انقلاب چشمگیر اپل در دنیای متاورس با معرفی ویژن پرو؛ اپل بر بازار مسلط می شود!

۲۱ بهمن ۱۴۰۲
انقلاب چشمگیر اپل در دنیای متاورس با معرفی ویژن پرو؛ اپل بر بازار مسلط می شود!

اپل دستگاه محاسبات فضایی پیشگامانه ویژن پرو که مهم ترین سخت افزار آن در سال های اخیر است را در ۲ فوریه معرفی کرد. این دستگاه که یک هدست واقعیت افزوده است، با قرار دادن تصاویر دیجیتال بر روی دنیای واقعی، تجربه منحصر به فردی را به کاربران ارائه می دهد. این تجربه جالب از واقعیت مجازی متمایز است.

طبق گزارشات میهن سیگنال، محاسبات فضایی، بر خلاف واقعیت مجازی، محیط اطراف خود را به کاربران نشان می دهد، در حالی که محتوای دیجیتال را یکپارچه می کند، تعامل با محیط را افزایش می دهد و به طور بالقوه پذیرش را آسان می کند.

با وجود موفقیت روزافزون آیفون، استقبال اولیه از ویژن پرو (Vision Pro) امیدوارکننده به نظر می رسد. مخصوصا اینکه به نقل از کوین تلگراف، بیش از ۲۰۰۰۰۰ دستگاه Vision Pro پیش خرید شده است. قیمت این محصول، پنج برابر بیشتر از آیفون تنظیم شده است و این نشان دهنده پتانسیل اپل برای آینده ای سودآور در محاسبات فضایی است.

درست همانطور که صفحه نمایش های لمسی گوشی های هوشمند را متحول کردند، استفاده از رایانه ویژن پرو روی صورت ممکن است نحوه تعامل مردم با فناوری را تغییر دهد، تجربیات اجتماعی جدید را تقویت کند و تعاملات انسان و رایانه را بازتعریف کند.

هدست‌های واقعیت افزوده می‌توانند تعاملات طبیعی و مشارکت‌ها را تسهیل کنند و از نیاز به صفحه‌نمایش‌های معمولی فراتر بروند و راه‌های نوآورانه‌ای را برای ادغام یکپارچه فناوری در زندگی روزمره ارائه دهند.

منبع:کوین تلگراف
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *