تشدید برخورد با ماینرهای غیرمجاز به وسیله قانون

۱۵ تیر ۱۴۰۱
مجازات سخت برای فعالیت غیر قانونی ماینرهای ایرانی

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد پس از چند ماه پیگیری برای تشدید مجازات قانونی ماینینگ غیر مجاز، قوانین جدیدی با هدف جلوگیری از سوء استفاده از برق یا گاز یارانه‌ای برای استخراج غیرقانونی رمزارز به تصویب رسیده است و اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، در رابطه با استفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزارز گفت:

استفاده از برق و یا گاز یارانه‌ای برای استخراج رمزارز به لحاظ ماهیتی هیچ تفاوتی با قاچاق سوخت ندارد و تبعات منفی آن ابعاد وسیع‌تری نیز دارد. زیرا متخلفان با فشار بر شبکه برق و گاز در ایام گرم و سرد سال احتمال خاموشی خصوصا در بخش‌های مولد اقتصادی را افزایش می‌دهند و به این ترتیب بر تولید، اشتغال و نرخ تورم در کشور اثرات منفی جبران ناپذیری می‌گذارند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور اضافه کرد:

بر اساس قوانین جدید که به مراجع ذی‌ربط نیز ابلاغ شده است در صورت کشف موارد سوء استفاده از برق و یا گاز یارانه‌ای جهت استخراج رمز ارز، با متخلفان در صورت کشف تخلف در محل دستگاه‌های دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (موضوع ماده «۵» قانون مدیریت خدمات کشوری)، فرد یا افراد متخلف جهت انفصال از خدمت به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه جریمه نقدی در مقایسه با شرایط قبل چهار برابر شده است، تصریح کرد:

بر اساس قوانین جدید، هزینه برق مصرفی به اندازه چهار برابر نرخ برق صادراتی (۱۰۰ برابر هزینه برق یارانه‌ای) از متخلفان اخذ می‌شود.

رجبی مشهدی ادامه داد:

بر اساس این مصوبه، در نوبت اول به مدت سه ماه برق یا گاز و یا سهمیه سوخت مایع متخلف قطع می‌شود و در صورت تکرار تخلف، قطعی برق یا گاز و یا سهمیه سوخت مایع برابر یک سال خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق در پایان خاطرنشان کرد:

بر اساس مصوبات جدید، از این پس تمام ماینرهای غیرمجاز کشف شده معدوم خواهند شد.

مجازات‌های جدید تصویب شده برای استفاده از برق و گاز یارانه‌ای برای اسخراج رمزارز چیست؟

  • در صورت سوء استفاده از برق یا گاز یارانه‌ای برای استخراج رمزارز در محل دستگاه‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، فرد یا افراد متخلف جهت انفصال از خدمت به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
  • هزینه برق مصرفی به قیمت چهار برابر نرخ صادراتی (۱۰۰ برابر برق یارانه‌ای) از متخلفان اخذ می‌شود.
  • در نوبت اول به مدت سه ماه برق یا گاز یا سهمیه سوخت مایع متخلف اخذ می‌شود و در صورت تکرار تخلف، قطعی به یک سال افزایش می‌یابد.
  • از این پس تمام ماینرهای غیرمجاز کشف شده معدوم می‌شوند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تشدید برخورد با ماینرهای غیرمجاز به وسیله قانون» با ما درمیان بگذارید.

منبع:aven.ir
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫3 نظر

  • آیا صعود داره ؟

  • استوی دزد،شما چی چطور پول اطرافیان خودتون رو دادید از روز اولم گفتید تمام حساب‌های ارزی وریالی هست وچیزی نبرده،آنوقت دلار ۲۲هزار تومن بود هزارتا دلیل میاریم که شمالی‌ترین از استوی پول مردم روخردید

  • این پروژه بطور محض کلاهبرداری می باشد، تمامی سر دسته های اصلی این پروژه قبلا در کلاهبرداری های متععد حضور داشته اند.بزودی شاهد پرونده های شکایت خواهید بود، فعلا فقط زمان میخرن

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *