۳ تاثیر هاوینگ بیت کوین بر طلا با افزایش قیمت ها

۳۰ فروردین ۱۴۰۳
3 تاثیر هاوینگ بیت کوین بر طلا با افزایش قیمت ها

قیمت طلا در ۱۵ آوریل به بالاترین حد خود یعنی ۲۴۳۱ دلار رسید. در مقابل، بیت کوین در بحبوحه فروش گسترده تر ارزهای دیجیتال، درست پیش از  هاوینگ در ۲۰ آوریل، افت ناگهانی به حدود ۶۰۰۰۰ دلار را تجربه کرد. نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین، یک نقطه کانونی کلیدی برای سرمایه گذارانی که هر دو دارایی را در پرتفوی خود در نظر می گیرند.

آیا هاوینگ قیمت بیت کوین را افزایش می دهد؟

انتظار می رود هاوینگ  قریب الوقوع بیت کوین کمیاب بودن آن را افزایش دهد و به طور بالقوه از نظر ارزش کمیاب بودن از طلا پیشی بگیرد و باعث تغییر در رفتار سرمایه گذاری شود. افزایش بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال، علاقه سازمان های نهادی را برانگیخته است. این امر منجر به شکل گیری استراتژی‌های متنوع در سبد دارایی‌های دیجیتال و افزایش بازده در مقایسه با دارایی های سنتی می ‌شود.

افزایش اخیر بیت کوین، که توسط عواملی مانند ETF های تایید شده توسط SEC و پیش بینی هاوینگ ایجاد شده است، نهادهای سنتی را تحت تاثیر قرار داده است تا سودهای ارزهای دیجیتال را مجدداً به طلا تخصیص دهند، طلایی که به عنوان سرمایه گذاری امن تر تلقی می شود. تنش‌های ژئوپلیتیکی، بر فضای بازار بی‌اطمینانی افزوده است و بر احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به دارایی‌های کریپتو تأثیر می‌گذارد اما افزایش قیمت طلا را حفظ می‌کند.

تعامل بین طلا و بیت کوین به عنوان دارایی های جایگزین در میان عدم قطعیت های اقتصادی همچنان به تصمیم گیری های سرمایه گذاری و استراتژی های تنوع سبد سهام شکل می دهد.

به نقل از کوین گیپ، سرمایه گذاران به دلیل ثبات آن در زمان عدم قطعیت های اقتصادی به طلا روی می آورند و از ماهیت کمتر نوسان آن در مقایسه با بیت کوین استفاده می کنند، که با وجود ذخیره ارزش، بیشتر در معرض نوسانات قیمت است. این تغییر به سمت طلا قبل از هاوینگ بیت کوین نشان دهنده اعتماد بلندمدت به ثبات طلا است و سرمایه گذاران را بر آن می دارد تا در میان نوسانات بازار، طلا را به جای بیت کوین به عنوان گزینه ایمن تر انتخاب کنند.

منبع:کوین گیپ
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *