آواکس: ضعیف‌ترین عملکرد امروز در 100 ارز برتر

آواکس (AVAX) توکن بومی شبکه آوالانچ بعد از رالی خود تحت تأثیر اخبار مثبت در ابتدای هفته، افت شدیدی را در بازار قرمز امروز ارزهای دیجیتال تجربه کرده است.

ظرف ۲۴ ساعت اخیر قیمت آواکس ۱۴.۴ درصد افت کرده که موجب شده این ارز دیجیتال بدترین عملکرد را در بین ۱۰۰ دارایی دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار به خود اختصاص دهد.

قیمت این توکن که سه‌شنبه به قله ۵۹ دلار هم رسیده بود و فاصله زیادی تا قله تاریخی خود در ۵۹.۴ دلار نداشت امروز به ۴۳.۰۹ دلار رسیده است.

با وجود افت امروز به دلیل رالی خیره‌کننده این توکن در روزهای اخیر عملکرد آن در یک هفته اخیر همچنان مثبت ۴۴.۵ درصد بوده است. از این نظر آواکس چهارمین عملکرد خوب هفتگی را در میان ۱۰۰ ارز برتر داشته است. ضمن اینکه ارزش توکن آواکس در یک ماه گذشته افزایش ۲۷۷ درصدی داشته است.

گسترش شبکه آوالانچ

رالی قدرتمند آواکس تحت تأثیر اخبار مثبت فراهم شدن امکانات بیشتر در این شبکه صورت گرفت که مقدمات همکاری با پروتکل‌های دیفای مانند Curve (CRV)، Aave و سوشی سواپ را ایجاد کرده است.

با وجود انتشار اخبار امیدوارکننده، قیمت توکن سوشی در روزهای گذشته تغییر چندانی نداشته و واکنش خاصی نسبت به خبر اعلام شده در ۲۴ آگوست نشان نداده است. هم اکنون سوشی در قیمت ۱۱.۵۴ دلار معامله می‌شود. این قسمت نسبت به دیروز تغییری نداشته ولی در یک هفته گذشته ۹.۳ درصد افت کرده است. بااین‌حال عملکرد سوشی در یک ماه اخیر مثبت ۳۹ درصد بوده است.

با افزایش تعداد پروتکل‌های دیفای فعال بر روی شبکه آوالانچ، زیرساخت‌های بیشتری نیز موردنیاز است. پلتفرم لایه دوم سلر هم امروز از بریج چند بلاک‌چینی خود در این پلتفرم به نام cBridge  رونمایی کرده است. این پل ارتباطی، امکان انتقال وجه بین آوالانچ و اسمارت چین بایننس، OKExChain و نیز برخی زنجیره‌های جانبی اتریوم را فراهم کرده است.

آوالانچ خود را به‌عنوان سریع‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در صنعت بلاک‌چین معرفی کرده و ادعا کرده که مشکلات امنیتی ناشی از این سرعت زیاد را نیز حل نموده است.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *