روسیه بیت کوین را به عنوان دارایی به رسمیت می شناسد

روسیه بیت کوین را به عنوان دارایی به رسمیت می شناسد

نخست وزیر روسیه از برنامه دولت برای اصلاح قوانین موجود در جهت به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان دارایی سخن گفته است. این یعنی دارندگان بیت کوین قدرت حقوقی برای دفاع از ارزهای دیجیتال خود در دادگاه را خواهند داشت.

میخائیل میشوستین در جلسه اخیر دولت در کنار ارائه راهکارهایی برای مهار شیوع کرونا، از برنامه های دولت درباره قانون گذاری ارزهای دیجیتال صحبت کرده است. او اعلام کرده “دولت روسیه قصد دارد توسعه این بازار را به شیوه خود هدایت کند تا مالکان این گونه دارایی ها بتوانند از حقوق خود حفاظت نمایند. برای رسیدن به این هدف نیز باید تغییراتی در قانون مالیات ایجاد گردد.”

در ماه جولای یک دادگاه در روسیه تقاضای برگشت دادن ارزهای دیجیتال یک نفر را رد کرد. دلیل اعلام شده برای این تصمیم هم آن بود که بیت کوین طبق قانون روسیه یک دارایی به شمار نمی رود و در نتیجه سرقت آن جرم نیست.

روسیه قرار است در سال آینده قانون گذاری برای رمزارزها را  آغاز کند. رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در ماه آگوست لایحه رمزارزها را برای تبدیل شدن به قانون امضا کرده اما قانون گذاران همچنان درصدد افزودن موارد دیگری به این لایحه می باشند.

در ماه نوامبر وزیر امور مالی روسیه اصلاحاتی برای مقررات ارز دیجیتال ارائه کرد که قوانین و مجازات های جدیدی را شامل می شد. همزمان بانک مرکزی روسیه نیز در حال نظرسنجی در خصوص ارز دیجیتال بانک مرکزی روبل دیجیتال می باشد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *