یک ارز دیجیتال جدید در راه است !

۱۹ آبان ۱۳۹۸
یک ارز دیجیتال جدید در راه است

مقامات ارشد بانک مرکزی اروپا می‌گویند پیشرفت‌هایی در راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه این بانک در آینده نزدیک صورت گرفته است.

مقامات ارشد بانک مرکزی اروپا می‌گویند پیشرفت‌هایی در راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه این بانک در ماه‌های آینده صورت گرفته است. البته آنها هشدار می‌دهند که این پروژه با چالش هایی مواجه شده و برای بلند مدت برنامه‌ریزی شده است.

طرح یک ارز دیجیتال عمومی اروپایی پس از آن آماده شد که شرکت بزرگ رسانه اجتماعی فیسبوک ماه ژوئن طرح لیبرا را اعلام کرد. لیبرا یک ارز دیجیتال خصوصی است که برخی قانون‌گذاران را ترسانده است تا حدی که می‌گویند پروژه فیس‌بوک باید ممنوع شود.

یک ارز مجازی عمومی می‌تواند جایگزینی برای لیبرا و سایر پروژه‌های خصوصی باشد و هزینه‌های معاملات بین‌المللی را کاهش دهد. به نظر مقامات اتحادیه اروپا این هزینه‌ها بسیار بالا هستند.

برونو لی مایر، وزیر دارایی فرانسه در یک کنفرانس خبری در بروکسل ضمن اشاره به این نکته که راه‌اندازی یک مدل اروپایی عمومی از لیبرا زمان خواهد برد گفت: « این حقیقت که این پروژه برای بلند مدت طراحی شده جلوی کار ما را نمیگیرد و سال آینده شاهد نتایج آن خواهیم بود».

یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا گفت بانک مرکزی از قبل بر روی جوانب فنی یک ارز دیجیتال کار می‌کرده و به زودی جزییات آن را به اطلاع دولت‌های اتحادیه اروپا خواهد رساند.

وزرای دارایی اتحادیه اروپا در اجلاسی در بروکسل در مورد این موضوع بحث کردند و قرار است در گردهمایی بعدی خود در دسامبر به یک بیانیه مشترک در مورد این طرح بانک مرکزی اروپا برسند.

والدیس دومبروسکیس، کمیسر مالی اتحادیه اروپا گفت لیبرا یک زنگ بیدار باش بود که نشان داد در زمینه پرداخت‌های ارزان و سریع بین مرزی در اروپا کمبودهایی وجود دارد.

این مقام بانک مرکزی اروپا گفت گزینه‌های مختلفی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. طبق یک طرح بلندپروازانه، کاربران سکه دیجیتال جدید می‌توانند حساب‌های بانکی خود را مستقیماً در بانک مرکزی اروپا باز کنند. با این کار هزینه هاکاهش می‌یابند ولی بانک‌ها و خدمات پرداخت فعلی بدون استفاده خواهند ماند.

طبق یک گزینه دیگر بانک مرکزی اروپا می‌تواند به بانک‌ها رمزارز یا پول نقد الکترونیکی بدهد تا آن را در اختیار مشتریانشان قرار دهند. این مقام بانک مرکزی اروپا تایید کرد که کارها در حال انجام است و چالش‌های فنی و قانونی آن باقی مانده‌اند.

شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا هفته آینده برای نخستین بار تحت ریاست کریستین لاگارد تشکیل خواهد شد. وی در اوایل ماه جاری جایگزین ماریو دراگی شد. در این شورا در مورد مسئله ارز دیجیتال عمومی بحث خواهد شد و تمرکز آن بر روی ممکن یا مطلوب بودن وجود یک ارز دیجیتال عمومی خواهد بود.

منبع: تسنیم

5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *