سقوط بازار کریپتو پس از ثبت رکورد بالاترین حد شاخص PPI آمریکا

۲۷ بهمن ۱۴۰۱
سقوط بازار کریپتو پس از ثبت رکورد بالاترین حد شاخص PPI آمریکا

شاخص PPI ایالات متحده افزایش شدید ۰.۷ درصدی را ثبت کرد. پس از آن بازار کریپتو سقوط کرد که بالاتر از انتظارات بازار برای ماه ژانویه بود.

بر اساس گزارشات، تورم فروش محصولات خام بازار آزاد در ماه ژانویه افزایش یافت. زیرا شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) بیش از آنچه در ابتدای سال پیش‌ بینی شده بود رشد کرد. افزایش در شاخص قیمت تولیدکننده که اندازه‌گیری میزان فروش محصولات خام در بازار آزاد است، در ماه ۰.۷ درصد بود. این بزرگترین افزایش از ژوئن است.

کاهش ۶ درصدی PPI آمریکا

تحلیلگران بر این باورند که علت اصلی افزایش نرخ تورم در ژانویه، ترکیبی از بازپرداخت ماه‌های قبل بود. این ترکیب نشان‌ دهنده افزایش قیمت‌های تعدیل شده و چند عامل فصلی بود. زمستانی که به طور غیرعادی معتدل بود نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد، زیرا قیمت سوخت به افزایش خود ادامه داد.

واکنش بازار کریپتو

در عرض چند دقیقه پس از اعلام این خبر، بازار سهام سقوط کرد که همچنین تأثیر موجی بر بازار کریپتو داشت. میانگین سهام بورس داوجونز ۲۸۴ واحد معادل ۰.۸۳ درصد کاهش یافت. هر دو S&P 500 و Nasdaq-composite به ترتیب ۱.۴۰% و ۱.۱۲% افت را تجربه کردند.

بازار گسترده ‌تر ارز دیجیتال نیز کاهش حاشیه‌ ای در ارزش کل بازار را تجربه کرد. در حال حاضر ارزش کل بازار کریپتو ۱.۰۹ تریلیون دلار است. قیمت بیت کوین در یک ساعت گذشته ۰.۶ درصد کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت ۲۴۴۰۰ دلار معامله می شود. از سوی دیگر، قیمت اتریوم  نیز شاهد افت ۰.۳۰ درصدی بود. در حالی که آلتکوین هایی مانند Dogecoin ، کاردانو  و Solana (SOL) نیز چند درصد کاهش یافتند.

منبع:کوین گیپ
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *