ورود گیمرها به دنیای بلاک چین

۰۶ اسفند ۱۴۰۰
ورود گیمرها به دنیای بلاک چین

پلتفرم بازی های رایانه ای Newzoo پیش‌بینی می‌ کند که  به منظور تنوع بخشیدن به راه های کسب درآمد از بازی های آنلاین، می توان شرکت های این بازی ها را به استفاده از بلاک چین سوق داد.

در گذشته، کسب درآمد از طریق بازی‌ها تنها با آپلود ویدیوهای بازی آنلاین، از طریق بازی های رایانه ای امکان‌پذیر بود. اما در سال ۲۰۲۱، بسیاری متوجه شدند که از طریق بلاک چین، گیمرها می توانند به سادگی با بازی درآمد کسب کنند.

این روند ممکن است در سال ۲۰۲۲ ادامه یابد؛ زیرا مدل های بازی برای کسب درآمد (P2E) توسعه یافته تر شده است. همچنین پذیرش بلاک چین در بازی های رایانه ای برجسته تر می شود. در گزارشی که توسط شرکت نظارت بازی Newzoo منتشر شده، این شرکت پیش‌بینی می ‌کند که مدل‌های P2E در سال ۲۰۲۲ با تلاش شرکت‌های بازی برای پذیرش بلاک‌چین، ماندگارتر خواهند بود.

ناشران ممکن است از فناوری بلاک چین برای تسهیل تجارت بازیکن به بازیکن امن تر و قانونی تر در یک محیط متمرکز بازی استفاده کنند.

علاوه بر این، تنوع در راه های کسب درآمد، ممکن است شرکت های بازی های آنلاین را به سمت  کسب درآمد مبتنی بر بلاک چین سوق دهد. این درآمد با استفاده از توکن ‌های غیرقابل تعویض (NFT)خواهد بود. به گفته Newzoo، به همین دلیل، مدل ‌های جدید کسب و کار بازی های آنلاین که شامل فناوری بلاک چین است، شروع به ظهور کرده‌اند و در سال ۲۰۲۲ پیشرفت‌های بیشتری خواهند داشت.

متاورس یک گزینه جذاب

جدای از این موارد، این گزارش نشان می ‌دهد که بازی‌های مرتبط با کسب در آمد از متاورس نیز ممکن است رایج‌تر شوند. زیرا بازیکنان جوان‌ تر به بازی های متاورسی مانند Roblox، Fortnite و Minecraft نیز روی آورده اند.

Newzoo همچنین اعلام کرده که «متاورس رونق تازه ای به املاک مجازی بخشیده است». همان طور که شرکت ها به دنبال کسب فرصت های جدید در بازی های متاورس هستند، ممکن است سرمایه گذاری های بیشتری به سمت املاک مجازی نیز سرازیر شود.

در حال حاضر، Axie Infinity با الهام از Pokemon همچنان در صدر اکوسیستم بازی های بلاک چین قرار دارد. با این حال، کارشناسان کوین ‌تلگراف خاطرنشان می ‌کنند که بازی‌ هایی مانند DeFi Kingdoms، Crabada یا Yield Hunt این پتانسیل را دارند که جایگزین Axie Infinity شوند و می توانند در صنعت بازی ‌های بلاک چین جایگاه اول را به خود اختصاص دهند.

در همین حال، جامعه بازی ‌های بلاک چین به غیر از انجام بازی، اقداماتی را نیز برای کمک به نیازمندان از طریق کمک به اهداف خیریه انجام داده است. در سال ۲۰۲۱، جامعه ۱.۴ میلیون دلار برای کمک به قربانیان طوفان جمع آوری کرد.

منبع:کوین تلگراف
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *