چگونه کامیونیتی NFT بسازیم؟ | آموزش بازاریابی فروش ان اف تی

۰۲ اسفند ۱۴۰۱
چگونه کامیونیتی ان اف تی بسازیم؟

Cryptopunks، Axie Infinity، Bored Ape Yacht Club و… هر کدام یک  کامیونیتی NFT هستند. همه این انجمن های NFT به دلیل موقعیت افسانه ای که در چند سال گذشته ایجاد کرده اند، توجه بین المللی را به سمت خود جلب نموده اند. اما چگونه به جایی که الان هستند رسیده اند؟

قطعاً این جادو نبوده اما مطمئناً می توانیم از ویژگی هایی که بسیاری از این جوامع  NFT دارند چیزهای زیادی بیاموزیم. به نظر می رسد که در حال حاضر موارد اصلی برای ایجاد موفقیت  آمیز یک جامعه  NFT عبارت اند از:

  • برندسازی قوی و ثابت
  • فرصت های عضویت محدود یا نادر
  • جریان های متعددی از جریان اطلاعات
  • قوانین روشن و تمرکز فرهنگی
  • مکانیسم هایی برای برانگیختن طرفداران (کمیاب بودن، قیمت گذاری، کاهش NFT، ویژگی های خاص  NFT)

پلتفرم های رو به رشدی مانند Fayre راه های تازه ای را در صنعت  NFT برای ایجاد جوامع کاملاً جدید ایجاد می کنند. پس بیایید در میهن سیگنال به این سرگرمی بپیوندیم و دریابیم که چگونه یک  کامیونیتی  NFT ایجاد کنیم.

کامیونیتی  NFT چیست؟

قبل از شروع کار، بهتر است بدانیم چه چیزی می سازیم. در حالت ایده آل، یک برند می تواند شامل هرکسی باشد که  NFT می سازد. از هنرمندان، سازمان های ورزشی، افراد مشهور، علاقه مندان به  NFT گرفته تا شرکت های املاک، توسعه  دهندگان Web3 ، برگزارکنندگان رویداد و هرکسی می تواند سبک  NFT خود را تقویت کند.

گروه طرفداران شامل پیروان هر هنرمند، سازمان، خالق  NFT و در نهایت هرکسی است که می خواهد به صورت دیجیتالی در دنیای فیزیکی شرکت کند. همچنین باید توجه داشت که در بسیاری از بهترین جوامع  NFT، طرفدارانی که به طور منظم به صورت آنلاین در داخل جامعه تعامل دارند، بخشی از آن محسوب می شوند. برای انحصاری ترین گروه ها، این می تواند قیمت بالایی داشته باشد.

مهم نیست که جامعه چقدر انحصاری است، همه گروه های  NFT از یک بازار  NFT متولد می شوند. هنگامی  که یک نام تجاری تصمیم به ایجاد یک  NFT یا بهتر است بگوییم، مجموعه ای از NFT ها گرفت، می تواند شروع به انتشار اخبار خوب در مورد جامعه خود کند.

جایی که بیشتر جوامع ساخته می شود، عموماً رسانه هایی هستند که به صورت آنلاین در دسترس اند. توییتر، ردیت، تلگرام، متاورس و غیره همگی مسئول کمک به راه اندازی بسیاری از جوامع هستند. حقیقتاً، محیط آنلاین نیز بخشی از جامعه است.

نحوه ی ساخت کامیونیتی ان اف تی

نحوه ی ساخت کامیونیتی NFT

یک پارک عمومی  محبوب را در نظر بگیرید که افراد محلی اطراف در آن رفت و آمد می کنند. این افراد به مرور زمان با یکدیگر آشنا می شوند. سپس تصور کنید که همه آنها به دلیل وجود یک  NFT خاص با یکدیگر معاشرت می کنند. اینها با هم یک  کامیونیتی NFT را تشکیل می دهند.

مزایای ایجاد یک کامیونیتی  NFT

همان طور که قبلاً اشاره شد، اکنون زمان بسیار خوبی برای ایجاد جوامع  NFT است. با پلتفرم های جدیدی مانند Fayre که به برندها و هنرمندان کمک می کند تا  NFT و سایر راه حل ها و محصولات دیجیتالی را ایجاد کنند، شروع به کار آسان  است.

همچنین، از آنجا که افراد مشهور با سرعتی سریع به بازی  NFT می پیوندند، توجه به این فضا هر روز بیشتر از گذشته است.

چگونه ایجاد کامیونیتی خود را شروع کنیم؟

در نهایت، بیایید مراحل کلی را که برای ایجاد جامعه  NFT خود باید انجام دهیم را بررسی کنیم.

یک مخاطب هدف پیدا کنید

اولین پارامتری که باید در نظر بگیرید، مخاطبان هدف شما هستند. اینها طرفدارانی هستند که می خواهید با پیش فرض جالب بودن  NFT خود برایشان، آنها را جذب کنید و در نهایت با آنها به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. خلاق باشید زیرا یک مخاطب هیجان  زده می تواند فضایی سرگرم  کننده و منحصر به فرد ایجاد کند.

 کامیونیتی ان اف تی چیست؟

کامیونیتی NFT چیست؟

یک چشم انداز برای جامعه خود ایجاد کنید

در مرحله بعد، شما می خواهید یک چشم انداز برای  کامیونیتی NFT خود ایجاد کنید. چشم انداز شما به عنوان یک هدف محرک برای پیوستن مردم به جامعه و فراتر از هنر شگفت انگیزی که ارائه می کنید عمل می کند. آیا می خواهید جامعه ای باشید که اطلاعات را به اشتراک می گذارد؟ شاید همه شما با ایجاد  NFT از تیم بسکتبال موردعلاقه خود حمایت کنید. ایجاد چشم اندازی که برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد به شما کمک می کند تا راحت تر با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید.

در اطراف برند خود هیجان ایجاد کنید

هنگامی که می دانید چرا می خواهید  NFT بسازید و جامعه ای پیرامون آن ایجاد کنید، وقت آن است که بیاموزید چگونه باید این کار را انجام دهید. بسیاری از  NFT ها از نظر بصری جذاب هستند یا سبکی دارند که برای تعداد زیادی از اعضای  کامیونیتی NFT جذابیت دارد. برخی از آنها خاص هستند و نظر گروه خاصی از افراد را به سمت خود جلب می ک نند.

برخی از جوامع به طور منظم  NFT های جدیدی را برای استقبال از تازه واردان ایجاد می کنند، در حالی که برخی دیگر حد مشخصی برای اعضای درون گروه دارند. بنابراین مطمئن شوید که  NFT های شما منحصر به فرد هستند! باید ببینید آیا NFT های شما فیزیکی هستند یا دیجیتال؟ آیا آنها اقلام کمیاب خواهند بود مثل قطعات و آثار هنری؟ آیا یک سیستم پاداش برای فعالیت های طرفداران خود خواهید ساخت؟ شما باید تمام این موارد را در همان ابتدای کار مشخص کنید.

در هر صورت، Fayre این بخش از ساخت یک نام تجاری را برای هرکسی بسیار ساده و آسان می کند. با ابزارهایی که سازندگان و هنرمندان می توانند برای تأسیس و مدیریت کلوپ های طرفداران از آن ها استفاده کنند،  NFT و جوامع آن ها می توانند عملکرد و هدف نامحدودی در زندگی واقعی، آنلاین و در دنیای مجازی داشته باشند. فقط بدانید که نحوه تصمیم گیری برای ایجاد هیجان در مورد  NFT های خود، خط اصلی فعالیت شما خواهد بود.

چگونه ایجاد کامیونیتی ان اف تی خود را شروع کنیم؟

چگونه ایجاد کامیونیتی NFT خود را شروع کنیم؟

حضور آنلاین ایجاد کنید

میزان مشاهده اثر شما حضوری است که می توانید به صورت آنلاین ایجاد کنید. برای ایجاد شخصیت برند خود می توانید یک داستان بسازید. ویژگی های اجتماعی شما باعث ایجاد هیجان می شود و با حضور آنلاین، می توانید ایده های خود را برای جذب طرفداران به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید یک  کامیونیتی  NFT برتر باشید، ممکن است لازم باشد تا جایی که می توانید از راه های آنلاین استفاده کنید. به طور کلی این یک پیش نیاز برای ایجاد یک جامعه نیست اما همیشه برای ایجاد یک جامعه بزرگ مفید است.

معتبر باشید

در نهایت، همان طور که شروع به ساختن شبکه خود می کنید، مطمئن شوید که به حرف و دیدگاه خود وفادار می مانید. NFT ها و انتظارات جامعه را برآورده کنید تا برای جامعه خود وفاداری ایجاد نمایید.

جمع بندی

ایجاد یک جامعه  NFT یک شبه اتفاق نمی افتد و این فرایند حاصل جادوگری نیست. اما با پلتفرم های جدیدی مانند Fayre، شروع کار از امروز کاملاً ممکن است. با آرزوی موفقیت برای سازندگان!

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چگونه کامیونیتی NFT بسازیم؟ | آموزش بازاریابی فروش ان اف تی» با ما درمیان بگذارید.

منبع:medium.com
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه نوروزی

یک نظر

  • احراز هویت تا سطح ۲ انجام بده بعدش جایزه بگیر

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *