تحلیل بیتکوین ( ۲۵ دی ۹۸ – ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ )

تحلیل بیتکوین

نکات برجسته قیمت بیت کوین

– قیمت بیت کوین در داخل گوه صعودی (Ascending Wedge) معامله می شود.
– به خط مقاومت کانال نزولی خود رسیده است.
– شکل گیری الگوی پنج موج الیوت تقریبا به پایان رسیده است.
– یک واگرایی نزولی ( خرسی ) در RSI و MACD نسبت به قیمت وجود دارد.
– قیمت تقریبا به خط میانگین حرکتی ۲۰۰ روزه (MA 200) خود رسیده است .

 

الگوی گوه ( کنج ) صعودی بیت کوین

Bitcoin’s Ascending Wedge

قیمت بیت کوین در حال حاضر داخل گوه صعودی معامله می شود، که نشانه ای از نزول یا بازار خرسی است. قیمت به خط مقاومت الگو کنج صعودی رسیده است که این نیز همزمان با رسیدن قیمت به مقاومت کانال بلند مدت است و باعث شده قیمت حال حاضر به عنوان حداکثر محدوده قیمتی در حال حاضر شناخته شود .

علاوه بر این، قیمت یک کندل بزرگ نزولی را با یک شادو ( سایه ) فوقانی ایجاد کرده. اما همانطور که مشاهده میکنید این کندل نزولی نتوانسته پایین تر از کندل صعودی قبل از خودش بسته بشه که این می تونه تاییدی بر این قضیه باشه که فعلا قیمت به حداکثر خودش رسیده .

تحلیل بیتکوین

 

حرکت قیمت از نزدیک به شکل گیری پنج موج الیوت شباهت دارد. به نظر می رسد قیمت تازه موج پنجم را به پایان رسانده است. آنچه می تواند به دنبال آن باشد اصلاح A B C است، که موج A در خط حمایت رخ می دهد این در حالیست که موج C شکست این مقاومت را به همراه خود خواهد داشت .

این امکان افت و نوسان قیمت توسط واگرایی شدید نزولی در اندیکاتور های RSI و MACD نیز تایید می شود.

یک هدف احتمالی برای ریزش بین ۷،۶۰۰ دلار ۷۸۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل بیتکوین

 

میانگین های متحرک

( Moving Averages )

نمودار روزانه نشان می دهد که قیمت اخیراً به سطح ۰.۳۸۲ فیبو رسیده است. علاوه بر این با توجه به برگشت قیمت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ، امکان شکست این محدوده قیمت به زودی امکان پذیر نخواهد بود .

با این حال، کندل پوشاننده صعودی دیروز نشان می دهد که قیمت بدون هیچ مشکلی در بالای مقاومت قبلی بسته شده است. شکست بالای خط مقاومت و MA تأیید می کند که روند نزولی که از ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ آغاز شد، به پایان رسیده است.

تحلیل بیتکوین

 

برای نتیجه گیری، قیمت بیت کوین در حال حاضر به خط مقاومت روند نزولی خود رسیده است. به نظر می رسد که این بار بیتکوین در شکست این خط مقاومتی خود موفق نباشد. چشم انداز کوتاه مدت نزولی است، در حالی که پیش بینی های میان مدت و بلند مدت صعودی است.

اشتراک گذاری:
وحید خرم نژاد وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =