بانک مرکزی روسیه به دنبال ممنوعیت ماینینگ

۰۱ بهمن ۱۴۰۰
بانک مرکزی روسیه به دنبال ممنوعیت ماینینگ

بانک مرکزى روسیه، خواهان ممنوعیت کامل فعالیت هاى تجارت و استخراج ارزهاى دیجیتال در این کشور شد.

بانک مرکزى روسیه از قانونگذاران این دولت درخواست کرده تا تمام فعالیت هاى مربوط به استخراج  و مانینگ ارزهاى دیجیتال را در این کشور متوقف کند و براى آن مجازات تعیین کند.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، بانک مرکزی روسیه در گزارش جدیدش، ارزهای دیجیتال را با طرح‌ های پانزی مقایسه کرده و خواستار ممنوعیت کامل استفاده از آنها در سراسر روسیه شده است.

این بانک، گزارش خود را با عنوان ( کریپتو کارنسى ها: ترند ها، و اقدامات پر ریسک) ارایه کرده است.

نویسندگان این گزارش بانک مرکزی ادعا می‌ کنند که ارزهای دیجیتال ماهیت بسیار بی‌ ثباتی دارند و به‌عنوان ابزاری برای فعالیت ‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند.

نویسندگان این گزارش همچنین به مقامات روسیه هشدار دادند که ارزهای دیجیتال می‌توانند برای حاکمیت مالی خطراتی بیافرینند و به خارج شدن پول از اقتصاد ملی کشور کمک کنند.

بانک مرکزی معتقد است که خطرات بالقوه مربوط به ثبات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال برای بازارهای نوظهوری مانند روسیه بسیار بیشتر است.

ریسک هاى احتمالى که صنعت ارزهاى دیجیتال بر ثبات مالى کشور وارد میکند، براى بازار مالى نوظهور روسیه بیش از حد و بسیار پرخطر میباشد.

در این گزارش همچنین بانک مرکزی خواهان ممنوعیت کامل تمام صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی مختلف ارزهای دیجیتال شد و درخواست کرد که ممنوعیت پرداخت ارزهای دیجیتال اعمال‌شده و مجازات سختی برای تخطی از آن در نظر گرفته شود.

گفتى است، در ۷ مارس ۲۰۱۸، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواستار مشخص شدن هر چه سریع‌تر وضیعت قانونی ارزهای دیجیتال در این کشور شد. پس از این دستور، لایحه‌ای معرفی و پیش‌نویس آن توسط دولت پذیرفته شد. با این حال هنوز پذیرش آن به صورت رسمی اعلام نشده است.

منبع:cointelegraph.com
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • سلام من ۱۰۰۰۰تا پای دارم دونه ای ۵دلار میفروشم خط تلفن هم واگذار میکنم

  • سلام آقا سینا،نظرتون در مورد ارز BRWLچیه،آیا آینده دار هستش،ممنونم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *