تعطیلی یک بازار دیفای 30 میلیون دلاری توسط کمیسیون بورس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اولین اقدام اجرایی خود را درباره دیفای انجام داده است. این کمیسیون یک پلتفرم دیفای و مجریان آن را به فروش بدون مجوز بیش از ۳۰ میلیون دلار اوراق بهادار و گمراه کردن سرمایه‌گذاران متهم کرده است.

به گزارش میهن سیگنال، کمیسیون بورس آمریکا اعلام کرده است اولین اقدام اجرایی خود را دررابطه‌با پرونده فروش اوراق بهادار با استفاده از فناوری دیفای انجام داده است. این شرکت که در جزایر کیمن واقع است، Blockchain Credit Partners نام دارد و به همراه گرگوری کیو و درک اکری که مدیران آن هستند به فروش غیرقانونی بیش از ۳۰ میلیون دلار اوراق بهادار و نیز گمراه کردن سرمایه‌گذاران در ارتباط با عملیات و سود حاصل از بازار دیفای کسب‌وکار آنها متهم شده‌اند.

این شرکت با استفاده از قراردادهای هوشمند و فناوری دیفای دو نوع توکن دیجیتال را می‌فروختند: ام توکن‌ها و توکن‌های حاکمیت DMM (DMG). ام توکن وعده پرداخت سود ۶.۲۵ درصدی را می‌داده درحالی‌که دومین نوع توکن حق رأی دادن، سهمی از سود مازاد و توانایی بهره‌بردن از فروش مجدد توکن حاکمیت DMG در بازار ثانویه را در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذاشته است.

آنها در خریدوفروش این توکن‌ها ادعا کرده بودند بازار دیفای می‌تواند این سود و بهره را پرداخت نماید زیرا با دارایی سرمایه‌گذاران، دارایی‌های واقعی خریده می‌شود که ایجاد درآمد می‌کنند مانند وام خودرو.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *