۵ نکته در مورد انتخاب کانال سیگنال فارکس + چه کانالی در فارکس سود ده است؟

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
1713622473 6623cdc95191b

بسیاری از تریدرها، در سال‌های اولیه فعالیت خود در فارکس، برای کسب درآمد نیاز به کمک دیگران دارند. این کمک‌ها می‌تواند شامل روش‌های مختلفی مانند کپی تریدینگ، حساب پم یا کانال‌های سیگنال باشد. کانال‌های سیگنال به شما کمک می‌کند تا بتوانید از سیگنال‌های یک تیم حرفه‌ای برای باز کردن معاملات خود استفاده کنید و سود قابل قبولی را کسب نمایید. البته به شرطی که بتوانید این کانال را به درستی انتخاب کنید. ما در این مقاله نکاتی را در مورد انتخاب کانال سیگنال مناسب به شما آموزش خواهیم داد که باید آن‌ها را رعایت کنید.

1713622262 6623ccf63818a

کانال های سیگنال فارکس چیست؟

کانال فارکس به کانال‌های تلگرام یا واتساپی گفته می‌شود که عموماً توسط یک تریدر حرفه‌ای یا یک شرکت معاملاتی ایجاد می‌شود. معمولاً به این شکل است که شما برای عضویت در آن کانال هزینه اشتراک ماهیانه‌ای را پرداخت می‌کنید تا بتوانید در طول ماه از سیگنال‌هایی که در کانال آن‌ها قرار داده می‌شود، استفاده کنید. هر کانال ویژگی‌های خاص خود را دارد. برخی فقط روی یک نماد مثلاً طلا کار می‌کنند. برخی اسکالپ انجام می‌دهند و برخی دیگر روی سوئینگ ترید تمرکز دارند. پس شما در میان انبوهی از کانال‌ها باید ابتدا انتخاب کنید که کدام یک مناسب شماست. پس از انتخاب کانال سیگنال ها باید دقت کنید که سیگنال ارائه شده را در کدام بروکر استفاده میکنید مثلا شاید استفاده از بروکرهای آلپاری، آمارکتس و لایت فایننس که جواب خود را پس داده اند مناسب باشد.

نکات مهم در انتخاب کانال سیگنال فارکس

همانند همه موارد دیگر، در انتخاب کانال مناسب برای دریافت سیگنال نیز باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید. اما چه نکته هایی وجود دارد که یک تریدر هنگام انتخاب کانال سیگنال فارکس باید در نظر داشته باشد؟

اعتبار کانال

برخی از کانال‌ها شخصی هستند و مشخص نیست واقعاً چه کسی پشت آنهاست، اما بسیاری از کانال‌های سیگنال متعلق به یک شرکت مشخص و تیم تحلیلی حرفه‌ای و شناخته شده‌ای هستند که می‌توانید کاملاً به آنها اعتماد کنید. پس این نکته بسیار مهم است که اعتبار کانالی که می‌خواهید انتخاب کنید بالا باشد و در هر کانال ناشناخته‌ای که در حال تبلیغات درباره سودهای نجومی است عضو نشوید.

مدل سیگنال دهی و پشتیبانی

بیشتر کانال‌های سیگنال فارکس به این صورت عمل می‌کنند که یک سیگنال می‌دهند، اما دیگر آن معامله را پیگیری نمی‌کنند و به شما نمی‌گویند کجا تردید را ببندید، کجا استاپ را حرکت دهید و کی خارج شوید. این کانال‌ها عمدتاً کلاهبردار هستند و هر نتیجه که در معامله کسب شود اعلام سود می‌کنند. خوب دقت کنید: یک کانال سیگنال حرفه‌ای باید ضمن ارائه سیگنال، کل فرایند آن معامله را تا آخر و تا زمان بسته شدن معامله دنبال کند و در کانال به کاربران بگوید که هر لحظه چه کاری باید انجام دهند.

هماهنگی سیگنال‌ها با نیاز شما

یک فاکتور مهم در انتخاب کانال سیگنال، همخوانی مدل سیگنال و معاملات آن کانال با سرمایه شماست. مثلاً ممکن است که یک کانال سیگنال تمرکز روی معاملات چند روزه بلند مدت داشته باشد که با نیازها و سرمایه شما هماهنگ نباشد یا برعکس یک کانال روی اسکالپ متمرکز باشد که این مدل با شرایط شما همخوانی نداشته باشد. پس نکته بسیار مهمی که هنگام انتخاب کانال سیگنال باید در نظر داشته باشید هماهنگی مدل سیگنال‌دهی کانال با نیازها، سرمایه و استراتژی سرمایه‌گذاری شماست.

هماهنگی قیمت چارت‌ها

به طور کلی در بازار فارکس هر بروکر چارت خودش را دارد که ممکن است همیشه چند پیپ با چارت‌های دیگر اختلاف قیمتی داشته باشند. این مورد در بروکرهای مارکت میکر طبیعی است که چارتشان اختلافی با چارت شما داشته باشد. بنابراین همین اختلاف در سیگنال‌های کوتاه مدت می‌تواند به طور کلی نتایج معاملات شما را با کانال متفاوت کند. بنابراین یکی از مهمترین نکاتی که باید از کانال سیگنال چک کنید، نزدیک بودن قیمت‌های چارت کانال سیگنال با چارت بروکری است که شما در آن ثبت نام کرده‌اید.

1713622473 6623cdc95191b

تست کانال قبل از معامله

با در نظر گرفتن تمامی این نکات، شما باید وضعیت سیگنال‌ها را راستی آزمایی کنید، به همین دلیل بهتر است پس از عضویت در کانال سیگنال دهی، در یک کارگزاری معتبر مثلاً لایت فایننس یک حساب دمو ایجاد کنید و حداقل به مدت دو هفته با سیگنال‌های ارائه‌شده به صورت تستی‌ ترید بزنید تا راستی‌آزمایی شما درباره صحت سیگنال‌های کانال انجام شود و مطمئن باشید که سیگنال‌ها واقعاً کار می‌کند و نتایج کانال فیک نیست.

نتیجه گیری

در این مقاله آموختید که چطور باید یک کانال سیگنال را انتخاب کنید. کانال سیگنال دهی می‌تواند مفید و کاربردی باشد، اما باید با دقت بالا انتخاب شود. مواردی چون تست سیگنال‌ها، معتبر بودن ارائه دهنده سیگنال، هماهنگ بودن چارت با بروکر شما، هماهنگی سیگنال‌ها با نیاز شما از جمله موارد مهمی است که قبل از انتخاب و پرداخت پول ماهیانه یک کانال سیگنال باید در نظر گرفته شود.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *