تحلیل قیمت آواکس: پولبک احتمالی| ۲۴ مرداد

۲۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل قیمت آواکس: پیش بینی افت تا 20 دلار | 19 خرداد

نیمه اول ماه آگوست شرایط خوبی را برای هولدرهای آواکس و سایر ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. با این حال، بازار اکنون در آستانه ورود به نیمه دوم ماه نشانه هایی از پولبک قیمت آواکس را بروز داده است.

خریداران آواکس در هفته اول ماه مومنتوم قوی صعودی را ایجاد کردند اما هفته دوم با کاهش مومنتوم به پایان رسید. افزایش قیمت در روزهای اخر هم با مانع مقاومتی به خصوص در ۳۰ دلار روبه رو شد.

خستگی خریداران

عملکرد اخیر آواکس دور از انتظار نبوده زیرا قیمت به سطح مقاومتی خود نزدیک شده بود. این مقاومت ناشی از یک کانال صعودی است که از نیمه ماه ژوئن ایجاد شده است.

نمودار یک روزه قیمت آواکس /  دلار

نمودار یک روزه قیمت آواکس /  دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

خط روند تنها نشانه ریتریسمنت احتمالی نیست. قیمت آواکس با افزایش اخیر خود در نزدیکی محدوده اشباع خرید در اندیکاتور RSI قرار گرفته و خریداران برای بالابردن آن تلاش می کنند.

این نشانه های نزولی با افت حجم معاملات (میله های بنفش در نمودار زیر) پس از رسیدن به مقاومت همراه شده است. همزمان مومنتوم صعودی هم ضعیف تر شده است.

نمودار حجم معاملات آواکس

نمودار حجم معاملات آواکس. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

علاوه بر این، احساسات سرمایه گذاران در هفته گذشته تغییر محسوسی داشته است. این از نرخ سرمایه گذاری FTX (خط قرمز در نمودار) قابل مشاهده است که پس از رسیدن به قله ماهانه قیمت افت قابل توجهی داشته است. این تایید می کند سرمایه گذاران در بازار مشتقه درباره قدرت خریداران زیاد امیدوار نیستند.

احساسات وزن دار هم از ۹ آگوست افت کرده است. این نیز نشانه دیگری از تغییر احساسات صعودی بازار است. در واقع، در حال حاضر با قرار گرفتن در محدوده منفی می توان گفت سرمایه گذاران منتظر تغییر روند هستند.

احساسات وزن دار آواکس

احساسات وزن دار آواکس. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

پیش بینی حرکات بعدی آواکس

اگر بازار بتواند مومنتوم صعودی خود را حفظ کند، احتمال حفظ قیمت رنج فعلی وجود خواهد داشت. اما با در نظر گرفتن احساسات موجود نمی توان انتظار داشت فشار فروش موجود اجازه افزایش قیمت را بدهد.

در سوی دیگر، این سومین باری است که آواکس این خط مقاومت را تست می کند. این سطح بالایی کانال را به عنوان یک مقاومت قوی تایید می کند. به عبارت دیگر، سرمایه گذاران باید مراقب ایجاد یک بریک اوت احتمالی باشند به خصوص اگر موج صعودی بعدی با مومنتوم قوی تری همراه شود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت آواکس: پولبک احتمالی| ۲۴ مرداد» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ambcrypto
9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *