چطور خودم می توانم یک استراتژی مناسب برای تریدینگ ترتیب دهم؟

۱۹ مرداد ۱۴۰۲
sdssf

ترید یکی از فعالیتهای مالی مهم بوده که امروز به یک شغل نیز تبدیل شده است. بسیاری از افراد به عنوان یک شغل اول و جدی ترید انجام میدهند.

برای شروع ترید باید با مفاهیم اولیه بازار آشنا و بود سپس یک استراتژی معاملاتی را مشخص کرد. صرافیهای مختلفی در جهان مانند کوینکس وجود دارند که در این راه برای ما یک بستر هستند.

ما باید در این بسترهای مالی استراتژی خود را پیاده کنیم. اگر میخواهید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری بهدست بیاورید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

استراتژی معاملاتی چیست؟

در درجه اول باید استراتژی را تعریف کنیم تا ببینیم با چه چیزی روبه رو هستیم. نام استراتژی را باید در جاهای مختلفی شنیده باشید. استراتژی یعنی ما در شرایطی که قطعیت وجود ندارد اقداماتی برنامه ریزی شده را عملیاتی کنیم تا به هدفی از پیش تعیین شده برسیم.

با این تعریف هر کسی میتواند در هر شرایطی استراتژی مخصوص به خودش را داشته باشد. بازار سرمایه نیز چنین وضعیتی دارد.

یکی از ویژگیهای خاص بازار عدم قطعیت در آن است. در این بازار همه قصد سودآوری دارند. پس برای کسب سود باید برنامه ریزی کرد و در راستای آن اقدامات مختلفی را انجام داد که به این فرایند استراتژی در بازار گفته میشود.

اگر شما برای معامله قصد انجام چنین فرایندی را داشته باشید یعنی استراتژی معاملاتی را پیش گرفته اید. افرادی که در بازار از استراتژی معاملاتی استفاده میکنند به اصطلاح حرفه ای های بازار هستند چراکه میدانند باید کار را اصولی و با حساب وکتاب انجام داد.

چرا ما به استراتژی معاملاتی نیاز داریم؟

در زندگی هیجانات و احساسات نقش زیادی در رفتار ما دارند. فرض کنید که یک تریدر هم باشید. این هیجانات و احساسات در بسیاری از مواقع میتوانند به ضرر شما عمل کنند و شما را از هدف اصلیتان دور سازند.

شما به عنوان یک تریدر با سرمایه خاصی وارد بازار ارز دیجیتال شده اید. وظیفه اول حفظ سرمایه اولیه و سپس سودآوری است. اگر سرمایه اولیه وجود نداشته باشد شما ورشکست خواهید شد.

استراتژی به شما کمک میکند که از سرمایه اولیه خود محافظت کنید. استراتژی به معاملات شما نظم میدهد. تمامی تریدرهای حرفهای از استراتژی معاملاتی در بازار برای خودشان استفاده میکنند. داشتن استراتژی چیزی نیست که سلیقه ای باشد. شما برای رفتار اصولی در بازار نیاز به این مورد دارید.

انتخاب بستر مناسب، اولین قدم ما

پیش از اینکه بخواهیم سراغ بحث استراتژیهای معاملاتی برویم باید بستر را انتخاب کنیم. برای معاملات کریپتو در ابتدا شما نیاز به یک بستر برای سرمایه گذاری دارید.

بسترهای سرمایه گذاری در دنیای کریپتوکارنسی صرافیها هستند. در انتخاب یک صرافی نیز شما باید حساسیت زیادی به خرج دهید و معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. در نگاه اول شاید به نظرتان این موضوع مهم نباشد و همه صرافیها یک کار را انجام بدهند.

اما باید بدانید که اینطور نیست. شما میتوانید در هر مرحله از تردینگ بستر خود را تغییر دهید اما این کار مستلزم پرداخت هزینه زمانی و گاهی مالی است.

پس بهتر است که از همان ابتدای کار یک بستر مناسب و راحت برای خود انتخاب کنید تا بعدها دچار مشکل خاصی نشوید.

بهترین صرافی با ویژگیهای که مد نظر ماست

به عنوان یک تریدر تازه کار باید بر روی صرافیهای موجود در بازار تحقیق کنید تا ببینید کدام یک برای شما مناسبتر است.

اولین و مهمترین نکته برای شما این است که یک صرافی با رابط کاربری ساده انتخاب کنید. رابطهای کاربری پیچیده کار شما را گره میزند و برای شما بدتر گمراهتان خواهد کرد.

بهترین صرافی برای شروع معاملات کوینکس است. صرافی کوینکس یک صرافی معتبر رمزارز بوده که کاربران بسیاری برای معاملات خود از آن استفاده میکنند.

این صرافی رابط کاربری ساده ای دارد و معامله در آن مثل آبخوردن است. شما میتوانید در کوینکس کار خود را شروع کنید چراکه این صرافی بستر مناسبی را برای کاربران فراهم آورده تا آنها با هر سطح دانشی بتوانند بسیار راحت از امکانات صرافی بهره ببرند.

آشنایی با بازارهای سرمایه و تامین منابع مالی

کمی پیش یکی از رسانه های ایرانی همایشی را به موضوع آشنایی با بازارهای سرمایه و تامین منابع مالی برگزار کرد که بازخورد خوبی هم داشت.

این همایش برای آشنایی بیشتر با دنیای بلاکچین بود و موضوعات پایه ای را شامل میشد. اگر کسی میخواست درباره دنیای بلاکچین و ارز دیجیتال اطلاعات کسب کند میتوانست با استفاده از این همایش بر اطلاعات خود بیفزاید. در همین همایش صرافی کوینکس به عنوان بستری مناسب برای معاملات ارز دیجیتال معرفی شد.

به درخواستهای رسانه، کوینکس اسپانسری این همایش را نیز برعهده گرفت تا حمایتی از این جریان کرده باشد. اگر شما هم نیاز دارید تا اطلاعات پایه ای درباره بلاکچین و ارزهای دیجیتال به دست بیاورید، لینک تماشای مفاهیم پایه بلاکچین و ارز دیجیتال در اختیار شماست.

چگونه در کوینکس استراتژی معاملاتی داشته باشیم؟

پس از اینکه با مفاهیم ابتدایی بازار آشنا شدید، نوبت آن است که استراتژی معاملاتی خود را داشته باشید. حالا بستر مناسب را نیز در اختیار دارید.

صرافی CoinEx در اختیار شماست تا از طریق آن معاملات خود را پیش ببرید. اگر می خواهید استراتژی معاملاتی خود را داشته باشید که مبتنی بر صرافی کوینکس است کافی است عبارت “استراتژی معاملاتی کوینکس” در گوگل جستجو کنید تا ببینید که چقدر مقالات مختلف در این باره نگاشته شده و در اختیار شما قرار دارد.

با تمام این اوصاف اگر باز هم برای شما سوالی به وجود آمد، آدرس شبکه های اجتماعی فارسی کوینکس در اختیار شماست تا از طریق آنها بتوانید به سوال خود پاسخ دهید.

جمع بندی

صرافی کوینکس یک بستر امن و قابل اعتماد برای شماست اگر قصد شروع ترید را دارید. در این مقاله درباره استراتژی معاملاتی و شکل پیاده سازی آن صحبت کردیم.

این صرافی با رابط کاربری ساده خود بهترین بستر برای پیاده سازی استراتژی معاملاتی شماست. کوینکس این امکان را به تمامی کاربران میدهد که با ساده ترین روش ممکن تریدهایی حرفه ای در کنار امکانات به روز دنیای رمزارز را داشته باشند.

استراتژی معاملاتی یک مورد سلیقهای نیست و هر تریدری که به شکل حرفهای این کار را انجام میدهد آن را اتخاذ کرده است. پس نباید آن دست کم بگیرید. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم از مطالب گردآوری شده بیشترین استفاده را کرده باشید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *