بازار ارزهای دیجیتال به دنبال سخنرانی امروز جروم پاول سقوط کرد!

۱۶ اسفند ۱۴۰۱
بازار ارزهای دیجیتال به دنبال سخنرانی امروز جروم پاول سقوط کرد!

امروز، بازار ارزهای دیجیتال به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا واکنش نزولی نشان داد.

به نقل از ردیاب قیمت CoinGape، در واکنش به اظهارات تهاجمی قبل از سخنرانی امروز رئیس فدرال، قیمت بیت کوین در یک ساعت گذشته حدود ۱.۳۰ درصد کاهش یافت. طبق اظهارات پاول آخرین آمارها نشان می دهد که سطح نهایی نرخ‌ های بهره احتمالاً بالاتر از پیش‌بینی ‌های قبلی است. این موضوع می تواند تأثیر قابل توجهی بر اخبار کریپتو داشته باشد؛ زیرا بازار در حال حاضر به دلیل اثرات بحران سیلورگیت در حال فروپاشی است.

رئیس فدرال رزرو درباره تعادل بین افزایش نرخ بهره و سلامت اقتصادی کشور توضیح داد. قبل از سخنرانی پاول، علاوه بر وجود اشتیاق زیاد در بازار برای انجام معاملات، استیبل کوین های بسیار زیادی به بازار هجوم آورده بودند.

سخنرانی پاول و بازار ارزهای دیجیتال

ساعاتی قبل از اظهارات رئیس فدرال رزرو، احساسات بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی ثابت بود؛ زیرا معامله گران بخاطر اظهارات در طول جلسه نوسانات را پیش بینی می کردند. پیش از این، سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر اظهارات رئیس فدرال رزرو در مقابل کمیته سنا بودند تا چشم اندازی از نرخ بهره دریافت کنند. پس از سخنرانی پاول در فوریه ۲۰۲۳ که به آغاز روند کاهش تورم اشاره کرد، بازارهای سرمایه گذاری افزایش یافتند. با این حال، رئیس فدرال رزرو قبلا هشدار داد که مبارزه بانک مرکزی با تورم هنوز به پایان نرسیده است.

در چند روز اخیر، فدرال رزرو هشدارهایی مبنی بر لزوم ادامه افزایش نرخ بهره در ماه های آینده داد. با این وجود، بازارهای سهام و بورس نشانه هایی از خوش بینی را نشان دادند. در جلسه فوریه، کمیته بازار آزاد فدرال نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد.  در حالی که قبل از آن، قیمت بازار ارزهای دیجیتال از هفته اول ژانویه ۲۰۲۳، قبل از برخی اصلاحات مربوط به بحران سیلورگیت، همواره در حال افزایش بود.

منبع:کوین گیپ
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *