بیت کوین دژ مستحکم تر از طلا و دلار

۰۹ مرداد ۱۳۹۹
بیت کوین دژ مستحکم تر از طلا و دلار

به نظر می آید همبستگی بین دلار و طلا ، باعث جذابیت بیت کوین برای سرمایه گذاران شده است.

 بیت کوین (BTC)از پنجشنبه نسبت به طلا تبدیل به یک ارز با ثبات تر در برابر دلار آمریکا شده است. همزمان با آن ارتباط بیت بیت کوین و شاخص S&P 500 به اوج خودش رسیده است.

نمودار همبستگی بین طلا - دلار و شاخص های ترکیبی

نمودار همبستگی بین طلا – دلار و شاخص های ترکیبی- برای مشاهده سایز بزرگ کلیک کنید.

نشانه هایی از واگرایی

از زمان فروپاشی سیستم برتون وودز(Bretton Woods system) در سال ۱۹۷۱ ، سرمایه گذاران با ثبات ترین نوع سرمایه گذاری را طلا میدانند. طلا با دلار رابطه همبستگی منفی نشان داده، برعکس بیت کوین و دلار که هنوز هم رابطه خاصی بینیشان تشکیل نشده است.

شاخص دلار

شاخص دلار- برای مشاهده سایز اصلی کلیک کنید.

با این حال ، با شروع ریزش ۵ مارس ، بیت کوین همبستگی منفی قوی تری با دلار نشان داد. یکی از دلایل مهم این بود که چون سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری با ثبات تر بودند، بیت کوین تقریبا نیمی از ارزش خود و ارزش دلار را از دست داد.

دولت ایالات متحده وارد می شود

خیلی زود روند ها عوض شد. در حالی که دلار در برابر رقبای اصلی فیات و طلا کاهش یافت ، بیت کوین ضررهایی را که در طی سقوط متحمل شده بود ، به سرعت جبران کرد.

دخالت های دولت آمریکا برای رسیدگی به بحران COVID-19 برای کاهش مشکلات اقتصادی تاثیر زیادی نداشته است. میزان بالای مرگ و میر  و بیکاری ۵۰ میلیونی و استفاده از اهرم های اقتصادی محرک چند هزار میلیارد دلاری بی سابقه ، اعتماد سرمایه گذاران را به اقتصاد کشور افزایش نداده است.

در این تورم ، بیت کوین با محدودیت تعداد عرضه به عنوان یک جایگزین مناسب برای ارز های سنتی و طلا توسط سرمایه گذاران بیشتر قابل احترام است. بیت کوین خواص زیاد دیگری هم به نسبت طلا و ارز های فیات دارد، مثلا قابلیت انتقال سریع که جزو اصلی ترین ویژگی های رقابتی آن است. به زودی در مقاله ای کامل در سایت میهن سیگنال به مقایسه طلا، بیت کوین و دلار خواهیم پرداخت.

منبع:کوین تلگراف
1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *