ارز جی ام ایکس (GMX) چیست؟ | معرفی پلتفرم و توکن GMX

۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
ارز جی ام ایکس (GMX) چیست؟ | معرفی پلتفرم و توکن GMX

پروتکل GMX یک پلتفرم برای انجام معاملات دائمی ‌غیرمتمرکز است. در واقع یک صرافی ارزدیجیتال است. ما قصد داریم در این مقاله شما را با این صرافی و ارزهای بومی آن یعنی ارز GMX و توکن GLP آشنا کنیم. بیشتر معاملات در بازار ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های متمرکز انجام میگردد. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به تجربه کاربری ساده و شهودی، ویژگی‌های قدرتمند برای معامله گران به منظور ردیابی معاملات خود در راستای اهدافشان و چندین ویژگی امنیتی داخلی که از وجوه در برابر خطرات احتمالی و عوامل بد محافظت می‌کند اشاره کرد.

اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا استفاده از یک صرافی یا آژانس متمرکز بر خلاف تمرکززدایی نیست. این در حالی است که ساتوشی ناکاموتو (موسس بیت کوین به عنوان اولین و بزرگترین ارزدیجیتال دنیا) در وایت پیپر بیت کوین یکی از اهداف راه اندازی ارزهای دیجیتال را تمرکززدایی می‌داند.

ظهور DeFi و صرافی‌های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۰ به کاربران این امکان را داد تا از وجوه خود محافظت کنند. با این حال، این صرافی‌ها با مشکلات فراوانی مانند نقدینگی کم و تجربه کاربری ضعیف مواجه هستند. اینجاست که GMX وارد عمل می‌شود. این صرافی به دنبال حل این مشکلات از طریق ارائه یک مدل نقدینگی منحصر به فرد است. GMX با الهام از مدل سنتی AMM توسعه می‌یابد.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال GMX (GMX)
نام اختصاری GMX
قیمت GMX ۲۵.۶۶ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۲۴۱
حجم معاملات روزانه ۸۴,۰۲۹,۷۰۶ دلار
عرضه ی کل ۹,۴۵۳,۱۱۴ دلار
مقدار در گردش ۹,۴۵۳,۱۱۴ دلار
وب سایت رسمی https://gmx.io/

ارزدیجیتال GMX چیست؟

ارزدیجیتال GMX چیست؟

رتبه فعلی ارز GMX – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارز GMX که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد، یک صرافی غیرمتمرکز و دائمی بوده که به کاربران امکانی می‌دهد تا ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین و اتریوم را مستقیماً از طریق کیف پول‌های دیجیتالی خود معامله کنند. برخلاف صرافی‌های غیرمتمرکز نقطه‌ای، GMX به کاربران اجازه می‌دهد تا مبادلات نقطه‌ای انجام دهند و معاملات آتی دائمی ‌را با حداکثر اهرم ۵۰ برابری به انجام برسانند. از طرفی به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را با کیف پول ارزدیجیتال در اختیار داشته باشند.

GMX با کارمزدهای مبادله پایین، معاملات تاثیرگذار بر قیمت صفر و سفارشات محدود، به دنبال ارائه تجربه معاملاتی بهتر و کارآمدتری برای کاربران خود است. تجارت در این پلتفرم از طریق یک استخر با پشتیبانی از چند دارایی انجام می‌شود، که به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا در قالب توکن‌های GLP کارمزد دریافت کنند. این پلتفرم فیدهای قیمت را از صرافی‌های بزرگی که معمولا حجم معاملات بالایی دارند جمع‌آوری می‌کند. GMX یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است، به این معنی که دفترچه سفارشی ویک مرجع مرکزی برای رسیدگی به وجوه کاربران ندارد. به جای آن، از یک استخر نقدینگی چند دارایی برای ادامه فعالیت و رشد خود استفاده می‌کند.

توکن GMX ابزار کاربردی و توکن حاکمیتی پروتکل GMX است که به دارندگان این امکان را می‌دهد تا در مورد تصمیمات و پیشنهادات مهمی‌ که مسیر آینده GMX را شکل می‌دهند، رأی دهند. دارندگان این توکن همچنین می‌توانند توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند و سه نوع پاداش مختلف دریافت کنند.

تیم توسعه ارز جی ام ایکس (GMX) چه کسانی هستند؟

تیم توسعه ارز GMX کاملا ناشناس است. با این حال، این تیم سابقه راه اندازی دو پروتکل موفق دیگر به نام‌های XVIX و Gambit را دارد. این موفقیت‌ها می‌تواند ناشناس بودن تیم توسعه را جبران کند. لازم به ذکر است ارز موفقی مانند بیت کوین نیز توسط فرد یا تیمی ناشناس توسعه یافت و به این حد از موفقیت رسید.

ویژگی‌های منحصربه فرد ارز جی ام ایکس (GMX) کدامند؟

GMX دارای دو ویژگی اصلی است که آن را در بین دیگر پلتفرم‌های غیرمتمرکز متمایز می‌کند:

  1. امتیازات زیادی برای دارندگان توکن GMX به عنوان توکن بومی پلتفرم قائل می‌شود. اینها کسانی هستند که نقدینگی صرافی را تامین می‌کنند به همین خاطر بر حسب اتریوم که یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار کریپتو است پاداش می‌گیرند. ارائه چنین پاداشی کاربران را تشویق می‌کند تمایل بیشتری برای داشتن حساب در صرافی GMX و فعالیت در آن داشته باشند.
  2. GMX یک مدل توکنومیک غیر تورمی ارائه می‌دهد. این مدل که طی آن توکن دوم صرافی با نام GLP معرفی می‌شود از کاهش قیمت توکن اصلی جلوگیری می‌کند.

بهترین کیف پول های ارز جی ام ایکس (GMX) کدامند؟

توکن GMX را می‌توان در هر کیف پولی ذخیره کرد. بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره آن کیف پول نرم افزاری تراست والت یا متامسک و کیف پول سخت افزاری لجر یا ترزور است. البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. اما این چند مورد شناخته شده‌‌تر هستند و با خیال آسوده می‌توانید از آنها برای نگهداری وجوه خود در قالب توکن‌های GMX یا هر نوع توکن دیگری استفاده کنید.

ارز جی ام ایکس (GMX) را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز جی ام ایکس (GMX) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز GMX – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی هایی که ارز GMX را دارند عبارتند از:

  • صرافی‌های غیرمتمرکز یا DEX‌ مانند Uniswap (UNI) یا Trader Joe (JOE)
  • صرافی‌های متمرکز یا CEX مانند Bybit و MEXC

Bybit تاکنون بزرگترین و شناخته شده‌ترین پلتفرم برای خرید توکن‌های GMX بوده است با این حال می‌توانید از هر صرافی دیگری نیز که از این توکن پشتیبانی می‌کند استفاده نمایید.

آیا ارز جی ام ایکس (GMX) برای سرمایه گذاری خوب است یا خیر؟

آیا ارز جی ام ایکس (GMX) برای سرمایه گذاری خوب است یا خیر؟

روند قیمتی ارز GMX – عکس از سایت کوین مارکت کپ

GMX یک پروتکل دائمی ‌غیرمتمرکز پیشرو در بازار ارزهای دیجیتال است. اگر علاقه به بازار ارزهای دیجیتال افزایش یابد و کاربران بیشتری به سمت این بازار کشیده شوند می‌توان به GMX هم امیدوار بود. در واقع این پروژه همواره در حال پیشرفت است و تاکنون موفقیت‌های خوبی را به ثبت رسانده و درآمدهای میلیون دلاری به دست آورده که نشانه اعتماد کاربران است. تقسیم بخشی از درآمد صرافی بین کاربران و استفاده از مدل استخر نقدینگی چند دارایی دو مورد از دلایل پیشرفت این پروژه است.

اگر بازار ارزهای دیجیتال مانند سابق رونق بگیرد تعداد زیادی از معامله گران خرده فروشی به سمت این بازار هجوم می‌آورند و در آن زمان است که می‌توانیم شاهد افزایش عظیم حجم معاملات باشیم. این مورد به افزایش قیمت GMX و افزایش پاداش‌هایی که به ارائه‌دهندگان نقدینگی روی پلتفرم پرداخت می‌شود، منجر خواهد شد.

پیش بینی قیمت ارز جی ام ایکس (GMX) از سال ۲۰۲۳ تا سال ۲۰۳۱

سال پیش بینی قیمت
۲۰۲۳ حداقل قیمت ۹۱.۵۴دلار، میانگین قیمت ۱۱۴.۴۲دلار، حداکثر قیمت ۱۳۷.۳۱دلار
۲۰۲۵ حداقل قیمت ۲۴۴.۱۰دلار، میانگین قیمت ۲۶۶.۹۹دلار، حداکثر قیمت ۲۸۹.۸۷دلار
۲۰۲۷ حداقل قیمت ۳۹۶.۶۶ دلار، میانگین قیمت ۴۱۹.۵۵دلار، حداکثر قیمت ۴۴۲.۴۳دلار
۲۰۲۹ حداقل قیمت ۵۴۹.۲۳دلار، میانگین قیمت ۵۷۲.۱۱دلار، حداکثر قیمت ۵۹۵.۰۰دلار
۲۰۳۱ حداقل قیمت ۷۰۱.۷۹دلار، میانگین قیمت ۷۲۴.۶۸دلار، حداکثر قیمت ۷۴۷.۵۶ دلار

منابع:

https://blockgeeks.com/guides/what-is-gmx-protocol/

https://learn.bybit.com/defi/what-is-gmx-crypto/

https://medium.com/coinmonks/gmx-a-brief-explanation-a1f6ade01b04

https://chaindebrief.com/all-you-need-to-know-about-gmx/

https://bitnation.co/forecast/gmx-price-prediction/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز جی ام ایکس (GMX) چیست؟ | معرفی پلتفرم و توکن GMX» با ما درمیان بگذارید.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

یک نظر

  • کی گفته که همه قوانین رو آمریکا باید تصویب و اجرایی کند هیچ کشوری هم صداش در نمیاد

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *