پیش بینی قیمت لایت کوین بعد از هاوینگ: احتمال رشد سه برابری

۰۶ مرداد ۱۴۰۲
تحلیل قیمت لایت کوین: ضرورت عبور از مقاومت | 2 خرداد

قیمت لایت کوین پس از افت به قعر ۸۸ دلار بازیابی شده است و با وجود افت مجدد اکنون بالاتر از ۹۰ دلار معامله می شود. با نزدیک شدن رویداد مهم هاوینگ در چند روز آینده احتمال نوسان بیشتر قیمت وجود دارد. آیا هاوینگ می تواند موجب رشد چندرقمی قیمت LTC شود و آن را به یکی از سودده ترین رمزارزها تبدیل کند؟

عملکرد یک ماهه، شش ماهه و یک ساله این ارز دیجیتال مثبت است اگرچه در تایم فریم هفتگی افت جزئی کمتر از ۲ درصد ثبت شده است.

فلسفه رویداد هاوینگ این است که با کاهش عرضه در گردش یک ارز دیجیتال، اثر تورمی آن کنترل شود و تعادل عرضه و تقاضا برقرار شود. اما در طول تاریخ ارزهای دیجیتال، معمولا بعد از رویداد هاوینگ افزایش قیمت تصاعدی صورت گرفته است. به عنوان مثال بیت کوین پس از آخرین رویداد هاوینگ خود با رشد بی سابقه خود توانست سقف تاریخی جدیدی را ثبت کند.

لایت کوین هم که مهم ترین فورک بیت کوین محسوب می شود از این موضوع مستثنی نبوده و پس از هاوینگ های قبلی خود رشد تصاعدی را تجربه کرده است.

با نزدیک شدن به هاوینگ لایت کوین انتظارات زیادی پیرامون افزایش شدید قیمت به وجود آمده اما عملکرد چند هفته اخیر مطابق انتظارها نبوده است. این موضوع نه تنها در پرایس اکشن بلکه در عملکرد کل شبکه آن هم قابل مشاهده است. رشد آدرس ها و فعالیت شبکه در ۴ هفته گذشته تغییر خاصی را نشان نداده است.

دلیل احتمالی این امر، عدم قطعیت موجود در بازار در ماه جولای است که در اثر نوسان های کوچک اما مداوم قیمت بیت کوین در حوالی سطح ۳۰۰۰۰ دلار ایجاد شده است.

داده های آن چین هم نشان می دهد حجم تراکنش ها در یک رنج ثابت مانده است. با این حال، تعداد آدرس های فعال روزانه در همین دوره افت قابل توجهی داشته است. البته در ۲۴ ساعت گذشته تعداد آدرس ها افزایش یافته که بیشترین رشد در دو هفته گذشته بوده است.

تحلیل قیمت لایت کوین

LTC در حال حاضر در محدوده ۹۰ دلار در حال معامله است و به سختی می توان درباره روند آن اظهار نظر کرد. البته متوقف شدن افت قیمت با رسیدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نشانه مثبتی است.

نمودار روزانه قیمت لایت کوین / تتر

نمودار روزانه قیمت لایت کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

اندیکاتور RSI در نیمه پایینی نمودار قرار گرفته است. اگرچه این لزوما نشانه ادامه کاهش قیمت نیست، گویای ضعیف بودن قدرت های موجود در بازار در ۴ هفته گذشته است. احتمالا افت قیمت اخیر در اثر فروش توسط نهنگ ها به قصد سیو سود و بهره بردن از نقدینگی موجود ایجاد شده است.

احساسات فعلی بازار با وجود افت قیمت، مثبت است اما پرایس اکشن روند کلی بازار ارزهای دیجیتال را دنبال می کند. این یعنی اگر شرایط کلی بهبود پیدا کند، لایت کوین هم رشد بیشتری را ثبت خواهد کرد. اما اینکه کی رشد قیمت ناشی از هاوینگ به وقوع بپیوندد هنوز معلوم نیست. آنچه قابل پیش بینی است رشد حتمی اما تدریجی قیمت است. اگر روندهای تاریخی تکرار شوند این احتمال وجود دارد که افزایش قیمت حتی تا یک سال زمان ببرد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پیش بینی قیمت لایت کوین بعد از هاوینگ: احتمال رشد سه برابری» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ambcrypto
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *