ورود به دنیای متاورس (خرید زمین، بازی های متاورسی)

۱۷ مهر ۱۴۰۲
ورود به دنیای متاورس (خرید زمین، بازی های متاورسی)

متاورس یک دنیای مجازی است که افراد می‌توانند وارد آن شده و برای خود یک آواتار یا شخصیت بسازند و در آن به انجام کارهای مختلف بپردازند. امروزه و با گسترش تکنولوژی ارزهای دیجیتال، دنیای متاورسی نیز گسترش و پیشرفت چشمگیری داشته و بسیاری از شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف به این حوزه وارد شده‌اند. در چنین فضایی، کاربران می‌توانند مانند دنیای واقعی به خرید زمین و دیگر اقلام بپردازند و یا به انجام بازی‌های مختلف پرداخته و با این کار، اقدام به درآمد زایی بکنند.

در این گزارش از میهن سیگنال، به بررسی دنیای متاورس و نحوه ورود به آن می‌پردازیم. ورود به دنیای متاورس کار چندان دشواری نیست و همه افراد می‌توانند با ایجاد یک حساب کاربری در متاورس مورد نظر در آن فعالیت کنند؛ اما در این زمینه بسیاری از افراد با استفاده از امکانات و قابلیت‌های متاورسی که وارد آن شده‌اند، اقدام به درآمد زایی می‌کنند. این کار، با توجه به متاورس مورد نظر، دارای روش‌های مختلفی است. در ادامه و در کنار معرفی دنیای متاورس، انواع آن را نیز معرفی کرده و نحوه سرمایه گذاری و کسب درآمد از آن‌ها را نیز به شما آموزش خواهیم داد؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی دنیای متاورس و ورود به آن

کلمه متاورس Metaverse، ترکیبی از دو کلمه Meta به معنی فرا و Universe به معنی جهان است. پلتفرم‌های متاورسی، یک دنیای مجازی را ایجاد می‌کنند که کاربران می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف به آن‌ها وارد شده و کارهای مختلفی از جمله بازی، خرید زمین در متاورس و شرکت در گردهمایی‌های مختلف را انجام دهند. این پلتفرم‌ها بر پایه فناوری بلاکچین ایجاد شده و افراد را از سرتاسر دنیا در کنار یکدیگر دور هم جمع می‌کنند تا خارج از مرزهای فیزیکی و تفاوت‌ها، یک جامعه را تشکیل دهند. در ادامه، روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها وارد دنیاهای متاورسی شوید را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

·       ورود به دنیای متاورس با استفاده از پلتفرم‌های مختلف

برای ورود به دنیای متاورس، پلتفرم‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این زمینه، متاورس‌هایی مانند دیسنترالند و یا سندباکس وجود دارند که با ورود به آن‌ها، پا به یک دنیای مجازی بسیار بزرگ می‌گذارید. در این پلتفرم‌ها، امکان ایجاد آواتار وجود دارد. با این کار، به عنوان یک شخصیت مجازی شناخته شده و می‌توانید به کارهایی مانند خرید زمین، انجام بازی‌های مختلف، گشت و گذار در محیط متاورس و غیره بپردازید.

·       ورود به دنیای متاورس با انجام بازی‌های متاورسی

با گسترش تکنولوژی ارزهای دیجیتال و استقبال بسیاری از مردم از این ارزها، شرکت‌های سازنده بازی و بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال با استفاده از بازی‌های متاورسی امکان به دست آوردن ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم کردند. شما می‌توانید با انجام بازی‌های مختلفی در رایانه و یا در گوشی خود و کسب امتیازات کافی ارز دیجیتال به دست آورید. این روش، یکی از موثرترین روش‌ها برای ورود به دنیای متاورس است که طرفداران زیادی نیز دارد.

·       ورود به دنیای متاورس با خرید ارز دیجیتال محلی بازی

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن وارد دنیای متاورس شوید، خرید ارز دیجیتال متاورس مورد نظر است. هر متاورس، توکن محلی خود را دارد که کاربران آن، با خرید این توکن‌ها اقدام به خرید زمین و یا اقلام مختلف برای آواتار خود می‌کنند. برای سرمایه گذاری می‌توانید در مورد متاورس‌های مختلف تحقیق کرده و توکن محلی که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد را پیدا کنید. روش‌های متعددی برای ورود به دنیای متاورس وجود دارد که استفاده از پلتفرم‌های مختلف، انجام بازی‌های متاورسی و نیز خرید ارزهای دیجیتال و توکن‌های محلی این متاورس‌ها از جمله روش‌های معتبر برای این کار هستند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با خرید زمین در متاورس

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با خرید زمین در متاورس

برای ورود به حوزه ارزهای دیجیال روش‌های مختلفی وجود دارد و افراد می‌توانند در صرافی‌های ارز دیجیتال آنلاین ایرانی و یا خارجی، ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کرده و اقدام به ترید کنند. پیش‌تر گفتیم که یکی از روش‌ها برای ورود به دنیای متاورس، خرید ارز دیجیتال و خرید زمین در آن است. این روش یکی از روش‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نیز به شمار می‌رود.

شما می‌توانید توکن محلی یک متاورس مانند توکن دیسنترالند به نام ارز MANA را خریداری کرده و در این متاورس اقدام به خرید زمین بکنید. با خرید زمین و خرید دیگر اقلام، می‌توانید در آن ساختمان‌های مختلف ساخته و یا آن را نگهداری کنید تا در آینده با قیمتی مناسب بفروشید. این روش برای سرمایه گذاری بسیار موثر بوده و افراد زیادی با استفاده از این روش وارد دنیای متاورس شده و با خرید زمین در آن سرمایه گذاری کرده‌اند.

انواع بازی‌های متاورسی و کسب درآمد از آن‌ها

خرید زمین تنها روش سرمایه گذاری در متاورس نیست و شما می‌توانید همراه با انجام بازی‌های جذاب و هیجان انگیز، ارز دیجیتال کسب کرده و درآمدزایی بکنید. برای این کار باید پلتفرم متاورس مورد نظر را به درستی انتخاب کنید؛ از طرف دیگر، متاورس‌های متعددی نیز هستند که شما می‌توانید با ایجاد بازی در آن و استفاده کاربران از‌ آن بازی‌ها، کسب درآمد کنید. در ادامه، برخی از متاورس‌های معروف و شناخته شده برای انجام بازی و کسب درآمد را به شما معرفی می‌کنیم.

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

یکی از بازی‌های جذاب متاورسی که مبتنی بر بلاکچین بوده و کاراکترهای آن بر اساس توکن‌ها طراحی شده‌اند، بازی اکسی اینفینیتی است. این بازی، بر بستر اتریوم ساخته شده و جزء محبوب‌ترین بازی‌های متاروسی به شمار می‌رود. اکسی اینفینیتی توسط شرکت Sky mavis طراحی شده است. در این متاورس، شما با انجام بازی می‌توانید درآمدزایی کرده و ارز دیجیتال به دست آورید.

در این بازی، شما با توکن محلی بازی AXE کاراکترهای مختلفی را به وجود آورده و با انجام بازی امتیاز کسب می‌کنید و سطح خود را ارتقا می‌دهید. با این کار، سطح شما بالا رفته و می‌توانید کاراکتر ساخته شده در بازارهای اکسی با قیمت مناسب بفروشید. برای حضور در این بازی، شما باید حتما ارز دیجیتال محلی بازی را تهیه کرده باشید تا قادر به تعامل در بازی بوده و از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

بازی دیسنترالند (Decentraland)

بازی دیسنترالند (Decentraland)

یکی از محبوب‌ترین و بهترین متاورس‌های موجود در حال حاضر بازی دیسنترالند است. این بازی، شبیه سازی از دنیای واقعی است که کاربر می‌تواند با ایجاد یک آواتار مخصوص به خود، وارد آن شده و کارهای مختلفی انجام دهد. ورود به این بازی رایگان است؛‌ اما برای خرید زمین و یا انجام برخی از بازی‌ها و شرکت‌ در مراسمات مختلف، باید ارز دیجیتال مخصوص بازی به نام MANA را خریداری کنید. زمین‌ها در این بازی با توکن LAND قابل عرضه هستند و زمانی که شما یک قطعه زمین خریداری می‌کنید، در واقع یک توکن LAND دریافت خواهید کرد.

یکی از جذابیت‌های این بازی این است که شما می‌توانید مانند دنیای واقعی، در زمین‌های خریداری شده ساختمان‌ها و مراکز مختلف بسازید و آن را توسعه بدهید. این کار باعث می‌شود ارزش زمین شما افزایش پیدا کند.

بازی متاورسی سند باکس (Sand box)

یکی دیگر از بازی‌های بسیار محبوب در متاورس که امکان درآمدزایی به کاربران خود می‌دهد، بازی سند باکس است. سبک این بازی، کاملا مشابه با دیسنترالند است و کاربر با خرید زمین و فروش آن و یا خرید و تولید اقلام مختلف می‌تواند درآمدزایی داشته باشد. از طرف دیگر، گرافیک این بازی با دیسنترالند متفاوت است.

این بازی نیز روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و ارز دیجیتال محلی آن نیز SAND نام دارد. برخلاف دیسنترالند که حضور در بازی رایگان بود، در این بازی شما باید ابتدا ارز دیجیتال SAND را خریداری کرده تا قادر به فعالیت در این متاورس باشید. این ارز دیجیتال، علاوه بر این که در این بازی کاربرد دارد، در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال نیز خرید و فروش شده و کاربران با آن ترید می‌کنند.

در دنیای متاورس، بازی‌ها و پلتفرم‌های بسیاری وجود دارند که کاربران با استفاده از آن‌ها، درآمدزایی می‌کنند. در این زمینه، بازی‌های دیسنترالند، سند باکس و اکسی اینفینیتی جزء محبوب‌ترین و بهترین بازی‌های متاورسی معرفی شده‌اند که بالاترین تعداد کاربر را در میان دیگر متاورس‌ها به خود اختصاص داده‌اند. هرچند متاورس‌های دیگری مانند آپ لند (UpLand) نیز به تازگی روی کار آمده و حرف‌های زیادی در آینده برای گفتن خواهد داشت.

اهمیت استفاده از کیف پولی مطمئن در ورود به دنیای متاورس

ورود به دنیای متاورس، یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و کسب درآمد است. در این زمینه، روش‌های متعددی برای ورود وجود دارد که خرید زمین و انجام بازی‌های متاورسی چند مورد از آن است. با توجه به این که در متاورس، باید از ارز دیجیتال استفاده کنید، برای این کار، بهتر است که یک کیف پول مطمئن نیز داشته باشید تا بتوانید آن را به متاورس خود متصل کنید؛ اما قبل از این کار، نیاز دارید تا ارز دیجیتال متاورس مورد نظر را خریداری کرده و سپس اقدام به انتقال آن به کیف پول متصل به متاورس بکنید. پس برای خرید ارزهای متاورسی، صرافی کیف پول من یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ارز دیجیتال خواهد بود. این صرافی ایرانی، با ارائه امکانات متعدد و پشتیبانی از انواع ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده تا کاربران دنیای متاورسی بتوانند به راحتی توکن محلی بازی خود را خریداری کرده و درآمدزایی داشته باشند. صرافی کیف پول من، با پشتیبانی از بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال، جزء بهترین صرافی‌های داخلی به شمار می‌رود و در کنار عرضه ارزهای دیجیتال، خدمات دیگری از جمله تبدیل ارز دیجیتال به لیر ترکیه و خرید بلیط هواپیما و غیره را نیز برای کاربران خود انجام می‌دهد. برای دسترسی به این صرافی قدرتمند و پرکاربرد، به سایت یا اپلیکیشن کیف پول من مراجعه کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ورود به دنیای متاورس (خرید زمین، بازی های متاورسی)» با ما درمیان بگذارید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *