آیا ایلان ماسک می خواهد از دوج کوین روی برگرداند؟!

۱۴ اسفند ۱۴۰۱
آیا ایلان ماسک می خواهد از دوج کوین روی برگرداند؟!

توییت اخیر بزرگ‌ ترین طرفداردوج‌ کوین، ایلان ماسک، ۱۳۰.۴ میلیون دنبال‌ کننده او را شگفت‌ زده کرد.

او  در این توییت اظهار داشت که قبلاً در حوزه کریپتو کار می کرد اما اکنون به هوش مصنوعی علاقمند شده است. بسیاری از اکانت های برجسته ارز دیجیتال در توییتر، مانند بیبی دوج، بایننس، اسکات ملکر و بسیاری دیگر به آن پاسخ دادند.

بایننس و ملکر توییت کردند: «چرا هر دو نه؟». برخی تصور می کردند که در آینده ایلان ممکن است عشق و اشتیاق خود را بین دوج کوین و هوش مصنوعی تقسیم کند.

چرا ایلان ماسکی چنین توییتی زد؟

اخیراً، ایلان ماسک انتقادات ChatGPT را که در پایان سال گذشته منتشر شد، مطرح کرد و آن را “هوش مصنوعی بیدار شده” نامید. در ماه دسامبر، ماسک در توییتی نوشت: «خطر آموزش هوش مصنوعی برای بیدار شدن کشنده – به عبارت دیگر، دروغ – است» با اشاره به موضوع ChatGPT که اغلب اطلاعات نادرست را ادعا می کند.

این محصول دارای محافظ هایی است که ممکن است باعث آزار کاربران شود. طرفدار دوج کوین در سال ۲۰۱۵ با همکاری سازنده ChatGPT، Open AI را تأسیس کرد. او در سال ۲۰۱۸ به دلیل اختلاف نظر با رویکرد شرکت، آن را ترک کرد. اکنون او از Open AI به دلیل ایجاد یک محصول هوش مصنوعی که اساساً به کاربران دروغ می گوید، انتقاد کرد.

اوایل این هفته، او در رویداد تسلا اظهار داشت که نگران محصولاتAI  است. او افزود:

“این چیزی است که ما باید نگران آن باشیم.”

بر اساس منابع مختلف، ماسک در حال برنامه ریزی برای راه اندازی شرکت هوش مصنوعی خود برای رقابت با هوش مصنوعی Open AI است.

قیمت دوج کوین به این اظهارات ماسک واکنش نشان داد و در یک ساعت اخیر ۰.۱۱٪ کاهش یافت. اما طبق CoinMarketCap طی ۲۴ ساعت اخیر ۰.۵۴٪ افزایش داشت.

طرفداران دوج کوین نباید نگران باشند

ماسک در حال حاضر تجارب زیادی در اداره شرکت های منیفولد به طور همزمان دارد. اگر طرفداران نگران این هستند که ماسک به دلیل علاقه مندی به هوش مصنوعی، دوج را کنار بگذارد، به احتمال زیاد در اشتباه هستند.

این کارآفرین نوآور ممکن است در آینده بتواند ارز دیجیتال و هوش مصنوعی را با هم ترکیب کند. با توجه به اینکه او مالک توییتر است، ممکن است چشم اندازهای دوج کوین و AI تحت فرمان او بسیار گسترده باشد.

منبع:u.today
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • ممنون امیدوارم همیطوری بشه که میگن

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *