تحلیل بلندمدت قیمت بیت کوین | پیش بینی بیت کوین در سال ۲۰۲۴ و ۱۴۰۳

۲۱ بهمن ۱۴۰۲
تحلیل بلندمدت قیمت بیت کوین در سال 2022 و بعد از آن

قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته روند صعودی قابل توجهی را آغاز کرده و این باعث شده امیدها برای رشد نجومی قیمت و تحقق پیش بینی های خوش بینانه قبلی بیشتر شود. در این مقاله قصد داریم با بررسی روند فعلی قیمت، پیش بینی جدیدی درباره سال ۲۰۲۴ و پس از آن ارائه کنیم.

بررسی بلندمدت قیمت بیت کوین

بیت کوین که بزرگ ترین ارز دیجیتال است موقعیت خود بالاتر از ۴۰ هزار دلار را حفظ کرده و انتظار می رود به رشد خود در هفته های آینده ادامه دهد. شاخص حرص و طمع بازار ارز دیجیتال در سطح ۸۲ و وضعیت حرص قرار دارد که احساسات مثبت در بازار را منعکس می کند.

تحلیل گری به نام جف کندریک پیش بینی کرده قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به رقم خیره کننده ۱۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. این پیش بینی با کاهش فروش توسط ماینرها و کاهش عرضه که در شرایط فعلی به وجود آمده همخوانی دارد. یکی دیگر از عوامل تقویت کننده بیت کوین، تضعیف دلار است که موجب روی آوردن افراد بیشتری به این ارز دیجیتال پیشتاز شده است. از طرفی رشد اخیر قیمت بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار موجب افزایش علاقه سرمایه گذاران به صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین شده است. همچنین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ می تواند موجب شدت گرفتن صعود بیت کوین شود.

کندریک پیش بینی کرده قیمت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۴ به ۵۰۰۰۰ دلار برسد و پس از آن رشد تا سطح ۱۰۰ هزار و سپس ۱۲۰ هزار دلار ادامه پیدا کند. تحلیل گری به نام تام لی نیز پیش بینی کرده قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری ، امید واهی یا واقعیت؟

با رشد قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته چشم انداز مثبتی از قیمت در سال آینده به وجود آمده است.

با درنظرگرفتن وضعیت فعلی بازار به نظر می رسد هدف ۱۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۴ قابل دسترس باشد.  طبق پیش بینی فایندر، تا پایان سال ۲۰۲۵ ارزش هر بیت کوین به ۱۹۲۸۰۰ دلار و پیش از پایان سال ۲۰۳۰، این رقم به ۴۰۶۴۰۰ دلار خواهد رسید.

بانک استندارد چارترد پیش بینی کرده قیمت BTC تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰ هزار دلار برسد. این یعنی رالی ۱۶۰ درصدی از سطح ۳۸۰۰۰ دلار که پشت سر گذاشته شده است.

متریکسپورت هم ارزش بیت کوین را بر اساس مدل تورمی خود در آوریل ۲۰۲۴ معادل ۶۳۱۴۰ دلار و در پایان سال ۱۲۵۰۰۰ دلار پیش بینی کرده است.


پیش‌ بینی قیمت بیت کوین در بلندمدت

پرایس اکشن بیت کوین، احساسات مثبت سرمایه گذاران، نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین و خرید انبوه توسط شرکت های حقوقی و تایید صندوق های سرمایه گذاری ارز دیجیتال همگی عوامل مثبت تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین هستند. به نظر می رسد پس از رویدادهای ناخوشایند در فضای کریپتو و افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال، دوران درخشانی در پیش خواهد بود.

قیمت بیت کوین در سال های مختلف را مشاهده می کنیم.

قیمت بیت کوین در سال های مختلف را مشاهده می کنیم.

شرکت آمریکایی مدیریت سرمایه گذاری آرک اینوست، بیت کوین یک میلیون دلاری را تا سال ۲۰۳۰ پیش بینی کرده است. به گفته آنها، با وجود افت ارزش بازار این ارز دیجیتال، به دلیل اتخاذ آن در کارکردهای روزانه و پذیرش آن توسط شرکت های مختلف در سرتاسر جان، زمینه رشد بیشتر این بازار فراهم است.

رشد بنیادی بیت کوین که از آغاز به کار تپروت، اتخاذ شبکه لایه دوم لایتنینگ و افزایش تأمین مالی غیرمتمرکز ناشی شده عواملی هستند که ما را به روند مثبت در آینده امیدوار می کنند.

یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب افزایش قیمت بزرگترین ارز دیجیتال شود کمیاب بودن آن است.

عرضه کل بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون سکه است در حالی که تقاضا برای آن هر روز در حال افزایش است. افزایش تقاضای عمده از سمت شرکت های بزرگی مانند مایکرواستراتژی و ادامه ماینینگ باعث شده تنها تعداد محدودی بیت کوین استخراج نشده باشد و این در بلندمدت کفه ترازوی تقاضا را نسبت به عرضه سنگین تر می کند. در نهایت هم برتری تقاضا بر عرضه باعث افزایش قیمت می شود. همچنین در سال جاری هاوینگ بیت کوین در پیش است. طبق داده های تاریخی، هاوینگ همیشه باعث رشد فضایی قیمت بیت کوین شده است. بنابراین می توانیم به آینده بسیار امیدوار باشیم.

عامل مهم دیگری که می تواند بر روند قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد قانون گذاری در کشورهای مختلف است. در سال گذشته برخی کشورها محدودیت هایی برای فعالیت این حوزه تصویب کردند. اما با شروع تنش ها بین روسیه و اوکراین، کشورها بیش از پیش متوجه اهمیت توجه و بهره مندی از ارزهای دیجیتال شدند.

اکنون در بسیاری از کشورها، قانون گذاران مشغول قانون گذاری و تصویب قوانین و مقررات لازم برای استفاده از ارزهای دیجیتال در مسیر موردنظر خود هستند. دولت ایران هم ظاهرا در پی ایجاد مقرراتی برای استفاده از ارزهای دیجیتال به منظور کم کردن اثر تحریمهای مالی آمریکا است. در صورت پذیرش وسیع این ارزها و تصویب مقررات مناسب، امکان رشد بیش از پیش ارزهای دیجیتال و به خصوص پیشرو آن یعنی بیت کوین وجود دارد. البته این امر بسیار زمان بر است اما انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ موضع بسیاری از دولت ها نسبت به این دنیای نوظهور مشخص گردد.

تحلیل گران بدبین و مخالفان ارز دیجیتال معتقدند قیمت باز هم افت خواهد کرد. البته آنها نیز افزایش قیمت تا ۱۰۰ هزار دلار را در آینده محتمل می دانند اما نرخ رشد کندتری را متصور هستند.

برخی کارشناسان معتقدند با ظهور فناوری هایی مثل متاورس، بازی های ارز دیجیتال، ان اف تی و صندوق های ETF ارز دیجیتال، محصولات و تجربه جدیدی به مردم ارائه شده که به افزایش محبوبیت آن ها کمک می کند.


قیمت کنونی بیت کوین چقدر است؟

هر واحد بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارزدیجیتال با قیمت ۶۶,۵۸۵.۴۶ ارزش بازار ۱,۳۱۳,۶۱۰,۰۱۶,۰۵۷$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %۱۷.۱۵۸ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Bitcoin رتبه ۱ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۳۳,۱۲۳,۸۰۵,۴۷۰$ است.


بیت کوین در سال ۲۰۲۴ (۱۴۰۳) به چه مرحله‌ای می‌رسد؟

۳ دلیل عمده برای رالی قیمت بیت کوین

رالی قیمت بیت کوین

به گفته تحلیل گران ارز دیجیتال ، سه دلیل اصلی برای افزایش قیمت بیت کوین این است:

 1. چرخه تاریخی رشد قیمت
 2. افزایش نرخ تورم
 3. ریکاوری اقتصاد

به گفته تحلیل گران سایت کریپتو تیکر دلیل اول چرخه تاریخی رشد قیمت است. قیمت بیت کوین از زمان آغاز به کار آن در چرخه های ۴ ساله حرکت کرده است. این چرخه ها بر اساس هاوینگ بیت کوین مشخص می شوند. در چرخه های قیمتی گذشته در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ افت قیمت با رشد تصاعدی قیمت در پایان سال همراه شده است.

دلیل دوم برای رشد بیت کوین نرخ تورم است.

طبق گزارش ها، نرخ تورم در اروپا و آمریکا در حال افزایش و ارزش دلار و یورو در حال کاهش است. این باعث می شود شرکت ها و سرمایه گذاران خرد بیشتری دارایی خود را وارد ارزهای دیجیتال کنند. افزایش گرایش به بازار ارزهای دیجیتال نیز به نوبه خود می تواند آغاز یک رالی را تسهیل کند.

سومین دلیل برای رشد قیمت بیت کوین در سال جاری، ریکاوری اقتصاد است. پس از بحران اقتصادی جهانی ناشی از کرونا، پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۲ بازار سهام و وضعیت اقتصاد جهانی بهبود پیدا کند. با توجه به اینکه در سال گذشته اولین ETFهای بیت کوین به بازار سهام وارد شدند، انتظار می رود سایر محصولات مالی بیت کوین هم به بازارهای مالی دیگر راه پیدا کنند. بنابراین با بهبود شرایط این بازارها، قیمت بیت کوین هم از رشد مناسبی برخوردار می شود.

به گفته آرماندو آگوئیلار، رئیس استراتژی های جایگزین لدن، بازار S&P 500 و نزدک با ۰.۸۸ و ۰.۹۱ درصد بیشترین همبستگی را با بیت کوین دارند. این در حالی است که همبستگی ۱ نشان دهنده حرکت دوشادوش این بازارها با یکدیگر است.


سرمایه گذاران بلندمدت همچنان در سود هستند

سرمایه گذاران بلندمدت همچنان در سود هستند

قیمت بیت کوین در سال جاری بالاتر از ۴۰ هزار دلار بوده و از ماه دسامبر ۲۰۲۱ نتوانسته به سطوح بالاتر از ۵۰ هزار دلار دست پیدا کند. اگرچه قیمت در حال حاضر از سقف تاریخی آن در ۶۸۰۰۰ دلار فاصله زیادی دارد و روندهای نزولی کوتاه مدت افت شدیدی را ایجاد نموده اند، بازهم نسبت به قیمت چند سال گذشته بیت کوین ارزش بیش از دوبرابری خود را حفظ کرده است.

البته نوسان در بازار چیز جدیدی نیست و سرمایه گذاران کهنه کار و تحلیل گران خبره به آن عادت دارند اما گذراندن این دوره برای سرمایه گذارانی که به تازگی و پس از مشاهده رشد چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتال وارد این حوزه شده اند سخت و نفسگیر است.

به همین دلیل توصیه می شود سرمایه گذاران تنها بخشی از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند که نیاز ضروری به آن ندارند.

پیش بینی بلندمدت قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰

طبق پیش بینی سایت کریپتوپولیتن، حداکثر قیمت در سال ۲۰۲۴، ۷۱۳۷۳ دلار خواهد بود. در ادامه رشد، قیمت BTC در سال ۲۰۲۵ تا حداکثر ۱۰۴۱۶۴ دلار پیش خواهد رفت. همچنین در سال ۲۰۲۶ قیمت بین ۱۲۳۲۲۷ تا ۱۴۵۳۶۰ دلار متغیر خواهد بود.

میاتگین قیمت برای سال ۲۰۲۷ ۱۷۶۵۱۸ دلار پیش بینی شده و احتمال قیمت بیتکوین در سال ۲۰۲۸ تا حداکثر ۲۹۱۲۴۴ دلار رشد خواهد کرد. بر اساس محاسبات انجام شده، رنج قیمت در سال ۲۰۷۹ ۳۳۹۰۴۰ تا ۴۱۶۴۰۱ دلار خواهد بود. همچنین در سال ۲۰۳۰ با رشد بیشتر، بیت کوین تا حداکثر ۵۹۰۱۵۸ دلار افزایش قیمت خواهد داشت.

متأسفانه نوسان بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل خارجی مانند تنش بین کشورها، انتخابات، قانون گذاری در کشورهای مختلف و محدودیت های اعمال شده توسط دولت ها، پرونده های حقوقی شرکت های بزرگ و کلاهبرداری ها افزایش یافته و این پیش بینی قیمت را دشوارتر از قبل نموده است. با این حال، بهتر است برای آگاهی از حرکات احتمالی قیمت ها در آینده به منابع معتبری همچون کوین تلگراف، بی این کریپتو، میهن سیگنال و کوین گیپ مراجعه کرده و از نظر تحلیل گران برجسته و باسابقه استفاده کنیم.


منابع:

https://time.com/nextadvisor/investing/cryptocurrency/bitcoin-price-predictions/

https://mihansignal.com/analysis/btc-analysis/

https://beincrypto.com/ark-invest-predicts-1-million-bitcoin-price-2030/

https://www.thecoinrepublic.com/2022/01/30/bitcoin-price-prediction-2022-changed-its-not-close-to-100k/

https://www.cnbc.com/2023/12/04/bitcoin-price-at-100000-in-2024-crypto-execs-say-bull-run-has-begun.html

https://www.cryptopolitan.com/bitcoin-price-forecast/

 

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • اینکه در کل به هیچ شرط بندی نمیشه اعتماد کرد درسته ، یا هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره . اما اون بخش از مطلب که نوشتید وردپرس نشان دهنده ی حرفه ای بودن سایت نیست سخت در اشتباهید، لطفا در مورد چیزی که تخصص ندارید نظر قاطعانه ندید.
  مثال ، از کمپانی بنز حرفه ای تر دارین شما یا شرکت کوچکیه، جالبه بدونید وبسایت بنز با وردپرسه .
  از این مثالها زیاد هست .
  لطفا اصلاح کنید مطلب غلطتون رو

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *