ضرر میلیارد دلاری متاورس زاکربرگ در سال ۲۰۲۲

۱۳ بهمن ۱۴۰۱
ضرر میلیارد دلاری متاورس زاکربرگ در سال ۲۰۲۲

متاورس زاکربرگ در سال ۲۰۲۲ ۱۳.۷۲ میلیارد دلار ضرر کرد. علیرغم این ضرر هنگفت، رهبری متا اصرار دارد که متاورس همچنان در اولویت باشد.

سهام متا در معاملات چهارشنبه پس از گزارش سود بالای سه ماهه، بیش از ۱۸ درصد افزایش یافت. اما این افزایش متا هنوز نمی تواند ضرر هنگفتی سال پیش این غول فناوری را جبران کند.

متا اعلام کرد که رئالیتی لبز متاورس در سه ماهه آخر مالی سال ۲۰۲۲، ۴.۲۸ میلیارد دلار از دست داد. این بخش در ماه های پایانی سال ۲۰۲۲ تنها ۷۲۷ میلیون دلار درآمد داشت. ۱۷ درصد از این درآمد در همان ماه‌ های پایانی سال گذشته کاهش یافت.

Reality Labs سخت افزارها و نرم افزارهایی هستند که برای تجربیات واقعیت مجازی طراحی شده است. از جمله این موارد هدست واقعیت مجازی Quest و پروژه  Horizon Worlds است.

علیرغم چنین ارقام وحشتناکی، زاکربرگ در جلسه گزارش کسب درآمد از متاورس خود در چهارشنبه از روحیه نسبتا بالایی برخوردار بود. چراکه شرکت آمار مهمی درباره پیش‌ بینی ‌های کلی درآمد، تعداد کاربران فعال روزانه و ماهانه و میانگین درآمد هر کاربر داشت.

شاید مهم‌ ترین نکته این باشد که این شرکت ۳۲.۱ میلیارد دلار درآمد در تمام بخش‌ ها و اپلیکیشن ‌ها به دست آورد. بنابراین پیش‌بینی درآمد ۳۱.۵۳ میلیارد دلاری را پشت سر گذاشت.

خوش بینی مدیرعامل متاورس

مارک زاکربرگ، سال مالی آینده را به عنوان «سال بهره‌وری» توصیف کرد. سالی که با تصمیم او با تعدیل ۱۱۰۰۰ کارمند در نوامبر آغاز شد.

زاکربرگ بارها در چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که رئالیتی لبز به هیچ‌وجه در حال ورشکستگی نیستند. آنها ارزش افزایش سرمایه ‌گذاری را دارند.

زاکربرگ گفت:

اولویت های ما تغییر نکرده است. دو موج تکنولوژیکی اصلی که نقشه راه ما را هدایت می کنند، هوش مصنوعی امروزی و در درازمدت، متاورس است.

شرکت متاورس نسبت به نسل بعدی هدست واقعیت مجازی این شرکت، Quest 3 که اواخر امسال معرفی می شود، خوش‌بینی خاصی ابراز کرد.

متا امیدوار است که این هدست درآمد سخت‌افزاری را افزایش دهد. همچنین این سخت افزار اکوسیستم واقعیت مجازی Horizon Worlds این شرکت را محبوب می کند.

در ماه اکتبر، طبق گزارشات با وجود ده‌ها میلیارد دلار بودجه رئالیتی لبز متاورس، استفاده از Horizon Worlds بسیار دشوار بود. طبق گزارشات میهن سیگنال، حتی کارمندان متا که این پروژه را ساختند، از استفاده از آن اجتناب کردند.

منبع:decrypt.co
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *