شرکت فیس بوک می‌خواهد یک ارز دیجیتال جدید را به مردم جهان ارائه دهد.

این شرکت می‌خواهد انسان‌ها نیاز کمتری به بانک‌ها داشته باشند و مبادلات پولی را به حداقل‌ ترین حد ممکن برسانند.

شرکت فیسبوک در تلاش است که ارز دیجیتال جدیدی به نام لیبرا را جایگزین پول‌های سنتی کند. این شرکت می‌خواهد رقیب بزرگی برای بیت کوین شود که یک ارز رمز گذاری شده است و تا الان حدود ۲۵۰ میلیون نفر استفاده کننده در جهان دارد. البته فراموش نکنید که شرکت فیسبوک با بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون کاربر می‌خواهد لیبرا را رایج‌ترین ارز دیجیتال دنیا کند.
مارک زاکربرگاعلام کرده است که با راه اندازی سایتی جدید به نام) Uplibra بالا رفتن لیبرا) قصد ترویج سریع این پول جهانی را دارد و می‌خواهد آن را بین مردم ترویج دهد. او با این کار می‌خواهد، پروژه تبلیغ ارز دیجیتالی لیبرا را به میان خود مردم ببرد.
زاکربرگ اعلام کرده است که ارز دیجیتالی لیبرا تا نیمه اول سال ۲۰۲۰ یعنی تا ۸ ماه دیگر راه اندازی می‌شود و تا آن زمان هرکس در این سایت ثبت نام کند، مقداری ارز رایگان دریافت می‌کند (حدود ۳ دلار).
زوکربرگ منتقدان زیادی از نظر اقتصادی دارد، اما فراموش نکنیم که زاکربرگ همان فردی است که فیسبوک را از یک دانشگاه به بزرگترین و ثروتمندترین شبکه اجتماعی جهان تبدیل کرد. بیت کوین شاید در اوایل حتی چند دلار هم قیمت نداشت، اما الان هر بیت کوین حدود ۱۰۰ میلیون تومان مبادله می‌شود.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *