بیبی دوج چیست؟ | بررسی آینده ی بی بی دوج

۲۲ بهمن ۱۴۰۱
بیبی دوج کوین چیست؟ | آیا Baby Doge ارزی آینده دار است؟

بیبی دوج یک میم کوین نسبتاً جدید است که بخش زیادی از شهرت خود را مدیون دوج کوین است. این ارزدیجیتال تنها دو هفته پس از راه اندازی، شاهد افزایش ۱۰۰۰ درصدی قیمت بود. در هفته سوم، ارزش بازار آن به ۲۰۰ میلیون دلار رسید و در هفته چهارم، ۱۶۰۰۰۰ کیف پول این ارز را دارا بود. پس جای تعجب ندارد که تبلیغات زیادی برای آن انجام می شود. با ما همراه باشید تا به سؤال بیبی دوج چیست پاسخ دهیم و هرآنچه را که لازم است در مورد این ارز دیجیتال بدانید به اطلاعتان برسانیم.

با افزایش ناگهانی قیمت بیبی دوج، فعالان بازار ارزدیجیتال به این میم کوین علاقه مند شدند؛ اما آیا بیبی دوج واقعاً ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ آیا افزایش قیمت این رمزارز دوباره تکرار خواهد شد؟

ارزدیجیتال بیبی دوج (Baby Doge) چیست؟

ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟

رتبه فعلی بیبی دوج – عکس از سایت کوین مارکت کپ

بیبی دوج یک دارایی دیجیتال است که توسط جامعه آنلاین میم کوین معروف دوج کوین ایجاد شده است. به همین خاطر از بیبی دوج به عنوان فرزند دوج کوین یاد می شود. طبق آنچه در وب سایت این ارز آمده، «بیبی دوج با نشان دادن سرعت تراکنش های جدید و دوست داشتنی بودنش، به دنبال تحت تأثیر قرار دادن پدرش (دوج کوین) است».

بیبی دوج به عنوان یک توکن ضد تورم طراحی شده است تا با گذشت زمان کمیاب شود. با توجه به اینکه برخی از تیم های ارزدیجیتال، برخی توکن ها را نابود می کنند تا تعداد آنها را محدود نمایند، بیبی دوج نیز هر بار که تراکنشی انجام می شود و کوین هایی را به کیف پول دارندگان اضافه می کند، کوین هایی را نیز به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ می افزاید.

گفتنی است که بیبی دوج در مجموع ۴۲۰ کوادریلیون کوین دارد که بیش از ۱۱۵.۱۱۴ کوادریلیون از آن در حال حاضر در گردش است.

بیبی دوج در حال حاضر هیچ استفاده ای در دنیای واقعی ندارد. با این حال، پروژه ای در دست اجراست که بیبی دوج را با Shopify، WooCommerce و دیگر پلتفرم های تجارت الکترونیک و همچنین سازمان های خیریه مانند ASPCA و Human Society ادغام می کند.

مهم ترین ویژگی های بیبی دوج چیست؟

ویژگی اصلی بیبی دوج، ۱۰ درصد کارمزد برای هر معامله است. اگر می خواهید ۱ میلیون توکن BABYDOGE را بفروشید، باید ۱۰۰۰۰۰ دلار برای کارمزد تراکنش بپردازید. این کارمزد به نصف تقسیم می شود و ۵ درصد آن به همه دارندگان فعلی این رمزارز برمی گردد و ۵ درصد دیگر برای تأمین نقدینگی برای معاملات استفاده می شود.

با بیبی دوج می توانید درآمد غیرفعال داشته باشید. در واقع، این یکی از مزایای اصلی داشتن کوین های بیبی دوج است. تنها با در اختیار داشتن بیبی دوج، موجودی کیف پول بلاک چین شما افزایش می یابد. البته اگر قیمت سقوط کند، آن درآمد غیرفعال ارزش زیادی نخواهد داشت. پس اگر سکه Baby Doge را نگه دارید، از هر معامله یک سهم به دست خواهید آورد. البته بیبی دوج اولین توکنی نیست که از زمان راه اندازی، این کار را انجام می دهد.

بیبی دوج ویژگی متمایزی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال ندارد و قیمت آن تنها به دلیل نام و کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی قوی آن افزایش یافت.

تاریخچه بیبی دوج کوین

بیبی دوج در ۱ ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد. اگرچه هیچ اطلاعاتی در مورد تیم توسعه این ارز در وب سایت یا وایت پیپر آن وجود ندارد، گزارش شده که بنیانگذار آن کریستین کمپیسی است که Save Lands و Pawz را نیز ایجاد کرده است. کمپیسی در جولای ۲۰۲۱ ویدئویی را آپلود کرد که خطاب به جامعه بیبی دوج کوین بود و خود را بنیان گذار این ارزدیجیتال نامید. در اینجا بود که سؤال بیبی دوج چیست در ذهن ها ایجاد شد.

اگرچه Baby Doge دارای عرضه اولیه ۴۲۰ کوادریلیون توکن بود، تقریباً ۴۳٪ (۱۸۰ کوادریلیون) از آن سوزانده (نابود) شد. از آن زمان، تیم توسعه به سوزاندن توکن ها به صورت ماهانه ادامه داده است. این سوزاندن ها راهی برای مدیریت عرضه و افزایش بالقوه تقاضا است، اما این رویداد همیشه هم زمان با افزایش قیمت رخ نمی دهد.

عملکرد بیبی دوج چگونه است؟

بیبی دوج یک ارزدیجیتال BEP-20 است؛ به این معنی که بر روی زنجیره هوشمند Binance (BSC) ساخته شده است. مزیت مهمی که زنجیره هوشمند بایننس دارد سرعت و کارایی بیشتر نسبت به دیگر شبکه های بلاک چین است. در نتیجه هزینه های گس (کارمزد تراکنش) پایین و پردازش را در کمتر از پنج ثانیه ممکن می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، پروتکل بیبی دوج برای هر تراکنش ۱۰٪ کارمزد دریافت کرده و نیمی  از این کارمزد را بین همه دارندگان فعلی توکن های BabyDoge در فرایندی که بازتاب نامیده می شود، دوباره توزیع می کند.

۵ درصد دیگر نیز به دو قسمت مساوی تقسیم خواهد شد. نیمی  از آنها باقی می ماند و نیمی  دیگر به بایننس کوین (BNB) تبدیل می شود. سپس هر دو توکن به یک استخر نقدینگی BABYDOGE/BNB در صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ سپرده می شوند. این اقدام کمک می کند تا نقدینگی استخر تأمین شود تا مردم بتوانند بین بیبی دوج و بایننس کوین معامله کنند.

از آنجا که بخشی از مأموریت بیبی دوج کمک به سگ های نیازمند است، بیبی دوج کوین با چندین سازمان نگهداری از حیوانات همکاری کرده و از آنها حمایت مالی می کند. تا اینجا تا حدی با بیبی دوج آشنا شدید. در ادامه لیستی از برخی از برجسته ترین کمک های مالی آن آمده است:

 • لیگ حیوانات ساحل شمالی آمریکا در دسامبر ۲۰۲۱ از بیبی دوج ۱۵۰۰۰۰ دلار دریافت کرد.
 • انجمن حیوانات بهترین دوستان در آگوست ۲۰۲۱ از بیبی دوج ۱۰۰۰۰۰ دلار دریافت کرد.
 • Paws with Cause در جولای ۲۰۲۱ از بیبی دوج ۷۵۰۰۰ دلار دریافت کرد.
 • Furkids در جولای ۲۰۲۱ از بیبی دوج ۲۰۰۰۰ دلار دریافت کرد.

تیم بیبی دوج کوین همچنین چند مشارکت ورزشی را انجام داده است. این تیم در فوریه ۲۰۲۲، یک قرارداد مشارکت تبلیغاتی با باشگاه فوتبال هوفنهایم امضا کرد تا به توسعه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) رأی هواداران باشگاه کمک کند.

مزایای بیبی دوج کوین چیست؟

بیبی دوج در وضعیت ایده آل با دوج کوین مقایسه می شود اما دوج کوین هیچ سقفی در عرضه کوین های خود ندارد. با این حال، رمزارزی بدون کاربرد عملی و عرضه ۴۲۰ کوادریلیونی به سختی می تواند کمیاب در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، بیت کوین دارای کمبود واقعی است چون سقف آن ۲۱ میلیارد کوین است که بیش از ۱۸ میلیارد آن در حال حاضر در گردش است.

در حال حاضر، به نظر می رسد که تنها مزیت بیبی دوج نسبت به سایر ارزهای دیجیتال، جامعه وفاداری است که در اطراف آن شکل گرفته است. این در حالی است که هیچ کاربردی در دنیای واقعی ندارد و تمام ارزش آن در جذابیت این ارز به عنوان یک میم کوین محبوب نهفته شده است.

معایب بیبی دوج کوین چیست؟

جالب اینجاست که یک توکن مشابه بیبی دوج دو ماه قبل از راه اندازی این ارز در می  ۲۰۲۱ راه اندازی شد. Kabosu نیز مانند بیبی دوج، ۱۰ درصد کارمزد تراکنش دریافت می کند که بین دارندگان توکن موجود و یک استخر نقدینگی توزیع می شود. همچنین مانند بیبی دوج، به خیریه های حیوانات کمک می کند. یکی از این مؤسسات خیریه Paws with Cause است، یک مؤسسه خیریه محلی کوچک که هم بیبی دوج کوین و هم Kabosu را به عنوان شرکای خود معرفی می کند.

همه اینها می تواند یک تصادف باشد. با این حال، با توجه به شباهت هایی که بین این دو رمزارز وجود دارد، چنین به نظر می رسد که تیم های توسعه دهنده یکسانی پشت هر دو باشند. این شواهد بیشتر نشان می دهد که هیچ چیز قابل توجهی در مورد هیچ یک از این توکن ها وجود ندارد و اینکه تنها هدف واقعی، راه اندازی یک توکن است که بتواند مانند یک ویروس در دنیا پخش شود.

چرا قیمت بیبی دوج به شدت افزایش یافت؟

قیمت بیبی دوج نیز به همان دلیلی افزایش یافت که پیش از آن پدرش آن را تجربه کرده بود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در جولای ۲۰۲۱، توییتی منتشر کرد که به این توکن اشاره داشت:

«بیبی دوج، دوو، دوو، دوو، دوو، بیبی دوج، دوو، دوو، دوو، دوو، بیبی دوج، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو، دوو».

توییت ایلن ماسک درمورد بیبی دوج کوین

توییت ایلان ماسک درمورد بیبی دوج کوین

در نتیجه این توییت، خریداران دانستند بیبی دوج چیست و دقیقاً همان رفتاری را از خود نشان دادند که در اوایل سال در مقابل معرفی دوج کوین داشتند. آنها شروع به خرید بیبی دوج کردند و با افزایش تقاضا برای آن، قیمت به شدت و بسیار سریع بالا رفت. ایلان ماسک تنها در ۲۴ ساعت، پیامدهای توییت خود را به عنوان افزایش ۲۲۸.۳ درصدی قیمت بیبی دوج کوین ذکر کرد.

در سال جاری با افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال، قیمت بیبی دوج هم به شدت کاهش یافته است. همانطور که مشخص است، قیمت فعلی آن چندان امیدوارکننده نیست زیرا فقط کسر کوچکی از یک پنی است. با این حال، سرمایه گذاران قصد دارند با خرید این رمزارز در سطوح قیمتی پایین و ذخیره آن تا زمانی که قیمتش به یک دلار رسید از سود قابل توجهی بهره مند شوند.

آیا روی بیبی دوج سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟

آینده بیبی دوج چگونه است؟

روند قیمتی بیبی دوج – عکس از سایت کوین مارکت کپ

با توجه به وایت پیپر بیبی دوج کوین، برنامه های این ارزدیجیتال شامل فهرست شدن در چندین صرافی معروف ارزهای دیجیتال، ایجاد کیف پولی برای ردیابی پاداش ها و تشکیل بازاری برای NFTها یا توکن های غیرقابل تعویض است. اخیراً، کوین مارکت کپ (coinmarketcap) خاطرنشان کرد که Baby Doge می تواند به عنوان یک ارز تجارت الکترونیکی کاربرد داشته باشد.

با این حال می توان گفت بیبی دوج کوین سرمایه گذاری خوبی نیست. اگرچه لحظاتی را پشت سر گذاشته که قیمت آن افزایش یافته است، اما هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد یک موفقیت طولانی مدت خواهد داشت. همچنین نکاتی درباره این رمزارز وجود دارد که زنگ خطر را برای آینده آن به صدا درآورده است؛ از جمله:

 • فاقد مزیت رقابتی است.
 • وب سایت و وایت پیپر آن پر از اشتباهات گرامری و نوشتاری است.
 • نقشه راهی که بیشتر در مورد میم ها و محبوبیت آنها صحبت می کند تا اینکه اهداف مربوط به Baby Doge Coin به عنوان یک ارزدیجیتال را مشخص نماید.
نقشه راه بیبی دوج کوین در سایت سازنده

نقشه راه بیبی دوج کوین در سایت سازنده

نقشه راه بیبی دوج کوین

 1. افزایش بازاریابی برای ایجاد آگاهی، لانچ وب‌سایت، ۵ هزار نفر عضو در کانال تلگرام، توسعه میم، تولد بیبی دوج
 2.  افزایش اینفلوئنسر مارکتینگ، لیست شدن در صرافی گکو، لیست شدن در کوین مارکت کپ، ۲۵ هزار نفر عضو در تلگرام، ۲۵ هزار هولدر، حسابرسی توسط شرکت‌های خارج از مجموعه، کمک‌های داوطلبانه به انجمن‌ها و مشارکت در خیریه‌ها
 3.  ۱۰۰ هزار نفر هولدر، ۱۰۰ هزار نفر عضو در تلگرام، ایردراپ نوبت دوم، ایفلوئنسر مارکتینگ در ابعاد بزرگ، لیست شدن در صرافی CEX، ایجاد میم‌های بیشتر، ایجاد کارت اعتباری کریپتویی
 4.  ۱۵۰ هزار نفر هولدر، افزایش بازاریابی، راه‌اندازی بیبی دوج سواپ، اضافه کردن میم‌های بیشتر، طراحی مجدد وب‌سایت، راه‌اندازی کیف پول Paw
 5.  رسیدن به بیش از ۳۰۰ هزار هولدر، راه‌اندازی بازار NFT، کمک به تسلا برای اهداف محیط زیستی در حجم بازار ۲۵۰ میلیون دلاری، اهدا ۲۵۰ هزار دلار به خیریه در حجم بازار ۵۰۰ میلیون دلاری، کمک ۵۰۰ هزار دلاری برای سرپناه بچه سگ‌ها در حجم بازار یک میلیارد دلاری، کمک به ساخت سرپناه برای سگ‌های بی‌خانمان در حجم بازار ۲۵ میلیارد دلاری
 6. کمک به ساخت سرپناه برای حیوانات در حجم بازار ۵۰ میلیارد دلاری، تراشیدن نماد بیبی دوج در کوهی بزرگ به یادگاری از بزرگ‌ترین میم کوین تاریخ در حجم بازار ۱۰۰ میلیاردی، تشکیل آیین بیبی دوج کوینی در حجم بازار ۵۰۰ میلیاردی (اندازه فعلی حجم بازار بیت کوین)، تشکیل بزرگ‌ترین گردهمایی در حجم بازار یک تریلیون

آینده ی بی بی دوج چگونه است؟

با توجه به داده های گرفته شده از وب سایت Digital Coin Price، قیمت بیبی دوج (BabyDoge) تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۵۸۶ دلار در هر توکن افزایش خواهد یافت. این میزان نسبت به قیمت بیبی دوج در ژانویه ۲۰۲۲ افزایش ۲۰۷ درصدی را نشان خواهد داد.

آیا قیمت بیبی دوج کوین در آینده به ۱ دلار میرسد؟

بعید میدانم قیمت این شت کوین در نهایت به ۱ دلار برسد! همانطور که شیبا و دوج کوین هم زمان خاصی ترند بودند ، این روزها بی بی دوج ترند است و در آینده احتمالا با ارز های جدیدی آشنا خواهیم شد.

ارز بیبی دوج را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های پشتیبانی کننده بیبی دوج

صرافی های بیبی دوج – عکس از سایت کوین مارکت کپ

از آنجایی که بیبی دوج یک توکن کوچک است، آن را در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال پیدا نخواهید کرد. پس اگر می خواهید این رمزارز را بخرید، روش پیشنهادی این است که با آن در پنکیک سواپ مطابق مراحل زیر معامله کنید:

 • یک حساب کاربری در بایننس کوین ایجاد کنید.
 • بایننس کوین خود را به کیف پول بلاک چینی مانند متامسک انتقال دهید.
 • کیف پول خود را به پنکیک سواپ وصل کنید.
 • با رفتن به صفحه Swap، بایننس کوین های خود را با بیبی دوج تعویض کنید.

همچنین بخوانید : میم کوین (Meme coin) چیست؟ | چرا شت کوین ها این همه طرفدار دارند؟

صرافی های خارجی که ارز بیبی دوج را دارند:

 • OKx
 • Poloniex
 • DigiFinex
 • Gate.io
 • PancakeSwap (V2)
 • XT.COM
 • BabySwap و…

صرافی های ایرانی که ارز بیبی دوج را دارند:

بهترین کیف پول های ارز بیبی دوج کدامند؟

بهترین کیف پول های پشتیبانی کننده بیبی دوج

کیف پول های بیبی دوج کوین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

در نهایت بعد از خرید بیبی دوج باید بهترین کیف پول ها برای ذخیره این سکه را بشناسید. علاوه بر گزینه های سخت افزاری مانند لجر و ترزور که سطح امنیت بسیار بالایی دارند می توانید بیبی دوج را در کیف پول های نرم افزاری مانند متامسک، کوین بیس، فری والت و… ذخیره کنید. کیف پول های نرم افزاری هزینه کمتر و نحوه استفاده راحت تری دارند. البته در سایت بیبی دوج به صورت رسمی کیف پول Paw Wallet اعام شده.

جمع بندی

بیبی دوج یک ارزدیجیتال بومی زنجیره هوشمند بایننس است و در بلاک چین اتریوم نیز موجود است. برای خرید BabyDoge به یک کیف پول سازگار نیاز دارید. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به طور کلی بسیار پرخطر و سوداگرانه است اما ممکن است سودآور باشد. از آنجایی که موقعیت هر فرد منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد.

منابع:

سایت رسمی بیبی دوج کوین 

https://www.gobankingrates.com/investing/crypto/what-is-baby-dogecoin/

https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/babydoge/#:~:text=Baby%20Doge%20Coin%20(CRYPTO%3ABABYDOGE,price%20was%20a%20mere%20%240.000000000175.

https://www.investopedia.com/how-to-buy-baby-doge-coin-5222666

https://www.analyticsinsight.net/baby-doge-price-prediction/

https://coinmarketcap.com/currencies/baby-doge-coin/

https://www.coincarp.com/currencies/babydoge/wallets/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بیبی دوج چیست؟ | بررسی آینده ی بی بی دوج» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫3 نظر

 • ممنون از بررسیتون، این ارز بنظر آینده جذابی داره ام به شدت پر ریسکه قیمت ارز بیبی دوج نوسان عجیبی داره.

 • با سلام مطلب خوبی بود .
  دوستانی بهتره به ترید ارزهای دیجیتال هم یه نگاهی بندازید چون سود خوبی داره اگر بلد نیستید باید در ابتدا با سیگنال و کپی ترید جلو برید سپس خودتون کم کم یاد میگیرید .
  هر سوالی داشتی تلگرام پیام بده کمکت کنم آیدیم :***
  ممنون از سایت عالی و خوبتون 🙂

 • ممنونم از بررسی این ارز، یکی از عوامل موثر بر قیمت بیبی دوج همین توکن سوزی ماهانه اون هست که چون سکه‌های در گردش زیادی داره از میتون عوامل افزایش قیمتش باشه.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *