نهنگ بیت کوین بعد از ۱۱ سال بیدار شد و ۳۰ میلیون دلار جابجا کرد!

۰۲ مرداد ۱۴۰۲
نهنگ بیت کوین

یک کیف پول بیت‌کوین که ۱۱ سال است بدون هیچ نقل و انتقالی بوده اس، حاوی بیش از ۱۰۳۷ بیت‌کوین، که با قیمت فعلی بیت‌کوین برابر با حدود ۳۱ میلیون دلار است، ناگهان فعال شد و تمام دارایی خود را منتقل کرد. طبق گزارش BitInfoCharts این مقدار بیت‌کوین در حینی که قیمت بیت‌کوین ۲۹,۹۵۶ دلار بود، منتقل شد و در بلوک ۷۹۹,۷۰۱ در تاریخ ۲۲ ژوئیه ساعت ۱۰:۵۱ دقیقه برحسب زمان جهانی هماهنگ (UTC) انجام شد.

آدرسی که این مقدار بیت‌کوین را دریافت کرده است، به نظر می‌رسد کیف پول تازه‌ای است با آدرس «bc1qt180…» و به ارزش ۳۱ میلیون دلار بیت‌کوین را دریافت کرده است.

از سوی دیگر، دولت آمریکا یکی از مظنوین انتقال دهنده بیت‌کوین در چند وقت اخیر بوده است و تقریبا ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش حدود ۲۹۹ میلیون دلار را در مجموعه‌ای از معاملات در تاریخ ۱۲ ژوئیه منتقل کرده است.

برخی حرکت‌های دیگر کیف‌پول‌های مرموز نیز شامل انتقال ۱۴۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۳۶ میلیون دلار در ۱۱ ژوئن و انتقال ۲۰۷۱ بیت‌کوین با ارزش ۶۰ میلیون دلار در آوریل بوده است.

برخلاف این انتقال با ارزش بالا، بیش از ۵۵٪ بیت‌کوین در طول دو سال گذشته حرکتی نداشته است، طبق نموداری که توسط شرکت تحلیلی بلاکچین Glassnode ارائه شده است. بیت‌کوین در حال حاضر با قیمت ۳۰,۰۸۲ دلار معامله می‌شود و با اینکه قیمت آن در سال ۲۰۲۳ به طور کلی ۸۱.۸٪ افزایش یافته است، اما هنوز ۵۶.۴٪ کاهش نسبت به رکورد بالاترین قیمت خود در نوامبر۲۰۲۱ فاصله دارد.

8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *