دادگاه عالی امریکا می خواهد اختیارات SEC و CFTC را کاهش دهد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
دادگاه عالی امریکا می خواهد اختیارات SEC و CFTC را کاهش دهد

ملاحظات جدید دادگاه عالی ایالات متحده می تواند قدرت نظارتی SEC و CFTC ایالات متحده را بر بازار ارزهای دیجیتال محدود کند.

اخیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات فیوچرز کالا (CFTC) درگیری های متعددی ایجاد کردند. در پی این درگیری ها ملاحظات جدید دیوان عالی ایالات متحده می تواند قدرت نظارتی این دو آژانس را در مورد بازار ارز دیجیتال محدود کند. در حال حاضر، چندین مدیران شرکت‌های ارز دیجیتال مختلف به این نتیجه رسیدند که تنها اقدام قضایی می‌تواند از بازرسی ‌های نظارتی مهلت بگیرد. از ۱ ژانویه ۲۰۲۳، SEC ایالات متحده اقدامات اجرایی متعددی را علیه مشاغل ارزهای دیجیتال آغاز کرد. تاکنون تیر خشم این ارگان به صرافی‌ های برتری مانند کراکن برخورد کرده است.

در مارس ۲۰۲۳، CFTC، از صرافی بایننس و مدیر آن”CZ” ، به دلیل نقض مقررات شکایت کرد. کوین بیس نیز از SEC ایالات متحده یک اخطار ولز (یک هشدار قبل از اقدام اجرایی احتمالی) دریافت کرد.

دادگاه عالی ایالات متحده می تواند به طور غیرمستقیم در دعوای XRP VS SEC مداخله کند

در اقدامی جدید، دیوان عالی ایالات متحده در حال بررسی تصمیمی است که قدرت نظارتی SEC و CFTC کمتر شود. در مورد CFTC، روستین بهنام، رئیس آژانس اخیراً به کمیته سنا گفت که اتریوم یک کالا است. این بیانیه برخلاف استدلال رئیس SEC بود که می گفت همه توکن ها به جز بیت کوین تحت قوانین اوراق بهادار قرار می گیرند. با این کار، این دو آژانس عملاً بر سر اینکه کدام توکن‌ های ارز دیجیتال توسط چه کسی اداره می‌ شوند، وارد درگیری شدند.

از این رو، طبق گزارشات بلومبرگ، ملاحظات جدید دادگاه عالی قرار است آژانس‌هایی مانند SEC و CFTC را از گفتن مواردی که توجیه منطقی یا قانونی ندارد، سلب کند.

در واکنش به این خبر جان دیتون، وکیل بیش از ۷۰۰۰۰ دارنده توکن XRP در دادخواست SEC مواردی را بیان کرد. وی گفت که این اقدام دادگاه می تواند برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار بزرگ باشد. چراکه هرگونه تحولی در این زمینه در مورد اختیارات SEC و CFTC می‌تواند تأثیر عمده ‌ای بر شکایت XRP داشته باشد.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کوین گیپ
1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • کارمزدش انقد بالاس ادم جرات نمیکنه بره سمتش

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *