ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
پلتفرم ديفاى اياس، هك شد

یک سیستم مالى غیمتمرمز(DeFi) دیگر، قربانى حمله هکرى شد.

پلتفرم غیرمتمرکز مالى (Defi) شبکه ایاس، هک شد. در جریان این حمله هکرى کاربران این شبکه ۵ میلیون دلار خود را ازدست دادند.

این روزها حمله هاى هکرى به سیستم هاى مالى غیرمتمرکز دیفاى (DeFi)، به معضل جدید صنعت ارزهاى دیجیتال تبدیل شده است و تعداد پروژه هایى که قربانى این حملات مى شوند روز به روز درحال افزایش است.

حمله هکرى به پلتفرم Pizza DeFi، اولین پرونده اینچنینى براى شبکه ایاس (EOS) مى باشد.

به گفته صفحه رسمى توییتر شبکه ایاس، این هکر با نام itsspiderman، توانسته با جعل مقادیر بسیارى از این توکن در معاملات دپوزیت، مقادیر بسیارى از این ارز به ارزش ۵ میلیون دلار را استخراج کند.

این هکر با کمک مقادیر بسیارى از Tripool tokens و باز کردن معاملات دپوزیت، حجم قابل توجهى از این ارز را استخراج و آن را به حساب والت خود منتقل کند.

براساس گزارش میهن سیگنال به نقل از شبکه رسمى ایاس، این شبکه در حال تلاش براى بازیابى ارزهاى دیجیتال دزدیده شده مى باشد، شبکه ایاس همچنین تاکید کرد که این اتفاق یک اتفاق بى سابقه در تاریخ این شبکه مى باشد.

گفتنى است در حمله هکرى که به پلتفرم مالى غیرمتمرکز Polychain شد. این شبکه توانست تمام مبالغ دزدیده شده را از هکر، پس بگیرد.

آیا امیدى براى بازپس گیرى ارزهاى دزدیده شده وجود دارد؟

در این باره باید گفت که در پرونده حمله هکرى پلتفرم PolyChain، ارزش اموال دزدیده شده بسیار بیشتر از پرونده Pizza hack بود. با این حال این پروتکل موفق به بازیابى اموال دزدیده شده، شد.

به گفته دمیترو وولکوف، کارشناس امنیت سایبری، هک های فراوان دیفای نتیجه ی توسعه سریع این پروژه ها می باشد.

منبع:u.today.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *