ماجرای پیروزی ریپل در دادگاه به زبان ساده

۲۴ تیر ۱۴۰۲
ماجرای پیروزی ریپل در دادگاه به زبان ساده

ریپل، یکی از ارزهای معروف دیجیتال، به تازگی در یک نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا SEC پیروز شد. این پیروزی در حقیقت یک پیروزی برای کل صنعت ارز های دیجیتال است. اما تا به حال دقیقاً چه اتفاقی افتاده است و این پیروزی چه معنایی برای آینده دارد؟ در ادامه به بررسی این مسائل خواهیم پرداخت.

ماجرای پیروزی ریپل در دادگاه

داستان ریپل و SEC حدود دو سال پیش آغاز شد، زمانی که SEC ادعا کرد که XRP، ارز دیجیتال ریپل، به عنوان یک اوراق بهادار باید تحت قوانین خاصی قرار گیرد. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار بود چرا که اگر XRP به عنوان اوراق بهادار تعریف می‌شد، تمام صرافی‌هایی که آن را برای معامله در لیست خود داشتند ممکن بود با مشکلات قانونی مواجه شوند. اما، داور دادگاه، خانم Analisa Torres، حکم داد که XRP در بیشتر موارد اوراق بهادار نیست.

ریپل با این توییت ماجرای پیروزی خود را اعلام کرد.

این حکم به این معنا بود که در بعضی شرایط XRP به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شد و در بعضی شرایط دیگر نه. XRP زمانی که به موسسات سرمایه‌گذاری فروخته می‌شد، به عنوان یک اوراق بهادار شناخته می‌شد. اما در مواردی که XRP در بورس معامله می‌شد، به عنوان اوراق بهادار شناخته نمی‌شد!

نحوه واکنش صنعت ارز های دیجیتال به این حکم

این حکم مثبت باعث شد XRP و صنعت کریپتوکارنسی مورد استقبال قرار گیرد. به طور خاص، Coinbase، یکی از بزرگترین صرافی‌های دنیا، دوباره XRP را در لیست خود قرار داد.

تأثیر این حکم بر سایر ارزهای دیجیتال

اگرچه این حکم مستقیماً فقط برای XRP بود، اما احتمالاً تأثیرات آن را در کل صنعت رمزنگاری شده خواهیم دید. ارزهای دیجیتال دیگر مانند SOL، MATIC، و ADA از این حکم به نوعی بهره‌مند شدند.

آیا این حکم قطعی است؟

نه، این حکم ممکن است مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. برخی کارشناسان حتی فکر می‌کنند که این حکم باید تجدیدنظر شود.

منبع:coinmarketcap
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *