توضیحات بیشتر ژانت یلن درباره موضع خود درباره بیت کوین

گزینه جو بایدن برای تصدی سمت مشاور خزانه داری ژانت یلن موضع خود درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تشریح کرده است. این توضیحات پس از سخنرانی او که اعلام کرده بود ارزهای دیجیتال اغلب برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شوند منتشر شده است.

ژانت یلن موضع خود را درباره قانون گذاری برای ارزهای دیجیتال شرح داده است. او با ذکر این نکته شروع کرده که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تراکنش های مالی در سرتاسر جهان را انجام می دهند و آنها نیز مانند بسیاری از پیشرفت های فناوری منافعی برای ایالات متحده و متحدانش دارد. همزمان امکان دور زدن سیستم مالی موجود و ضربه زدن به منافع آمریکا وجود دارد به عنوان مثال بانک مرکزی چین اولین ارز دیجیتال خود را منتشر کرده است.

یلن همچنین بیان کرده است: “مهم است که مزایای ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال و امکان استفاده از آنها برای بهبود سیستم مالی را در نظر بگیریم. اما همزمان این را می دانیم که از آنها می توان برای تامین مالی تروریسم، کمک به پولشویی و حمایت از فعالیت های تهدیدکننده امنیت و منافع ملی ایالات متحده استفاده کرد. به نظر من باید دقت کنیم که چه چیزهایی کاربرد آنها برای فعالیت های قانونی را تقویت می کند در حالی که کاربردشان برای فعالیت های غیرقانونی را محدود می کنیم.” وی ادامه داده است:

“من قصد دارم با مقامات مربوطه همکاری کنیم تا یک چارچوب قانونی موثر برای این فناوری و سایر فناوری های مشابه را به دست آوریم.”

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *