با پورتفو ارز دیجیتال صرافی آبان‌تتر؛ رمزارز‌های خود را مدیریت کنید!

۱۹ تیر ۱۴۰۲
با پورتفو ارز دیجیتال صرافی آبان‌تتر؛ رمزارز‌های خود را مدیریت کنید!

شروع سرمایه‌گذاری در بازار کریپوکارنسی‌ها، به‌سادگی خرید اولین بیت کوین، اتریوم یا هر رمزارز دیگری است. برخی از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند، محبوب‌ترین ارز‌های رمزنگاری شده را خریداری و نگهداری کنند؛ برخی دیگر با آلت‌کوین‌ها شروع می‌کنند.

اما چگونه نوسانات دارایی‌های دیجیتال خود را زیر نظر گرفته و مدیریت کنید؟ نگران نباشید صرافی ارز دیجیتال آبان تتر، بخش جدیدی با عنوان پورتفو را با امکانات منحصر به فرد در اختیار کاربران خود گذاشته تا به‌صورت لحظه‌ای عملکرد هر کوین را در سبد سرمایه‌گذاری خود ردیابی کرده و تحلیل کنند. تا انتهای متن همراه ما باشید تا بیشتر با این قابلیت آشنا شوید.

چرا پورتفوی در ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

تنوع ارز‌های رمزنگاری شده، چالش‌های جدیدی را به همراه دارد. ریسک و نوسانات بازار؛ مدیریت سرمایه‌گذاری‌ها را دشوارتر می‌کند. پورتفوی ارز‌های دیجیتال را به عنوان صورت سود و زیان یک کسب‌وکار در نظر بگیرید. سرمایه‌گذاران کریپتو می‌توانند از بخش پورتفو در صرافی، برای بررسی نوسانات دارایی‌های خود استفاده کرده و از روند روبه‌رشد آن‌ها در طول زمان اطمینان حاصل کنند.

در واقع اگر یک رمزارز باعث زیان قابل‌توجهی شود، نظارت مداوم به کاربران این امکان را داده تا از معامله خارج شده یا میانگین کم کنند. از سوی دیگر، اگر یک کوین در حال بازدهی خوبی باشد، کاربر می‌تواند بیشتر روی آن سرمایه‌گذاری کرده یا میزان سود خود را از معامله برداشت کند. به طور کلی در شرایط نامطمئن بازار که ارزش خالص و بازده سرمایه‌گذاری (ROI) ممکن است به خطر بیفتد، این امر بیش از هر زمان دیگری ضروری خواهد شد.

Picturdse1

پورتفو چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت در هیچ بازاری به‌اندازه بازار نوسان‌پذیر کریپتو، ردیابی، اندازه‌گیری و مدیریت دارایی‌ها امکان‌پذیر نیست. از این رو بسیاری از سرمایه‌گذاران در حال یافتن ابزار‌هایی هستند که به آن‌ها کمک کند تا عملکرد و رشد ارز‌های دیجیتال خود را با دقت پیگیری کنند. به همین دلیل صرافی آبان تتر بخش جدیدی را با امکانات ویژه‌ تحت عنوان پورتفو در اختیار کاربران خود قرار داده، تا به‌آسانی بتوانند دارایی‌های خود را رصد کنند.

پورتفو در واقع یک بخش کاربردی برای سرمایه‌گذاران یا معامله‌گران بازار‌های ارز دیجیتال و سهام است که در آن می‌توانند مجموعه سهام یا رمزارزهای خریداری شده خود را مشاهده کنند. پورتفو مصداق بارز مثل معروف «هیچ‌گاه تخم‌مرغ‌های خودت را در یک سبد نگذار» است و به طور کلی به این موضوع اشاره دارد که باید سرمایه خود را بین چند دارایی مختلف تقسیم کرده تا ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهید.

چگونه از پورتفوی صرافی آبان تتر استفاده کنیم؟

آبان تتر، بخشی به نام پورتفو را برای اولین بار در بین صرافی‌های ارز دیجیتال اضافه کرده و در دسترس تمامی کاربران این صرافی قرار داده است. این پورتفوی، امکانات کاملی داشته و بر اساس نیاز سرمایه‌گذاران قابلیت‌های متنوع‌تری نیز در آینده به آن اضافه خواهد شد. شما می‌توانید در پنل کاربری آبان تتر از بخش پورتفو، همواره ریسک دارایی‌های خود را مدیریت کرده و درصد سود و زیان هر کدام را لحظه‌ای مشاهده کنید.

بخش‌های مختلف پورتفو در صرافی آبان‌تتر کدام‌اند؟

بخش‌های مختلف پورتفو در صرافی آبان‌تتر کدام‌اند؟

در واقع پورتفو این امکان را برای شما فراهم کرده تا به‌آسانی و به‌صورت لحظه‌ای موجودی دارایی‌های دیجیتال خود را رصد و مدیریت کنید. از طرفی می‌توانید به کمک پورتفوی لحظه‌ای صرافی آبان تتر که برای اولین‌بار در بین صرافی‌های ایرانی با امکانات ویژه راه‌اندازی شده، درصد سود و زیان ارز‌های خریداری شده را مشاهده کنید.

در صرافی آبان‌تتر، پورتفو از ۷ بخش مختلف تشکیل شده که در ادامه بررسی می‌کنیم.

ارزش پورتفو: در این بخش کاربران می‌توانند، ارزش کل دارایی‌های دیجیتال خود را بر حسب تتر و تومان مشاهده کنند. در واقع به مجموع ارزش لحظه‌ای تمام دارایی‌های یک کاربر، ارزش پورتفو گفته می‌شود.

میزان سود (زیان) کل: در این کادر، مقدار و درصد کل سود یا زیان دارایی‌های کاربران بر حسب تتر و تومان نمایش داده می‌شود.

کیف پول: از این قسمت کاربران به صفحه واریز و برداشت صرافی دسترسی دارند. همچنین می‌توانند با کلیک بر روی گزینه «فروش کل پورتفو» تمامی دارایی‌های دیجیتال خود را بفروشند.

سطح کارمزد: در این کادر، کاربران می‌توانند سطح کارمزد معاملات (میکر و تیکر) خود را هم در حالت فوری و هم بازار (مارکت) ببینند.

نمودار ارزش کل موجودی: کاربران از طریق نمودار داخل این بخش، ارزش کل موجودی خود را طی روز‌ها و هفته‌های قبل مشاهده می‌کنند.

نمودار دارایی‌های من: از طریق نمودار دایره‌ای این بخش، کاربران می‌توانند درصد پراکندگی موجودی دارایی‌های رمزنگاری شده خود را بررسی کنند.

پورتفوی لحظه‌ای: کاربران در این بخش می‌توانند اطلاعات و جزئیات مربوط به هر کدام از ارز‌های دیجیتال موجود در پورتفوی خود را مشاهده و بررسی کنند. این اطلاعات شامل موجودی، میانگین قیمت خرید، قیمت لحظه‌ای و درصد سود و زیان می‌شود. در نهایت هر فرد با داده‌های دقیق پورتفوی لحظه‌ای، به‌راحتی استراتژی معاملاتی خود را بهبود می‌بخشد؛ به عنوان مثال میانگین کم کرده یا از معامله خارج می‌شود.

برای ثبت نام و استفاده از خدمت پورتفوی صرافی آبان‌تتر کلیک کنید.

به یاد داشته باشید که متعادل‌کردن سبد دارایی‌های دیجیتال فقط به خرید و نگه‌داشتن رمزارزهای مختلف نیست. داشتن یک استراتژی صحیح؛ به‌کارگیری ابزاری کارآمد و دقیق را نیاز دارد. شما باید وضعیت رمزارز‌های خود را به‌دقت زیر نظر داشته باشید تا سود و زیان آن را تا حد امکان مدیریت کنید. همان‌طور که به آن اشاره شد؛ صرافی آبان تتر با توجه به نیاز کاربران بخش پورتفوی خود را با امکانات جدید و منحصر به فرد راه‌اندازی کرده است.

هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند که در آینده بازار کریپتو چه اتفاقی خواهد افتاد. از این رو نباید از اهمیت تنوع رمزارز‌های خود غافل شوید؛ سبد خود را متنوع چیده و در بخش پورتفوی لحظه‌ای به‌آسانی آن را مدیریت کنید. در نهایت پیشنهاد می‌شود فقط در ارز‌های دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنید که در مورد آن‌ها تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌اید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «با پورتفو ارز دیجیتال صرافی آبان‌تتر؛ رمزارز‌های خود را مدیریت کنید!» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *