عواملی که امسال ریپل را به ۱ دلار می رساند از زبان ChatGPT

۲۶ تیر ۱۴۰۲
عواملی که امسال ریپل را به 1 دلار می رساند از زبان ChatGPT

XRP ریپل بدون شک داغ ترین بحث دنیای کریپتو در طول چند هفته گذشته بوده است. نبرد حقوقی بین شرکت Ripple  و SEC هفته گذشته قاضی حکم داد که فروش نهادی XRP به منزله قرارداد های سرمایه گذاری نیست، به اوج خود رسید.

انتظار می ‌رود که XRP بیش از ۷۰ درصد رشد کند و ظاهراً می خواهد به ۱ دلار است. سوال اینجاست که آیا می تواند در سال ۲۰۲۳ به این شاهکار عظیم دست یابد یا خیر؟

به نقل از کریپتو پوتیتو، این سوال مهم از محبوب ترین چت ربات هوش مصنوعی دنیا پرسیده شد. ChatGPT چهار عاملی که XRP را در سال ۲۰۲۳  به ۱ دلار می رساند را بیان کرد.

۱) تقاضای بازار

طبق اظهارات ChatGPT، “تقاضای افزایش یافته برای خرید XRP می تواند قیمت آن را بالاتر ببرد.” با این حال، چت ربات کمی جلوتر می رود و بیان می کند که «عواملی مانند افزایش استقبال از XRP در مؤسسات مالی، مشارکت ها و موارد استفاده از فناوری ریپل ممکن است تقاضای بیشتری برای خرید XRP ایجاد کند».

همچنین شایان ذکر است که بسیاری از سرمایه گذاران از خرید XRP به دلیل عدم اطمینان در مورد وضعیت قانونی آن در مواجهه با SEC، خودداری کرده اند.

نبرد با SEC هنوز تمام نشده است و معلوم نیست در آخر کدام برنده نهایی هستند. با این حال حکم اخیر قاضی، برخی از ابهامات را از بین برد و امید تازه ای را برای ریپل ایجاد کرد.

۲) تحولات نظارتی

ChatGPT مسئله تحولات نظارتی را به عنوان شماره دو این لیست قرار می دهد.

روشن بودن مسائل نظارتی و تحولات مثبت در مورد ارزهای دیجیتال، به ویژه در مورد مسائل حقوقی جاری Ripple  با SEC، می تواند بر قیمت آن تأثیر مثبت بگذارد. رفع نگرانی های نظارتی و کسب پذیرش گسترده ممکن است اعتماد سرمایه گذاران را افزایش دهد.

به نظر می رسد که هفته گذشته شاهد گامی اساسی به سمت موارد فوق بودیم.

۳) احساسات بازار

احساسات بازار برای عملکرد ارزهای دیجیتال مضر است و XRP نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هوش مصنوعی می گوید:

احساسات کلی در بازار ارزهای دیجیتال می تواند به شدت بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. احساسات مثبت بازار، ناشی از خوش بینی عمومی، اخبار مطلوب یا تحولات مثبت صنعت، می تواند به افزایش قیمت ریپل کمک کند.

ChatGPT همچنین اضافه کرد که عملکرد سایر ارزهای دیجیتال و همچنین «فضای اقتصادی جهانی می‌تواند بر قیمت Ripple   تأثیر بگذارد».

در اصل، اگر بازار کلی صعودی باشد، قیمت XRP شانس بیشتری برای رسیدن به ۱ دلار در سال ۲۰۲۳ دارد.

۴) پیشرفت های فناوری ریپل

آخرین عامل طبق تشخیص این چت بات، پیشرفت ‌ها و تحولات جدید در فناوری شرکت است. از جمله افزایش سرعت تراکنش، مقیاس ‌پذیری، یا افزودن ویژگی‌های جدید نیز می ‌تواند تأثیر مثبتی بر جذب سرمایه ‌گذاران بیشتر داشته باشد.

منبع:cryptopotato.com
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *