ورود
تحلیل قیمت لایت کوین 22 شهریور 1400

تحلیل قیمت لایت کوین نشان می‌دهد حرکات قیمت امروز صعودی شده است. جفت لایت کوین / دلار در ۱۷۷ دلار معامله می‌شود. پس از فعالیت های گاوی نیمه اول زمان معاملاتی دیروز، بقیه روز با افت قیمت همراه شد اما به طور کلی دیروز افزایش قیمت را شاهد بودیم. با اینکه امروز با فشار فروش آغاز شد هنوز هم فروشندگان نتوانتسته اند به طور کامل قدرت را به دست بگیرند اما افزایش قیمت شروع شده است.

نکات مهم تحلیل:

  • تحلیل قیمت لایت کوین، افزایش قیمت را نشان می‌دهد.
  • حمایت قوی در ۱۷۵ دلار قرار دارد.
  • نزدیک ترین مقاومت در ۱۸۴ دلار واقع است.

تغییرات قیمت، رشد ۲.۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد. اما در یک هفته گذشته قیمت این ارز دیجیتال ۱۷ درصد کاهش یافته است.

اگرچه قیمت همچنان در کانال قیمتی خود قرار دارد که پس از سقوط قیمت در ۷ سپتامبر شکل گرفته، خریداران باید انرژی بیشتری را به کار گیرند تا به بالای مقاومت ۱۸۴ دلار دست یابند.

تحلیل یک روزه قیمت

تحلیلی یک روزه نشان می‌دهد قیمت امروز هم در حال رشد است. نوسان متوسط در بازار آن وجود دارد اما مقدار میانگین متحرک در حال کاهش است و به ۱۹۳ دلار رسیده است. اگر میانگین متحرک به افت خود تا زیر قیمت ادامه دهد یک برخورد صعودی رخ می‌دهد که می‌تواند به نفع افزایش قیمت در ساعات آینده عمل کند.

نمودار یک روزه قیمت لایت کوین / دلار

نمودار یک روزه قیمت لایت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

باندهای بولینگر ثابت مانده‌اند و باند بالایی در ۲۲۱، باند پایینی در ۱۴۸ و خط میانگین در ۱۸۴ دلار قرار دارند. قرار گرفتن میانگین باندهای بولینگر بالاتر از قیمت فعلی تفسیر نزولی دارد. RSI به کندی در حال افزایش بالاتر از خط میانی است که بهبود احساسات را در بازار این ارز منعکس می‌کند.

تحلیل ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته برتری خریداران دیده می‌شود. در آغاز روز به دلیل عدم قطعیت شاهد تغییرات اندک قیمت بودیم اما پس از آن گاوهای بازار قدرت را به دست گرفتند و قیمت شروع به رشد کرده است. هم اکنون قیمت پایین تر از مقاومت ۱۸۴ دلار قرار دارد.

نمودار چهارساعته قیمت لایت کوین / دلار

نمودار چهارساعته قیمت لایت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

نوسان نسبت به روزهای گذشته کمتر شده و قیمت در حال افزایش تدریجی است. میانگین متحرک (۱۸۰.۱۳) و میانگین باندهای بولینگر (۱۸۰.۴۴) پایین تر از سطح قیمت قرار دارند که سیگنال صعودی به شمار می‌رود.

RSI رو به بالا حرکت کرده و در سطح ۴۸ نزدیک خط میانی قرار دارد و فضای کافی برای قدرت نمایی خریداران وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال لایت کوین

اندیکاتورهای تکنیکال لایت کوین

اندیکاتورهای تکنیکال خنثی هستند. از میان ۲۶ اندیکاتور تکنیکال ۸ تا خنثی هستند، ۹ مورد هم سیگنال خرید داده‌اند و ۹ مورد سیگنال فروش صادر کرده‌اند. میانگین های متحرک هم خنثی هستند. یک مورد در وضعیت خنثی قرار دارد، ۷ مورد در وضعیت خرید و هفت مورد در وضعیت فروش قرار گرفته‌اند. البته میانگین های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه و EMA 10 و ۲۰ که مهمترین آنها هستند سیگنال فروش صادر کرده‌اند که دیدگاه خرسی را نشان می‌دهد اما نباید تنها یک اندیکاتور را ملاک تصمیم گیری قرار دارد.

جمع بندی

تحلیل یک روزه و ۴ ساعته قیمت، روند صعودی را نشان می‌دهد زیرا خریداران قدرت را به دست گرفته‌اند. با افزایش قیمت امکان برخورد با مقاومت ۱۸۴ دلار وجود خواهد داشت. این در صورتی رخ خواهد داد که خریداران بتوانند قدرتشان را در ساعات آینده هم حفظ کنند.

منبع:کریپتوپولیتن
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *