مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس به صورت جامع و کامل + جدول مقایسه

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس به صورت جامع و کامل + جدول مقایسه

هنگام گشت‌وگذار در دنیای گسترده معاملات آنلاین، انتخاب بروکر مناسب تاثیر قابل توجهی بر موفقیت شما در معاملات دارد. در این بخش، ما به مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس می‌پردازیم. آلپاری که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد، حضور گسترده جهانی و مجموعه‌ای جامع از ابزارهای معاملاتی دارد. لایت فارکس نیز از سال ۲۰۰۵ تاکنون دسترسی و پلتفرم‌های کاربرپسند را در اولویت قرار داده است. هر دو بروکر، به علت خدمات برجسته خود در بازار فارکس مشهور هستند و سبک‌ها و ابزارهای معاملاتی متنوعی دارند.

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس

لایت فارکس (LiteFinance)، یک بروکر تحت نظارت دارای ۵۵ جفت ارز فارکس، بخش وسیعی از سهام بین‌المللی و همچنین فهرست کوچک‌تری از کالاها، شاخص‌ها و ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود.

بروکر لایت فارکس با پشتیبانی از پلتفرم‌های متاتریدر ۴ و ۵ و همچنین یک برنامه اختصاصی تلفن همراه، مجموعه خوبی از ابزارها را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. لایت فارکس، یک حساب کلاسیک بدون کمیسیون و همچنین یک حساب ECN با اسپرد شروع از صفر و کمیسیون به ازای هر معامله ارائه می‌دهد.

آلپاری (Alpari)، یک بروکر با چندین دارایی است که طیف گسترده‌ای از فرصت‌های معاملاتی فارکس و همچنین CFDهای سهام، شاخص و کالا را برای معامله‌گران درنظر می‌گیرد. آلپاری، از معاملات روی پلتفرم‌های قابل‌اعتماد MT4 و MT5 به‌علاوه اپلیکیشن موبایل پشتیبانی می‌کند. جدول زیر، به مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس می‌پردازد.

آلپاری لایت فارکس
نمره کلی بروکر از ۵ ۳.۸ ۴.۰
بونوس ۳۰ درصد واریز اولیه تا سقف ۱۰۰ دلار (شرایط خاص اعمال می‌شود) تخفیف در کارمزدهای پرداختی
ابزارهای معاملاتی جفت ارزهای فارکس، CFDها، سهام، کالاها، شاخص‌ها، ارزهای دیجیتال فارکس، CFDها، شاخص‌ها، سهام، کالاها، ارزهای دیجیتال
حساب دمو (آزمایشی) دارد دارد
حداقل سپرده ۵ دلار ۵۰ دلار
پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴، متاتریدر ۵ متاتریدر ۴، متاتریدر ۵
رگولاتور نظارت‌کننده FSC، SEBI، JFSA CySEC

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: انواع حساب و روش معاملاتی

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس، از نظر انواع حساب و روش معاملاتی نشان می‌دهد که بروکر لایت فارکس با اختلاف اندک در وضعیت بهتری قرار دارد. در جدول زیر، به مقایسه انواع حساب‌ها، روش‌های معاملاتی و ابزارهای کمی در معاملات دو بروکر پرداخته‌ شده است.

آلپاری لایت فارکس
معاملات حاشیه خیر بله
معاملات اسپات بله بله
معاملات همتا به همتا خیر خیر
حساب STP خیر خیر
حساب ECN خیر بله
حساب DMA خیر بله
حساب MAM خیر خیر
حساب PAMM بله خیر
حساب LAMM خیر خیر
حساب Demat خیر خیر
حساب اسلامی بله بله
هوش مصنوعی / یادگیری ماشینی خیر خیر
ربات مشاور خیر خیر
محافظت از بالانس حساب منفی خیر بله
بازارساز خیر خیر

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: پلتفرم کپی تریدینگ

کپی تریدینگ، ابزاری مهم برای معامله‌گران مبتدی و حرفه‌ای است. حرفه‌ای‌ها، می‌توانند از طریق اشتراک‌گذاری روش معاملاتی خود، به کسب درآمد اضافه بپردازند. معامله‌گران مبتدی نیز به کپی از حرفه‌ای‌ها می‌پردازند و به سود خوبی می‌رسند. جدول زیر، به مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس از نظر پلتفرم کپی تریدینگ اختصاص دارد.

آلپاری لایت فارکس
کپی تریدینگ بله بله
سوشال تریدینگ خیر بله
سیگنال معاملاتی بله بله
تورنومنت خیر خیر
رقابت‌های آزمایشی بله بله

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: بازار سهام و کالاها

هر دو کارگزاری Alpari و LiteForex، فرصت‌های معاملاتی خوبی در بازارهای سهام و کالاها نیز ارائه می‌دهند. در جدول زیر، به مقایسه این دو کارگزار در بازارهای سهام و کالا پرداخته‌ شده است.

آلپاری لایت فارکس
بورس‌ها بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)
۴۰ شاخص فرانسه (CAC)
۴۰ شاخص آلمان (DAX)
داو جونز
یورو نکست
شاخص FTSE انگلستان
هانگ سنگ
بورس اوراق بهادار هنگ‌کنگ
گروه بورس ژاپن
نزدک
شاخص اس.اند.پی ۵۰۰
بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)
۴۰ شاخص فرانسه (CAC)
۴۰ شاخص آلمان (DAX)
داو جونز
یورو نکست
شاخص FTSE انگلستان
بورس اوراق بهادار هنگ‌کنگ
شاخص آیبکس ۳۵
گروه بورس ژاپن
نزدک
بورس اوراق بهادار نیویورک
کالاها طلا
گاز طبیعی
نقره
طلا
نفت
نقره

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: معاملات CFD

حال، مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس در معاملات پرطرفدار CFD مورد بررسی قرار می‌گیرد. در لایت فارکس، قرارداد مابه‌التفاوت یا CFDها در طیف وسیعی از دارایی‌ها نظیر سهام، ETFها، شاخص‌ها، کالاها و ارزهای دیجیتال با هر سه حساب کمیسیون صفر و کم‌کمیسیون، حساب‌های اسپرد فشرده در دسترس هستند. همچنین، اهرم تا نسبت ۱:۵۰۰ (برای ارزهای دیجیتال ۱:۵۰) را برای معاملات CFD ارائه می‌کند.

در آلپاری، CFDها روی بیش از ۶۰ جفت ارز فارکس، صدها سهام جهانی، یازده شاخص سهام، فلزات و انرژی‌ها ارائه می‌شوند. معامله، از طریق پلتفرم‌های MT4 یا MT5 صورت می‌گیرد. همچنین، بروکر آلپاری به ارائه پشتیبانی استراتژی معاملاتی، کپی تریدینگ، اهرم ۱:۱۰۰۰ و همچنین منابع آموزشی رایگان و خدمات مشتریان چندزبانه ۲۴/۵ در این زمینه می‌پردازد.

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: معاملات فارکس

بروکر LiteFinance، با ۵۵ جفت ارز فارکس در دسترس خود، گزینه مطلوبی برای معامله‌گران است. همچنین، طیف خوبی از میان جفت ارزهای فرعی و غیرمعمول را در اختیار قرار می‌دهد. اگرچه لایت فارکس هنوز فاصله زیادی با برخی از رقبا دارد که بیش از ۷۰ الی ۸۰ جفت ارز و حتی بیشتر را ارائه می‌دهند. اما، از پلتفرم‌ها و ابزارهای معاملاتی عالی مانند VPS پشتیبانی می‌کند.

در مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس، معامله‌گران Alpari می‌توانند از طریق CFD در پلتفرم‌های MT4 و MT5 به بیش از ۶۰ جفت ارز و کراس دسترسی داشته باشند. بروکر آلپاری، کارمزد بسیار رقابتی دارد؛ به‌خصوص در حساب ECN Pro که بدون کمیسیون هستند. اهرم قابل توجه تا ۱:۱۰۰۰ نیز در آلپاری در دسترس تریدرها است.

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: معاملات ارز دیجیتال

آلپاری، مجموعه‌ای قوی از ارزهای دیجیتال محبوب را در قالب جفت ارز با دلار آمریکا (USD) به کاربران ارائه می‌دهد. اسپردها، در آلپاری بسیار رقابتی هستند و از ۱ پیپ شروع می‌شوند. کاربران آلپاری، می‌توانند حتی در تعطیلات آخر هفته و با استفاده از پلتفرم‌های پیشرفته متاتریدر به تجزیه و تحلیل بازار دارایی‌های دیجیتال بپردازند.

بروکر لایت فارکس، ۶۲ ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد که اکثرا با ارز USD جفت شده‌اند. این فهرست، شامل برخی از ارزهای کمتر شناخته‌شده و با ارزش بازار پایین‌تر نیز خواهد بود. با این حال، معامله‌گران به‌طور مستقیم صاحب ارزهای دیجیتال معامله‌شده خود نخواهند بود. چرا که معاملات در قالب CFD صورت می‌گیرد.

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: اسپردها

اسپرد، به تفاوت بین قیمت خرید (پیشنهاد) و قیمت فروش (خرید) یک ابزار مالی مانند سهام، ارزها یا کالاها اشاره دارد. این تفاوت، نشان‌دهنده حاشیه سود کارگزار در یک معامله خاص است. در جدول زیر، مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس از نظر اسپردها مورد بررسی قرار گرفته است.

آلپاری لایت فارکس
اسپرد جفت ارز پوند/دلار ۰.۷ پیپ ۰.۸ پیپ
اسپرد جفت ارز یورو/دلار ۰.۴ پیپ ۰.۲ پیپ
اسپرد جفت ارز یورو/پوند ۰.۶ پیپ ۰.۵ پیپ
اسپرد کالاها ۴.۰ پیپ ۵.۵ پیپ
اسپرد سهام ۲.۰ پیپ شناور
اسپرد ارزهای دیجیتال ۱.۰ پیپ از ۰.۱ پیپ
اسپرد FTSE ۱۳ پیپ ۰.۸ پیپ

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: مزایا و معایب

حال، بهتر است نگاهی به مهم‌ترین مزایا و معایب دو کارگزاری معتبر آلپاری و لایت فارکس داشته باشیم. شناخت نقاط قوت و ضعف این دو بروکر، به شما کمک می‌کند تا انتخاب آگاهانه‌تری انجام دهید.

آلپاری لایت فارکس
مزایا وجود یک طیف عالی از گزینه‌های تامین مالی بدون کارمزد
در دسترس بودن طرح‌های بازگشت نقدی برای معامله‌گران با حجم بالا
پشتیبانی از هر دو پلتفرم MT4 و MT5 به‌علاوه اکسپرت ادوایزرها (EAs)
ارائه کپی تریدینگ به‌علاوه خدمات PAMM برای معامله‌گران روزانه
ارائه اهرم بالا تا نسبت ۱:۱۰۰۰ برای مشتریان باتجربه
پشتیبانی از پلتفرم معاملاتی MT4، MT5 و یک برنامه اختصاصی
مجموعه مناسبی از ابزارها و ویژگی‌های اضافی ازجمله VPS
پشتیبانی سریع و قابل‌اعتماد از مشتریان
در دسترس اهرم بالا تا ۱:۵۰۰
سپرده اولیه کم ۵۰ دلاری
معاملات خودکار از طریق API ها
ارائه محدوده خوبی از جفت ارزهای فارکس
خدمات سوشال تریدینگ
معایب کمبود منابع آموزشی در مقایسه با سایر بروکرها
کارمزدهای نسبتا بالا برای ابزارهای معاملاتی کپی تریدینگ
محدود بودن تحلیل بازار و ابزارهای تحقیقی
عدم نظارت توسط رگولاتورهای سطح بالا
برخی از شکایت‌های آنلاین درباره مشکلات برداشت وجه
نرخ اسپرد بالا در حساب کلاسیک

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس: نظر کاربران

خواندن نظرات کاربران در مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس، می‌تواند بسیار مفید باشد. در این بخش، به دو نظر مثبت درباره دو بروکر اشاره خواهد شد. با این حال، خود نیز قبل از انتخاب نهایی بروکر به نظرات آنلاین مراجعه کنید.

نظر کاربر آلپاری: «آلپاری برای معامله‌گران گزینه‌های باینری کوتاه‌مدت با سپرده کم ۵ دلاری، نمودارهای قدرتمند و طرح‌های تخفیف خود مناسب است. معامله‌گران فارکس نیز اسپردهای فشرده و اهرم بسیار بالایی در آلپاری دریافت می‌کنند؛ در حالی که سرویس PAMM بروکر برای سرمایه‌گذاران غیرفعال بسیار جذاب خواهد بود».

نظر کاربر لایت فارکس: «لایت فارکس برای معامله‌گرانی مناسب است که به دنبال اهرم بالا در فارکس، سهام، کالاها، شاخص‌ها و ارزهای دیجیتال هستند. همچنین، سیستم سوشال تریدینگ برای سرمایه‌گذاران جدیدتری که به دنبال یادگیری از معامله گران باتجربه هستند، ایده‌آل محسوب می‌شود».

جمع‌بندی

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس، نشان می‌دهد که تفاوت‌های بسیار ظریفی دارند. شهرت تثبیت‌شده آلپاری و تبعیت آن از چارچوب‌های نظارتی دقیق، حس امنیت را برای معامله‌گران فراهم می‌کند. در مقابل، دسترسی لایت فارکس و کارمزدهای پایین‌تر آن، ممکن است برای معامله‌گران تازه‌کار جذاب‌تر باشد.

منبع

daytrading

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *