بیت کوین و طلا در بحران کرونا

در بحران ویروس کرونا، بیت کوین و طلا همان رفتار مشابهی دارند.

همانند سال ۲۰۰۸، هم اکنون نیز بازار فلزات به دلیل بحران نقدینگی فعلی متحمل خسارتهای عظیمی شده اند، به این ترتیب معاملات آتی طلا با افت ۴.۲۵٪ و معاملات آتی نقره در یک روز در بازارهای هند ۸٪ سقوط کردند. طی یک هفته گذشته، طلا در مقایسه با بیت کوین ۵۰ درصد کاهش یافته در حالی که از ژانویه با همبستگی فزاینده ای برخوردار هستند.

همبستگی قیمت طلا و بیت کوین

همبستگی قیمت طلا و بیتکوین

بحران نقدینگی باعث فروپاشی بازار می شود.

فعالیت‌های اقتصادی در پاسخ به بیماری همه گیر کرونا ویروس  COVID 19، بحران نقدینگی را برانگیخته است، پایین آمدن قیمت بیت کوین و طلا با وجود وضعیت آنها به عنوان یک دارایی، پناهگاهی امن است.

سقوط ۳۰ درصدی قیمت طلا در طول بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ اشاره به این دارد که طلا یک فروشگاه بزرگ ارزش نیست یا اینکه پس از ۵۰۰۰ سال وضعیت پناهگاه امن را از دست داده است. دلیلش این است که طلا یک بازار نقدینگی دارد و سرمایه گذاران به نقدینگی بیش از هر چیز دیگری نیاز دارند.

با وجود افت ناگهانی قیمت طلا، بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال یادآور می شود که قیمت طلا تقریباً در پنج سال از ۶۵۰ دلار در سال ۲۰۰۶ به بیش از ۱۸۰۰ دلار در سال ۲۰۱۱ افزایش یافته است زیرا نگرانی های مربوط به سیاست های پولی ایالات متحده، تورم و بدهی های روز افزون بازارها را به خود جلب می کند.

آیا ارز دیجیتال می تواند از بحران نقدینگی بیرون بیاید؟

بیشتر سرمایه گذارانی که بیت کوین را به عنوان پول نقد در اختیار داشتند، که احتمالاً طی هفته گذشته آن را فروخته اند، متحمل ضررهای عظیمی هستند که اخیراً در بازارهای رمزنگاری متحمل شده اند.

به دلیل عدم وجود قطعیت در بازار بیت کوین، بیشتر سرمایه گذارانی که هنوز بیت کوین را در دست دارند، آخرین دارندگانی هستند که بیت کوین خود را نمی فروشند.

علاوه بر این، انتظار میرود که هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین) با معرفی اقدامات محرک پولی همزمان شود و ممکن است هجوم سرمایه گذارانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض پناهگاه امن هستند، را بیشتر کند.

پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *