پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال و بلاک چین در سال۲۰۲۳ کدامند؟

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال و بلاک چین در سال2023 کدامند؟

ارزدیجیتال مفهوم نسبتا جدیدی است که شرایط لازم برای داشتن شغل جدید را فراهم می کند. زمانی که نام شغل در زمینه ارزدیجیتال به میان می آید بیشتر ذهن ها به سمت معامله گری در این فضا می رود. اما لازم به ذکر است معامله گری تنها یکی از مشاغل موجود در دنیای رمزنگاری است. با ما همراه باشید تا در مورد پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال با شما صحبت کنیم و به سوالات اساسی در این زمینه پاسخ دهیم.

مزایای کار در صنعت ارزدیجیتال چیست؟

کار در صنعت کریپتوکارنسی پر از مزیت است و ما در اینجا فقط به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 1. پتانسیل رشد بالا: ارزدیجیتال تقریبا جدید است و فضای زیادی برای رشد دارد. شما می توانید در این فضا بسیار سریع تر از هر فضای دیگری یک شغل جدید پیدا کنید. به علاوه فرصت های سطح پایه زیادی وجود دارد! اگر در زمینه خاصی مانند برنامه نویسی، بازاریابی، شناخت بازار مالی و… تجربه دارید، می توانید تنها با مطالعه چند مفهوم ساده شغل جدیدی برای خود در کریپتو پیدا کنید.
 2. فناوری مدرن: بخش ارزهای دیجیتال در خط مقدم فناوری های جدید قرار دارد! در نتیجه این فرصت را برای شما فراهم می کند تا با آخرین تکنولوژی دنیا کار کنید.
 3. تمرکززدایی: بخش Web3 بر روی پلتفرم های غیرمتمرکز اجرا می شود. استفاده از این پلتفرم ها روشی جدید برای انجام تجارت است به همین خاطر یکی از پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال محسوب می شود. این بخش نه تنها امور مالی سنتی را احمقانه نشان می دهد، بلکه رمزارزها همه چیز را سریع تر و منصفانه تر می کنند. اگر علاقه ای به پرداخت مالیات ندارید، باید به دنبال ارزهای دیجیتال باشید. البته پرداخت مالیات برای هر کسب و کاری ضروری است. اما در کل لازم است بدانید که با فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال تقریبا نیازی به انجام این امر ندارید.
 4. فرصت های نوآوری: از توکن های غیر قابل تعویض (NFTها) که برخی از آنها میلیون ها دلار خرید و فروش می شوند گرفته تا بزرگترین سیستم های غیرمتمرکز مالی، همگی فرصت های مناسبی برای شکوفایی خلاقیت شما هستند. در واقع شما می توانید در بازار ارزهای دیجیتال محصولات و خدمات جدید خود را که بر اثر نوآوری توسعه یافته ارائه دهید و به فروش برسانید.
 5. تقاضای بالا برای تخصص: با گسترش صنعت ارزهای مجازی، نیاز روزافزونی به افراد متخصص در زمینه هایی مانند برنامه نویسی وجود دارد. این یک مسیر شغلی جذاب برای کسانی است که مهارت های مناسبی دارند.

چه فرصت های شغلی در صنعت ارزدیجیتال وجود دارد؟

تقریباً هر حرفه ای که فکرش را بکنید می تواند در بازار کریپتو وجود داشته باشد. در ادامه برخی از نقش هایی که بازار کریپتو واقعا به آنها نیاز دارد آورده شده است:

 1. توسعه دهنده بلاک چین: این نقش، سیستم ها و برنامه های مبتنی بر بلاک چین را توسعه می دهد و نگهداری می کند.
 2. معامله گر ارزدیجیتال: یک معامله گر ارزدیجیتال یا Crypto Trader برای افزایش سود، ارزهای دیجیتال مختلف را خریداری کرده و در قیمت مناسب می فروشد. شرکت ها در فضای Web3 اغلب به معامله گران برای افزایش درآمد و مدیریت پورتفولیوی مشتریان نیاز دارند.
 3. تحلیلگر ارزهای دیجیتال: یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال تحلیلگر ارزدیجیتال است. تحلیلگران مسئول بررسی حرکات بازار و دادن مشاوره به مشتریان در زمینه سرمایه گذاری هستند. البته همه آنها قابل اعتماد نیستند زیرا برخی تنها ادعای تحلیلگر بودن را دارند و در واقعیت تجربه و مهارت کافی ندارند.
 4. مسئول تطابق: این نقش اطمینان حاصل می کند که کسب و کار و کارگران از مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال پیروی می کنند.
 5. بازاریابی و روابط عمومی: آنها مسئول معرفی تجارت، کالاها و خدمات آن هستند. به همین خاطر باید روابط عمومی قوی داشته باشند تا بتوانند کاربران را متقاعد کنند که وارد این بازار شوند و به فعالیت بپردازند.
 6. پشتیبانی مشتری: این نقش به مشتریان در مورد نگرانی ها و سوالات مربوط به محصولات و خدمات کمک می کند. منظور محصولات و خدمات Crypto است. اگر در برخورد با مردم خوب هستید می توانید وارد دنیای web3 شوید!
 7. متخصص امنیت سایبری: یک متخصص امنیت سایبری وظیفه محافظت از شرکت و مشتریان در برابر سوء استفاده ها را بر عهده دارد.
 8. عملیات و مدیریت: این نقش مسئول مدیریت روزانه کسب و کار است. این مسئولیت می تواند شامل اداره مردم، امور مالی و سایر وظایف اداری باشد.

قطعا با ادامه تکامل و رشد صنعت کریپتو، نقش های شغلی جدیدی در حال ظهور هستند.

چه مهارت هایی برای مشاغل ارزدیجیتال موردنیاز است؟

در حالی که برخی از افراد فعالیت در حوزه کریپتو را آسان جلوه می دهند، چیزهای زیادی وجود دارد که باید قبل از فعالیت در صنعت کریپتو بدانید. آنچه در زیر آمده لیست کوچکی است که تنها به برخی از این موارد اشاره می کند:

 • مهارت های فنی: برای داشتن یکی از پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال مهارت فنی می تواند کمک شایانی کند. همه چیز مربوط به ارزدیجیتال با کدنویسی شروع شد! بیت کوین معجزه ای بود که کریپتو را به وجود آورد و به لطف مفید بودن و فنی بودن آن شهرت یافت. بیت کوین به قدری جذاب بود که نیازی به تبلیغ توسط اینفلوئنسرها نداشت. خلاصه اینکه برای نقش هایی مانند توسعه دهنده بلاک چین، پیشینه قوی در علوم کامپیوتر ضروری است.
 • مهارت های ریاضی و تحلیلی: برای برخی نقش ها، ریاضی دبیرستان کافی نخواهد بود! شما باید در ریاضی مهارت داشته باشید. حداقل برای نقش هایی مانند معامله گر، تحلیلگر و غیره حتما باید بیش از ریاضی دوران دبیرستان بدانید. اگر بازارهای مالی را درک کنید، می توانید خیلی جلو بروید. این در حالی است که برخی از نقش ها به ریاضیات زیادی نیاز ندارند.
 • حل مسئله: در ارزهای دیجیتال، مهارت های حل مسئله برای همه نقش ها پادشاهی می کند. در حالی که برخی از فعالیت ها مانند توسعه  دهنده ها، معامله گران و غیره برای حل مشکلات فنی پیچیده به مهارت حل مساله نیاز دارند، برخی دیگر این گونه نیستند. بازاریابی، مدیریت جامعه و توسعه کسب و کار نیز به این مهارت نیازمند است.
 • مهارت های ارتباطی: چه فنی و چه غیرفنی، ارتباط یک امر ضروری است. اگر ارتباط خوبی دارید، باید بتوانید مفاهیم پیچیده را برای اکثر افرادی که می شناسید توضیح دهید. اکثر مشکلات در صنعت را می توان به عنوان ارتباطات نادرست طبقه بندی کرد.
 • توجه به جزئیات: در Crypto و Web3 باید به جزئیات توجه داشته باشید. در نقش هایی مانند انطباق و امنیت سایبری به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال، عدم توجه به جزئیات می تواند عواقب جدی داشته باشد.
 • انطباق و انعطاف پذیری: Crypto و Web3 مانند یک نوزاد در حال رشد هستند. آنها اغلب لباس عوض می کنند. وقتی پروتکل ها و فناوری های جدید شروع به کار کردند، باید آنها را یاد بگیرید و درک کنید. شما همچنین باید اخبار بیشتری نسبت به دیگران تماشا کنید، هر روز در کریپتو، یک ماه در زندگی عادی افراد است!

میانگین حقوق برای مشاغل مربوط به ارزدیجیتال چقدر است؟

Crypto و Web3 حقوق پرداختی خوبی دارند! نه تنها می توانید از تجارت در این بازار درآمد کسب کنید بلکه کار در ارزهای دیجیتال نیز می تواند درآمدزا باشد. در ادامه حقوق برخی از نقش ها را می توانید ببینید:

 • توسعه دهنده بلاک چین: میانگین حقوق از ۷۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
 • معامله گر ارزهای دیجیتال: میانگین حقوق از ۷۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است و معامله گران برتر درآمد بسیار بیشتری دارند.
 • تحلیلگر ارزهای دیجیتال: میانگین حقوق از ۷۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
 • کارشناس انطباق: میانگین حقوق از ۷۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
 • بازاریابی و روابط عمومی: میانگین حقوق از ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
 • متخصص امنیت سایبری: میانگین حقوق از ۹۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
 • عملیات و مدیریت: میانگین حقوق از ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

البته موقعیت های شغلی بیشتری نیز وجود دارد که ما آنها را پوشش نداده ایم.

بهترین سایت برای پیدا کردن مشاغل مربوط به ارزدیجیتال کدام است؟

بهترین وب سایت برای پیدا کردن پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال وب سایت cryptojobslist.com است. این وب سایت فقط به مشاغل Crypto/Web3 اختصاص دارد. با این حال، اگر نتوانستید شغل رویایی خود را در سایت cryptojobslist پیدا کنید، نکات زیر را برای پیدا کردن آن رعایت نمایید:

 • شبکه سازی: در کنفرانس ها، جلسات و رویدادها برای ملاقات با افراد در صنعت کریپتو و یافتن فرصت های شغلی شرکت کنید. پیوستن به گروه های خاص این صنعت در لینکدین و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز می تواند به شما کمک کند.
 • وب سایت های شرکت: از وب سایت های شرکت های صنعت ارزهای دیجیتال بازدید کنید و به دنبال بخش های شغلی باشید. برخی از آنها به شما اجازه می دهند از طریق وب سایت درخواست دهید.
 • ارجاعات: از دوستان، اقوام یا همکاران توصیه هایی بخواهید تا ببینید آیا از فرصت های شغلی مطلع هستند یا خیر. توصیه های شخصی می تواند ابزار مفیدی برای یافتن فرصت های کاری باشد.
 • استخدام کنندگان: با اینکه آنها افراد ترسناکی هستند اما همیشه به دنبال افراد بااستعداد می گردند. به صحبت با استخدام  کنندگانی فکر کنید که در مورد بخش ارزهای دیجیتال آگاه هستند. آنها می توانند به شما در یافتن فرصت های کاری متناسب با شرایط و تجربه تان کمک کنند.

تفاوت بین مشاغل بلاک چین، مشاغل ارزهای دیجیتال و مشاغل وب ۳ چیست؟

گاهی اوقات کلماتی مانند بلاک چین، ارزدیجیتال یا کریپتو به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد، هر چند تفاوت ها جزئی است. بلاک چین یک فناوری گسترده تر یا مجموعه ای از فناوری ها است، در حالی که ارزهای دیجیتال یکی از برنامه های کاربردی است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند. بنابراین، شاید بپرسید که چه تفاوتی بین مشاغل بلاک چین و مشاغل ارزهای دیجیتال وجود دارد.

مشاغل بلاک چین به عنوان یک دسته از پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال، طیف گسترده تری از فرصت های شغلی را فراهم می کنند. ممکن است مشاغل بلاک چین سازمانی باشند یا ممکن است با فناوری های بلاک چین در سطح اجتماع کار کنند. به عنوان مثال، فناوری بلاک چین در صنعت زنجیره تامین با کاربردهای بلاک چین در صنعت ارزهای دیجیتال متفاوت است. هر چند ممکن است کمی همپوشانی وجود داشته باشد. از سوی دیگر، مشاغل مربوط به ارزهای دیجیتال، فرصت هایی مانند شرکت در استارت آپ های متمرکز را ایجاد می کنند. آنها ممکن است مشاغلی در دیفای یا مشاغلی در زمینه استارتاپ های NFT باشند. چند سال پیش شاهد مشاغل بیشتری در L1، بنیادهای سطح پروتکل و پروژه های ارزهای دیجیتال بودیم. امروزه بیشتر مشاغل ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین های قابل برنامه ریزی مانند اتریوم، سولانا، BNB یا سایرین ایجاد می شوند.

جمع بندی

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال تقریباً مانند اینترنت در دهه ۱۹۹۰ هنوز در مراحل اولیه خود هستند. فیس بوک ها و گوگل های دوران ارزدیجیتال هنوز تاسیس نشده اند و تنها راه برای رشد این صنعت این است که هر روز صبح تنها قیمت ارزها را بررسی نکنیم و شروع به ساخت فناوری، محصولات و شرکت هایی کنیم که به این صنعت کمک می کنند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پردرآمدترین مشاغل ارزدیجیتال و بلاک چین در سال۲۰۲۳ کدامند؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptojobslist.com
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *