ارز analog چیست؟ | آیا ارز آنالوگ ارزی آینده دار است؟

۱۷ دی ۱۴۰۱
ارز analog چیست؟

احتمالا شنیده اید که اقدام بعدی در تکامل بلاک چین، omnichain است. این اصطلاح به عنوان ارائه مقیاس پذیری نامحدود و قابلیت همکاری کامل، بدون به خطر انداختن حریم خصوصی و امنیت توصیف می شود. مسلماً، web3 و DeFi هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، اما رشد بالقوه آنها ممکن است به دلیل تنگناهایی که کل صنعت بلاک چین را درگیر کرده است، محدود شود. در حالت ایده آل، قابلیت همکاری باید یکپارچه و بدون نیاز به پل، زنجیره جانبی یا اوراکل باشد. در اینجاست که ارز Analog وارد می شود. قابلیت های omnichain این شبکه، مشکلات سه گانه بلاک چین را حل می کند.

ارز آنالوگ (analog) چیست؟

آنالوگ اولین بلاک چین لایه صفر در جهان است که با مکانیزم اجماع اثبات زمان (Proof-of-Time) طراحی شده است. در واقع این یک پروتکل غیرمتمرکز omnichain است که بدون نیاز به پل ها، اوراکل ها یا زنجیره های جانبی، قابلیت همکاری زنجیره ای بدون درز را تضمین می کند. در این مورد، omnichain به این معنی است که آنالوگ با تمام بلاک چین های موجود سازگار است. آنالوگ به عنوان یک بلاک چین لایه صفر می تواند دیگر بلاک چین های موجود را در خود جای دهد و اجازه می دهد تا کل بلاک چین ها در بالای آن ساخته شوند. آنالوگ با omnichain Timegraph، مکمل برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین های موجود و جدید خواهد بود.

این امر آن را به یک بلاک چین آگنوستیکی ایده آل تبدیل می کند. آنالوگ با استفاده از پروتکل انتقال داده رویداد متقابل (XCEDT)، داده های رویداد را از همه dAppها جمع آوری کرده و آنها را قابل اجرا می کند. آنالوگ تمام شرکت کنندگان وب ۳، توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز، مهندسان بلاک چین و کاربران روزانه در دیفای و متاورس را هدف قرار داده است. آنالوگ مشکلات سه گانه بلاک چین شامل مقیاس پذیری، امنیت و حریم خصوصی را حل می کند. در واقع به حل مشکل تقسیم نقدینگی می پردازد و یک اکوسیستم دیفای پررونق ایجاد می کند.

تاریخچه و بنیانگذاران ارز آنالوگ (analog)

مسلماً، تاکنون چندین بلاک چین تلاش کرده اند تا مشکلات سه گانه بلاک چین را حل کنند، اما در نهایت یک جنبه را فدای جنبه دیگر کرده اند. مثلاً تمرکززدایی، برای رسیدن به قابلیت همکاری. اما ارز analog این گونه نیست. این شبکه به تازگی راه اندازی شده و تاریخچه چندانی ندارد. با ورود به سایت اصلی شبکه (analog.one) نیز می توانید نام اعضای تیم توسعه دهنده آن را ملاحظه کنید.

بنیانگذاران ارز آنالوگ (analog)

تیم توسعه ارز آنالوگ

از جمله این اعضا می توان به Victor Young، مهندس شبکه، Sanchal Ranjan، تولیدکننده محصول و Vansa Chatikavanij به عنوان مشاور استراتژی اشاره کرد.

ویژگی های منحصربه فرد ارز آنالوگ (analog) کدامند؟

زیبایی آنالوگ در سادگی آن است. اما برای اینکه ما به طور کامل نحوه عملکرد آن را درک کنیم، اجازه دهید به مهم ترین ویژگی آن یعنی اجماع اثبات زمان (PoT) بپردازیم. آنالوگ از مکانیزم اجماع اثبات زمان (PoT) استفاده می کند. PoT یک الگوریتم اجماع ایمن، سازگار با محیط زیست و بسیار مقیاس پذیر است که برای اعتبارسنجی داده های رویداد در بلاک چین آنالوگ استفاده می شود. منظور از داده های رویداد، هر داده قابل اندازه گیری است. به طور خاص، دو سؤال در مورد داده های رویداد طراحی شده است. اولاً، آیا مدرکی وجود دارد که یک رویداد واقعاً رخ داده است؟ ثانیاً چقدر می توان مطمئن بود که رویداد مذکور واقعاً اتفاق افتاده است؟

برای تضمین یک اکوسیستم غیرمتمرکز با داده های رویداد معتبر، PoT از امتیاز رتبه بندی، شاخص اعتماد، استیکینگ ثابت، قرعه کشی وزنی، امتیاز رتبه بندی، شاخص اعتماد و تابع تصادفی قابل تأیید (VDF) استفاده می کند. این جنبه ها به کاستی های عمده بلاک چین های اثبات کار (PoW) و گلوگاه های قابلیت همکاری بلاک چین های PoS می پردازند.

بررسی نقشه راه ارز آنالوگ (analog)

ارز analog سفر خود را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ آغاز کرد و در حال حاضر با سرعت امیدوارکننده ای در حال حرکت است و نقاط عطف کلیدی را در این مسیر مشاهده می کند. پشتیبانی قوی از جامعه بلاک چین و کریپتو به دست آورده است و پتانسیل آن توسط صنعتگران بزرگ مانند بایننس که این پروژه را در برنامه MVB IV خود در سه ماهه اول ۲۰۲۲ گنجانده است، شناسایی شده است. این برنامه به توسعه شرکت های نوپا کمک می کند.

ارز آنالوگ (analog) را از کدام صرافی ها بخریم؟

توکن ANALOG ارز دیجیتال بومی شبکه آنالوگ است. این توکن در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ مرحله عمومی ICO خود را پشت سر گذاشته است. هرکسی می تواند توکن های ANALOG را در وب سایت آنالوگ با استفاده از اتریوم (ETH) یا بایننس کوین (BNB) خریداری کند.

در زیر یک راهنمای خلاصه در مورد نحوه خرید ANALOG ارائه شده است.

  1. ابتدا در یک صرافی متمرکز (CEX)، مانند بایننس یا FTX ثبت نام کنید.
  2. حساب خود را با ارز فیات موردنظر خود مانند USD، GBP یا EUR شارژ کنید.
  3. وجوه فیات را با ETH یا BNB، با استفاده از گزینه ای مانند «market buy» یا «convert» مبادله کنید.
  4. پس از انجام مراحل قبلی، یک کیف پول راه اندازی کنید.
  5. پس از آن، وجوه دیجیتالی خود را (بسته به انتخاب خود در مرحله ۳ ETH یا BNB) به کیف پول مرورگر خود منتقل کنید.
  6. در نهایت به پورتال فروش توکن وب سایت آنالوگ (ANALOG Token Sale) رفته و میزان موردنظر از توکن ANALOG را خریداری کنید.
این ارز دیجیتال در صرافی های معتبر خارجی فهرست نشده و خرید مستقیم این توکن با استفاده از ارزهای فیات یا ریال در صرافی های داخلی هم هنوز امکان پذیر نشده است.

بهترین کیف پول های ارز آنالوگ (analog) کدامند؟

ارز analog در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد تا از متامسک و سایر کیف پول های سازگار با زنجیره بایننس استفاده کنند. با این حال، ما معتقدیم که یک کیف پول سفارشی ایمن تر و استفاده از آن آسان تر است و یک رابط و یکپارچه سازی مناسب ارائه می دهد.

در این راستا، شبکه آنالوگ به زودی کیف پول خود را منتشر می کند. کیف پول آنالوگ یک سیستم قطعی سلسله مراتبی (مبتنی بر HD) است که دارندگان توکن، کلیدهای خود را تولید و کنترل می کنند. به عنوان یک دارایی چندگانه، کیف پول آنالوگ تقریباً از تمام توکن های ERC-20 و ارزهای دیجیتال اصلی مانند BTC، LTC، ADA و SOL پشتیبانی می کند.

آینده ارز آنالوگ (analog) چگونه است؟

ANALOG توکن بومی بلاک چین آنالوگ است که به صورت توکن های ERC-20 و BEP-20 ساخته شده است. این توکن ها برای تشویق پخش کنندگانی که داده های زمانی و گره های زمانی را تأیید می کنند، استفاده می شوند.

ANLOG همچنین می تواند برای پرداخت هزینه های شبکه در DEX یا هنگام تعویض توکن استفاده شود. از زمانی  که شبکه اصلی زنجیره زمان آنالوگ راه اندازی شد، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، دارندگان ANLOG می توانند از آن برای مدیریت و سهام داری استفاده کنند.

اما اینکه آینده چه می شود واقعاً مشخص نیست. در واقع زمانی که یک ارزدیجیتال به تازگی راه اندازی می شود در مورد آینده آن نمی توان نظرات ارزنده ای داد. با این حال با توجه به استقبالی که از این شبکه شده شاید بتوان به آینده ارز analog امیدوار بود.

منابع:

https://blockonomi.com/analog-guide/

https://medium.com/@analogtime/introducing-analog-6756cb2018a2

https://medium.com/@analogtime/how-to-participate-in-the-anlog-token-sale-528a5bc40c3a

https://www.analog.one/docs/documention/analog-wallet/

https://www.analog.one/team/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز analog چیست؟ | آیا ارز آنالوگ ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *