پیش بینی هوش مصنوعی برای قیمت طلا در سال ۲۰۲۴

۰۶ بهمن ۱۴۰۲
پیش بینی هوش مصنوعی برای قیمت طلا در سال 2024

طلا در برابر دلار آمریکا روند صعودی داشته است و در حال حاضر با قیمت ۲۰۵۵ دلار در هر اونس معامله می شود. قیمت gold از پایین ترین سطح سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است. این امر نشان دهنده ارزش این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار است. طلا در صنعت به دلیل خواصی مانند رسانایی، مقاومت در برابر خوردگی و ضربه ارزش دارد و سرمایه گذاران از آن به عنوان محافظی در برابر تورم، نوسانات ارزی و تنوع سبد سهام استفاده می کنند.

در دسامبر سال ۲۰۲۳، gold به بالاترین سطح تاریخ ۲۱۴۶.۷۹ دلار در هر اونس رسید که باعث افزایش علاقه در بین علاقه مندان و سرمایه گذاران در سطح جهان شد.

به نقل از فینبولد، پیش بینی ها برای قیمت gold تا پایان سال ۲۰۲۴ متفاوت است. چت ربات GPT-4 Turbo Finbold محدوده ای بین ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در هر اونس را به عنوان محتمل ترین سناریو پیش بینی می کند. با این حال اما این سطح قیمت می تواند به ۲۲۵۰-۲۳۵۰ دلار در هر اونس در بازار صعودی برسد یا به میزان ۱۹۰۰-۲۰۰۰ دلار در هر اونس کاهش یابد.

هوش مصنوعی Google Bard طلا را تا پایان سال ۲۰۲۴ ۲۰۷۵ دلار در هر اونس می بیند و همچنین پیش بینی های صعودی و نزولی را ارائه می دهد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این پیش‌بینی‌ها بر اساس داده‌های تاریخی و منطق هوش مصنوعی هستند، بنابراین نباید به عنوان حقیقت مطلق در نظر گرفته شوند. سرمایه گذاران همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی به دنبال اطلاعات بیشتر باشند.

منبع:فینبولد
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *