ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحلیل قیمت اتریوم کلاسیک: احتمال رشد پس از ریتریسمنت | 16 تیر

زمینه رشد اتریوم کلاسیک پس از بازگشت از حمایت ۱۵ ماهه خود در نزدیکی ۱۲ دلار فراهم شده است اما مقاومت خط روند ۳ ماهه (خط چین زرد) جلوی خریداران را گرفته است.

قیمت اتریوم کلاسیک به بالای نوارهای EMA  رسیده که گویای بازگشت صعودی است. همزمان، فروشندگان در نمودار ۴ ساعته یک الگوی نزولی ایجاد کرده اند.

تغییر روند از سطح مقاومتی ۲۳.۶ درصد فیبوناچی می تواند قیمت را تا محدوده ۱۴ دلار هدایت کند قبل از اینکه یک شکست در الگوی فعلی رخ بدهد.

تحلیل ۴ ساعته قیمت اتریوم کلاسیک

سقوط قیمت از قله های ماه آوریل باعث شده این آلت کوین در وضعیت خرسی قرار بگیرد و سقف های پایین تری را در تایم فریم های طولانی تر ثبت کند. در طول این فاز، اتریوم کلاسیک یک مقاومت خط روند ۳ ماهه را شاهد بوده که به عنوان یک محدوده مهم عمل کرده است.

نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم کلاسیک / دلار

نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم کلاسیک / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

ریتریسمنت ۷۶.۲۸ درصدی (از ۲۹ مارس) این آلت کوین را در ۱۹ ژوئن به کف ۱۵ ماهه رسانده است. کامبک نهایی خریداران به رسیدن قیمت به بالای نوارهای EMA کمک کرده است.

در روزهای اخیر نوسان کمتری دیده شده و قیمت یک الگوی شبیه پرچم نزولی در نزدیکی سطح ۲۳.۶ درصد داشته است. همچنین مقاومت خط روند سه ماهه با سطح ۲۳.۶ درصد تلاقی کرده تا یک مانع قوی را ایجاد کند.

اگر کندل فعلی پایین تر از سطح ۲۳.۶ درصد بسته شود، اتریوم کلاسیک احتمالا شاهد نوسان طبق الگو خواهد بود. پیش از آن فروشندگان به دنبال شکست رو به پایین خواهند بود. اگر خریداران کوتاهی کنند، بسته شدن قیمت زیر این الگو می تواند خطر افت ۷ درصدی را ایجاد کند.

اما در صورت بهبود احساسات در بازار، پیش بینی های نزولی باطل خواهد شد. بسته شدن قیمت بالای مقاومت خط روند می تواند ریتریسمنت را به تأخیر بیندازد و تغییر روند از محدوده ۱۵ دلار صورت بگیرد.

وضعیت اندیکاتورها

اندیکاتور  RSI بالاتر از خط میانی رشد ثابتی داشته است. اگر خط میانی به عنوان یک حمایت قوی پایدار بماند، خریداران می توانند با ورود خود به بهبود شرایط بازار کمک کنند.

اندیکاتورها در نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم کلاسیک / دلار

اندیکاتورها در نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم کلاسیک / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

همچنین خط اندیکاتور A/D پایین تر رفته که واگرایی صعودی اندکی را نسبت به قیمت نشان می دهد. با این حال روند دیده شده در اندیکاتور ADX در چند روز گذشته روند جهتی ضعیفی  بوده است.

نتیجه گیری

به دلیل نزدیک شدن قیمت به مقاومت خط روند، احتمال ریتریسمنت و افت قیمت تا زیر نوارهای EMA وجود دارد. اما اگر EMA-20 به بالاتر از EMA-50 برسد، خریداران پیش بینی های نزولی کوتاه مدت را باطل خواهند کرد. در این صورت احتمال تغییر روند در محدوده ۱۵.۸ تا ۱۶ دلار وجود خواهد داشت.

برای پیش بینی آینده قیمت در نظر گرفتن شرایط آن چین (درون زنجیره ای) و احساسات بازار نقش حیاتی خواهند داشت.

منبع:ambcrypto
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *