چرا مقداری از ارز ریپل (XRP) در کیف پول قابل برداشت نیست؟

۲۰ آبان ۱۴۰۰
چرا مقداری از ارز ریپل (XRP) در کیف پول قابل برداشت نیست؟

شاید تاکنون موقع ارسال ریپل، کاردانو و یا استلار و پولکادات متوجه کاهش مقدار کمی از ارزهای دیجیتال در موقع برداشت شده اید. این مقدار در بعضی کوین ها به قدری کم است که بسیاری از افراد متوجه کاهش آن نمیشوند.

زمانی که شما مبلغی را به یک آدرس ریپل منتقل کنید ۲۰ توکن XRP از آن برای فعال‌شدن کیف پول کسر می‌شود و این برای بسیاری ها سوال ایجاد میکند.

دلیل آن چه تجاری باشد و چه موارد دیگر، تاکنون تغییری نکرده و هنوز هم بسیاری از آن اطلاع ندارند و زمانی متوجه آن می‌شوند که دیر شده است! به همین دلیل قصد داریم آن را به‌طور دقیق برای شما تشریح کنیم.

ویدئو راز کسر مقداری ریپل ، کاردانو و استلار

همچنین می توانید این ویدئو را از یوتیوب ببینید.

ظهور بیت ‌کوین، ریپل و دیگر ارزها

اگر نمی‌دانستید بیت کوین به ما یک گزینه دیگر در کنار سیستم‌های بانکداری سنتی ارائه کرد تا هر وقت بخواهیم  بتوان از بانکداری سنتی خارج شد. اما بعد از افزایش تقاضا برای بیت کوین، ارزهای دیجیتال متعددی ظهور کردند که تعداد آن‌ها تا این لحظه بسیار بیشتر از ۱۳۰۰ مورد است.

یکی از این ارزها ریپل است که در زمان نگارش این مقاله در جایگاه هفتم بازار از نظر ارزش بازار است و حتی زمانی، دامیننس یا تسلط بیت کوین بر بازار را تهدید کرد.

برای اینکه دید بهتری نسبت به وضعیت آن زمان داشته باشید باید این را بدانید که از ژانویه ۲۰۱۷ تا ژانویه سال بعد یعنی ۲۰۱۸، قیمت ریپل بیش از ۳۷۰۰۰ درصد رشد داشته که رقمی شگفت‌انگیز است. به بیان ساده‌تر، اگر شما در ابتدای سال ۲۰۱۷ تنها ۱۰۰ دلار در ریپل سرمایه گذاری کرده بودید در سال ۲۰۱۸ مبلغ آن به ۳۷۰۰۰ دلار می‌رسید!

جدا از بحث‌های رشد قیمت، این ارز تفاوت‌های بنیادی با بیت‌ کوین یا لایت ‌کوین دارد. یکی از این تفاوت‌ها متمرکز بودن است یعنی توسط یک شرکت کنترل می‌شود و برای استفاده بانک‌ها ساخته شده است. همچنین برای استفاده روزانه از آن باید نکاتی را در نظر داشته باشید که در هیچ ارز دیجیتال دیگری به چشم نمی‌خورد. یکی از آن‌ها کارمزد کیف پول ریپل است که مبلغ آن بیست XRP و به‌عنوان هزینه رزرو شناخته می‌شود و هنوز هم برای بسیاری ناشناخته است. همین کارمزد باعث شده تا این مقاله را بنویسیم و برای شما دلیل آن را توضیح دهیم.

این سؤال توسط بسیاری از کاربران در وب‌سایت‌های معروف مانند coinsutra پرسیده می‌شود. زمانی که این افراد قصد دارند کیف پول ریپل را راه‌اندازی کنند، از آن‌ها خواسته می‌شود که تا در ابتدا بیست توکن بومی این شبکه یعنی ریپل را پرداخت کنند تا کیف پول آن ها فعال شود. این موضوع همچنین سؤال‌های دیگری در ذهن به وجود می‌آورد:

  • آیا این مبلغ از بین رفته یا بعداً می‌توان از آن استفاده کرد؟
  • آیا راهی برای دورزدن و نپرداختن این مقدار وجود دارد؟

ریپل به عنوان هفتمین رمزارز بزرگ بازار زمانی سلطه بیت کوین بر بازار را تهدید می کرد!

کارمزد کیف پول ریپل: هزینه رزرو ریپل چیست؟

ریپل یک ارز خاص است که یک قانون حداقل موجودی برای استفاده از بلاک چین آن وجود دارد. مانند قوانینی که بانک‌های سنتی برای حداقل موجودی ایجاد حساب دارند، این ارز هم چنین قانونی دارد که شامل پرداخت ۲۰ توکن است؛ بنابراین زمانی که تعداد ۲۰ یا بیشتری کوین به کیف پول خود منتقل کنید، حساب شما فعال و قابل‌استفاده می‌شود.

این پرداخت، یک بار به‌ازای هر آدرس اتفاق می‌افتد و زمانی که پرداخت شود برای استفاده همیشگی است اما هر آدرس منحصربه‌فرد باید یک مرتبه آن را پرداخت کند. زمانی که این مبلغ پرداخته شود، استفاده از آن ساده و مانند بیت‌ کوین و لایت کوین است.

چرا کیف پول ریپل به این حداقل هزینه نیاز دارد؟

این ساختار بر روی شبکه یا همان بلاک چین ریپل تعریف شده و هدف از آن ایجاد یک روش ضداسپم است تا افراد حساب‌های غیرضروری باز نکنند. تا زمان نگارش این مقاله، این کارمزد کیف پول ریپل قابل برداشت نیست و ممکن است در آینده تغییر بکند یا به‌همین شکل باقی بماند.

بیانیه رسمی شرکت ریپل درباره رزرو :

بلاک چین ریپل از این رزرو استفاده می‌کند تا از بلاک چین آن در برابر بزرگ‌شدن بیش از حد که نتیجه اسپم و استفاده‌های مخرب است جلوگیری کند. هدف این است که رشد بلاک چین محدود شود تا گسترش آن با پیشرفت در فناوری مطابقت داشته باشد. در نتیجه یک ماشین همیشه بتواند دفتر کل فعلی را روی RAM و کل تاریخچه دفتر کل را روی یک دیسک جا بدهد.

برای انجام تراکنش، یک آدرس باید یک حداقل مقدار XRP در دفتر کل مشترک داشته باشد که نمی‌توانید آن را به آدرس دیگری ارسال کنید. برای ایجاد حساب جدید، باید حداقل مقدار XRP را به آن منتقل کنید تا این مبلغ رزرو را برآورده کنید. شرکت ریپل

حال راه حل چیست؟

اکنون که می‌دانید کیف پول یا آدرس‌های ریپل این مبلغ را نیاز دارند، باید ابتدا این حداقل مقدار ریپل را تأمین کنید. دقت کنید همیشه زمانی که قصد دارید مبلغی را به یک کیف پول منتقل کنید حداقل بیست XRP به آدرس کیف پولتان ارسال کنید. بهترین و ساده‌ترین راه این است که همیشه این را به‌یاد داشته باشید تا هرگز اشتباه نکنید.

همچنین به‌خاطر داشته باشید که اگر مبلغ موردنظر کمتر از تعداد موردنیاز برای ارسال به یک آدرس غیرفعال باشد، تراکنش با شکست روبرو می‌شود. دلیل این است که پروتکل‌ها یک حداقل مقدار برای انتقال تعیین کرده‌اند. دقت داشته باشید این میزان برای آدرس‌های غیرفعال است که هزینه آن‌ها پرداخت نشده است.

کیف پول های معروف مخصوص ریپل

اگر این حداقل کوین را در اختیار نداشته باشید چه می‌شود؟

اگر این مبلغ که کارمزد کیف پول ریپل است را نداشته باشید هیچ اتفاقی نمی‌افتد اما زمانی می‌توانید از آن آدرس استفاده کنید که این مبلغ تأمین شده باشد. اگر حسابی کمتر از این تعداد در اختیار داشته باشد، ناموجود تلقی می‌شود و انگار وجود ندارد.

برخی از کیف پول‌ها یا سرویس‌های دیگر پیامی به شما نشان می‌دهند که یادآوری کند حداقل مقدار تأمین نشده و حساب فعال نیست. برای فعال‌شدن، باید XRP به آن ارسال کنید تا مبلغ رزرو تامین شود و پس از آن این حساب ایجاد می‌شود.

نتیجه‌گیری

ممکن است این موضوع همچنان عجیب به نظر برسد اما تلاش کردیم توضیح دهیم چه رازی پشت کارمزد کیف پول ریپل است. برخی صرافی‌ ها مانند Poloniex این حداقل مقدار را برای ایجاد رزرو از شما دریافت می‌کنند اما برخی دیگر مانند بیترکس یا بایننس چنین هزینه‌ای ندارند. (برخی صرافی‌ ها برای شما آدرس مخصوص شبکه این ارز را ایجاد می‌کنند و در نتیجه باید هزینه آن را برای فعال‌شدن پرداخت کرد اما برخی دیگر آن را در بستر شبکه‌های دیگر مانند BSC خریداری می‌کنند و تا زمان ارسال به آدرس هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید).

در حال حاضر این مبلغ زیاد به نظر می‌رسد و با خرید، بخشی از سرمایه شما از دست خواهد رفت. برای مثال در صورتی که به ارزش ۱۰۰ دلار،ریپل خرید کنید تنها حدود ۱۰ دلار (با توجه به قیمت فعلی) از آن را دریافت می کنید زیرا بقیه ۸۰ تا ۹۰ دلار آن به عنوان مبلغ رزرو، قفل می شود.

همچنین این مقدار در کوین های دیگری مثل کاردانو، پولکادات و استلار هم کم میشود، پس قبل از هرگونه انتقال به این نکته توجه داشته باشید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چرا مقداری از ارز ریپل (XRP) در کیف پول قابل برداشت نیست؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinsutra
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫3 نظر

  • احراز هویت خیلی سریع بود و پیگیری لازم رو داشتند به نظر من که صرافی خیلی خوبیه

  • سلام قیمت های سمت بهترین خریداران از صرافی تترلند را با کسر ۲۵۰ تنظیم کنید چون مثلا قیمت میدهد ۵۱۸۰۰ اما واقعا قیمتش ۵۱۵۵۰ هست و به این قیمت با مشتری حساب میکند
    بنابراین نشان دادن قیمت بالاتر باعث اشتباه در مقایسه میشود

  • سلام روزتون بخیر. من تمام مراحل را انجام دادم . بعد از وارد کردن آدرس و تگ کیف پول مقصد یک تگ دیگه از من میخواد که نمیدونم باید تگ کیف پول قبلی را وارد کنم یا تگ کیف پولی که قصد دارم ریپل را به آن واریز کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *