند!

۱۰ بهمن ۱۴۰۲
امارات متحده عربی با راه اندازی درهم دیجیتال، دلار آمریکا را پس می‌ زند!

امارات متحده عربی با استفاده از درهم دیجیتال تازه معرفی شده خود، نسخه دیجیتالی پول ملی خود، برای پرداخت عوارض به چین، تغییر قابل توجهی در معاملات تجاری بین المللی خود ایجاد کرده است. این تصمیم نشان دهنده خارج شدن از اتکا به دلار آمریکا است و اتکای بیشتر به بریکس در حال تحول است.

شیخ منصور بن زاید آل نهیان، در نقش‌های متعدد خود از جمله معاون رئیس‌جمهور و رئیس بانک مرکزی امارات، اولین پرداخت مرزی ۵۰ میلیون درهم به چین را با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی امارات متحده عربی، «درهم دیجیتال» آغاز کرد.

این حرکت از طریق پلتفرم «mBridge» توسط چین، در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و سپس توسط ماکسین واترز، عضو کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا مورد توجه قرار گرفت.

طبق اخبار ارز دیجیتال، شیخ منصور همچنین بر مسئولیت بانک مرکزی برای ارتقای رشد اقتصادی، ثبات مالی و پولی و ارتقای کارایی نظام مالی تاکید کرد. هدف نهایی تقویت موقعیت امارات به عنوان یک مرکز مالی جهانی است.

به نقل از cryptopolitan، شیخ منصور همچنین بر تعهد رهبری به توانمندسازی شهروندان اماراتی، پرورش تخصص آنها و کمک به پیشرفت فرهنگی و توسعه ای کشور تاکید کرد. امارات متحده عربی در نظر دارد تا بخش مالی را با پرسنل داخلی بسیار ماهر تامین کند و به معیارهای جهانی پایبند باشد.

در پایان، امارات متحده عربی در حال انجام اقدامات استراتژیک برای تسهیل تجارت بین‌المللی با پذیرش ارز دیجیتال و تضمین پیشرفت شهروندان خود و همچنین تمرکز بر نوآوری‌های فناوری در بخش مالی است.

منبع:cryptopolitan
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *